Kobieta i mężczyzna Psychologia

Mężczyźni są ciekawi tajemnic…

mezczyzni-sa-ciekawi-tajemnic

Mówi się, że to kobiety są ciekawe tajemnic i niejedno zrobią, by je poznać i niestety zaraz się nimi podzielić. Wszyscy jako ludzie jesteśmy ciekawi tego, co nieodgadnione, nieodkryte i nieznajome. Zatem mężczyźni również…

Ewolucja ukształtowała umysł mężczyzny jako umysł zdobywcy. Taka bowiem była jego rola w początkach ludzkości, i mężczyźni hojnie obdarzeni genetycznie tą zdolnością mieli przed wiekami większą szansę na przetrwanie, przez co dyspozycja ta została utrwalona.

Umysł zdobywcy cechuje się odwagą eksplorowania tego, co nowe, częstym zmienianiem terytorium, ciekawością świata i ekspansją. Taki umysł nie potrafi na dłużej zadowolić się stabilizacją i spokojem, traktuje je jako rutynę i stagnację. To właśnie dlatego mężczyźni są tak ciekawi tajemnic. Ja my kobiet się na to zapatrujemy?

Ciekawość tajemnic zwykliśmy wśród mężczyzn kojarzyć ze zmienianiem partnerek i zdradami. Taki krzywdzący stereotyp ogranicza nasze myślenie i nie dopuszcza możliwości innej interpretacji. Ciekawość tajemnic przejawia się doskonale w dociekaniu przyczyn rzeczy, doszukiwaniu się jak i co i w jakim celu jest zrobione. Równie dobrze może być realizowane w postaci majsterkowania, próbowania i sprawdzania, „dłubania” w sprzętach, naprawiania domowych urządzeń, rozkręcania samochodu i ponownego składania wszystkiego w całość.

Jest to psychologiczna dyspozycja do „niepokoju” i niezgody na zaistniały stan rzeczy, wynikający z wiary w to, że można życie uczynić łatwiejszym i że warto spróbować zrobić to samodzielnie. Pamiętajmy o tej potrzebie, kiedy denerwujemy się na naszych mężczyzn. Ta ewolucyjnie uwarunkowana tendencja wpłynęła bowiem w ogromnej mierze na to, że ludzkość na przestrzeni wieków rozwijała się, szła naprzód i doszła do takiego stopnia doskonałości.

Co więc trzeba zrobić, by żyć u boku zadowolonego mężczyzny, który ma poczucie odkrywania, zdobywania, eksplorowania? Odpowiedź jest prosta: dostarczać tajemnic do rozwikłania! Warto nauczyć się formułować komunikaty kierowane do mężczyzn w taki sposób, aby nabrali oni poczucia, że są ekspertami. Kiedy prozaiczne czynności życia codziennego przedstawimy jako tajemnice do rozwikłania to nawet poszukiwanie jogurtu truskawkowego w supermarkecie może wydać się ekscytujące. Wiele zależy więc od nas samych!

Tajemnicą, którą mężczyźni najchętniej chcieliby poznać i rozwikłać jesteśmy my kobiety. Jeśli staniesz się dla swojego mężczyzny troszkę bardziej tajemniczą, to wprowadzisz w wasz nową inspirację, pasję i chęć wzajemnego odkrywania siebie na nowo.

Joanna P.

Komentarze (4)

pati25

8 lat temu

Każdy mężczyzna jest ciekawy,chce odkryć tajemnicę.A my kobiety czy tego nie chcemy…Także chcemy poznać tajemnicę np skrywaną przez przyjaciółkę

lalakosi

13 lat temu

Jesli kobieta nie jest w stanie zainteresowac soba mezczyzny to moim zdaniem sama jest sobie winna. Ja wiem, ze moj partner troche mnie podziwia za niezaleznosc i zaradnosc, ktorych nie mam zamiaru porzucac dla niego. Z drugiej strony nigdy mnie nie odtracil gdy bylam przybita i potrzebowalam wyplakac sie na jego ramieniu – wie po prostu ze te chwile nie sa czeste i je ceni.

Annaya

13 lat temu

tak, mężczyzna i zdobywca to synonimy. Niestety najczęściej płacimy za to my kobiety. Łzami i nieprzespanymi nocami.

Zostaw komentarz