sezonowa-zmiana-kosmetyczna

Jak wiadomo nie wszystko w świecie jest uniwersalne. Również w kategoriach kosmetycznych istnieje podział, dopasowany do obowiązującego sezonu. Są to produkty, które używamy np. wyłącznie latem aby skóra mogła lepiej oddychać i bezpiecznie chłonąc promienie słoneczne. Następnie zimą zmieniamy je na takie, które przez swoją cięższą konsystencję ochronią twarz przed zimnem.

Ważne jest dostosowane kosmetyków do konkretnych warunków pogodowych, aby dłużej cieszyć się zdrową i piękną skórą.

Wiosna
Jest to bardzo specyficzny czas. Z jednej strony nasza skóra musi zregenerować się po zimie. Z drugiej zaś przygotować się do lata. Po zimie skóra jest bardzo wysuszona. Musimy przywrócić jej blask i kolor. Ważne jest aby dostarczyć organizmowi odpowiedni poziom witamin i mikroelementów, które często tracimy podczas zimowego obżarstwa. Dobrym pomysłem na wiosenną regenerację jest wizyta w salonie odnowy biologicznej bądź SPA. Korzystnie wpłynie również sauna lub masaż. Nasze ciało musimy na nowo obudzić do życia. Możemy także zadbać o siebie w domu za pomocą kąpieli oraz kosmetyków z dopiskiem SPA. Szczególnie pomocne są kosmetyki zawierające substancje nawilżające oraz zawierające większe ilości tłuszczu.

Lato
Jest to pora roku, którą najbardziej się cieszymy. Jednak to także te parę miesięcy w których nasza skóra najbardziej narażona jest na niebezpieczne działania promieni słonecznych. Aby ją uchronić używamy wszelkich kremów przed i po opalaniu. Popularne są również samoopalacze. Znamienne jest to, że produkty przeznaczone do letniej ochrony mają lekką konsystencję. Są to kremy, które mają mniejszą zawartość tłuszczu. Ważne też aby te produkty łatwo się wchłaniały. Nasza skóra wtedy nie dość, że jest chroniona przed słońcem to do tego jeszcze swobodnie oddycha. Oprócz produktów przeznaczonych typowo do opalenizny mamy jeszcze takie, które są związane z plażowaniem, ale z zupełnie innej strony. Mianowicie kremy specjalnie do pielęgnacji po depilacji.

Jesień
Po lecie nasza skóra jest najbardziej zniszczona i wymaga regeneracji. Jest sucha i wrażliwa co prowadzi do tego, że na kosmetyki może reagować uczuleniem. Należy stosować kosmetyki wysoce nawilżające. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie odpowiedniej diety bogatej w witaminy i związki mineralne, zwłaszcza warzywa i owoce. Jesień to nie tylko czas regeneracji, ale również przygotowania skóry do zimy, co jest niezwykle istotne. Warto zafundować sobie peeling, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka aby nasza skóra bez przeszkód mogła się odnowić. Wskazane są również wizyty w salonie odnowy biologicznej i wszelkie inne formy, które poprawią kondycję naszej skóry.

Zima
Drugą porą roku, podczas której nasza skóra jest szczególnie narażona na działania niepożądane jest zima. Tym razem to nie słońce jest głównym niebezpieczeństwem, ale mróz. Niskie temperatury szczególnie niekorzystnie działają na naszą skórę. Aby móc się skutecznie bronić należy podjąć działania dokładnie przeciwne do tych w lecie. Nasza skóra musi być dobrze nawilżona, dlatego powinniśmy używać produktów z dużą zawartością tłuszczy, oczywiście proporcjonalnie do rodzaju naszej skóry. Należy też pamiętać żeby dostarczyć naszej cerze witamin. Dodatkowym niebezpieczeństwem w zimie są nagrzane suche pomieszczenia, które również niekorzystnie wpływają. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra łuszczy się i traci swój blask.

Bez względu na porę roku o skórę należy dbać. Żeby robić to lepiej dostosowujemy jedynie nasze kosmetyki do warunków pogodowych i do rodzaju naszej cery. Jeżeli wspomożemy naszą skórę przez te dwie newralgiczne pory roku to jest duża szansa na to, że uda nam się utrwalić piękny i zdrowy wygląd skóry, a przecież na tym zależy nam najbardziej.

B.M