menopunktowanie regulamin

W związku z tym, iż portal Menopauza.pl doczekał się nowej odsłony, pragniemy przybliżyć nowe zasady Menopuntowania, które wejdą w życie od 1 lutego bieżącego roku. Zdajemy sobie sprawę, że nasz serwis funkcjonuje tylko dzięki naszym użytkownikom, toteż staramy się nagradzać osoby, które wnoszą najwięcej energii w życie witryny. Jak od lutego będzie wyglądać Menopunktowanie?

 

Pragniemy nagradzać osoby, które rzeczywiście uczestniczą w życiu portalu. Co rozumiemy pod tym sformułowaniem?  Zależy nam na autentycznym czytaniu artykułów, podejmowaniu dyskusji zarówno pod opublikowanymi tekstami, jak i na forum serwisu Menopauza.pl Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia, nie zastanawiaj się, tylko napisz, co sądzisz na dany temat. System komentarzy na naszym portalu pozwala zachować anonimowość. Zakładając konto, przyjmujesz pseudonim, dzięki któremu nie musisz się obawiać, że zostaniesz rozpoznana przez szefa czy koleżankę z pracy. Jednocześnie przyjęty system komentowania tworzy społeczność i ułatwia nam zliczanie komentarzy, które uznamy za wartościowe. Zakładając u nas konto, masz gwarancję, że nikt się pod ciebie nie podszyje, chyba że włamie się na twój komputer i pozna hasło wybrane podczas rejestracji. Przykładowy login „Menóweczka2015” jest tylko jeden i nikt inny nie może z niego korzystać podczas zamieszczania komentarzy.

Aby podziękować osobom, dzięki którym serwis Menopauza.pl tętni życiem, postanowiliśmy każdego miesiąca nagradzać 3 najaktywniejsze użytkowniczki.  Do 15. dnia danego miesiąca będziemy rozliczali aktywność za poprzedni miesiąc. Np. luty zostanie podliczony do 15 marca włącznie. Następnie w ciągu 10 dni, czyli najpóźniej do 25. dnia każdego miesiąca, zostanie nadana paczka-niespodzianka zawierająca atrakcyjne kosmetyki i/lub książki.  Innymi słowy do laureatek lutowego Menopunktowania paczka zostanie wysłana najpóźniej w dniu 25 marca.

Menopunktowanie – co bierzemy pod uwagę?

Przy nagradzaniu aktywności na serwisie Menopauza.pl będziemy brali pod uwagę następujące czynniki:

  • łączną liczbę komentarzy opublikowanych w danym miesiącu
  • wartość merytoryczną wypowiedzi – zależy nam na rzeczywistym zaangażowaniu w życie portalu, chcemy uniknąć sytuacji, kiedy ktoś postanowi nabić sobie komentarzy, kopiując pod kilkadziesiąt artykułów zdanie: „ciekawy tekst”.
  • systematyczność – pragniemy zapobiec sytuacji, że ostatniego dnia danego miesiąca ktoś przychodzi do nas tylko po to, aby hurtowo zamieścić 30 komentarzy. Nie oznacza to jednak, że należy pisać codziennie. Zależy nam na tym, aby 50% komentarzy nie pochodziło z tego samego dnia.
  • Kultura osobista – każdy może mieć własne zdanie na dany temat i przedstawić je na naszym serwisie pod warunkiem, że nie narusza ono prawa, dóbr osobistych osób trzecich i nie zawiera słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
  • Ogólne zaangażowanie – komentarze to nie wszystko, ważna jest również chęć niesienia pomocy innym – np. nowym użytkownikom serwisu, którzy nie potrafią się jeszcze swobodnie poruszać po portalu. Jesteśmy tylko ludźmi i nam również zdarzają się błędy. Jeśli zauważysz, że jakiś tekst został dodany do niewłaściwego działu lub nie można go skomentować – poinformuj nas o problemie, wysyłając maila na adres redakcja@menopauza.pl
  • Polecanie nas. Jest nam niezmiernie miło, gdy rekomendujecie nasz serwis swoim znajomym – zarówno ty z „reala”, jak i świata wirtualnego. Jeśli przyprowadziłaś na nasz portal nowego użytkownika, poleciłaś nas lub konkretny artykuł w notce na swoim blogu, daj znać. Z pewnością weźmiemy pod uwagę twoją dodatkową działalność przy nagradzaniu najaktywniejszych użytkowników.

Osoby nagrodzone za lutową aktywność, mogą otrzymać paczkę-niespodziankę za marcowe zaangażowanie w życie serwisu Menopauza.pl Nie wykluczamy nagradzania tej samej osoby kilka razy pod rząd pod warunkiem, że rzeczywiście wnosi ona najwięcej w życie serwisu, a jej komentarze są wartościowe. Ponadto  można jednocześnie uczestniczyć aktywnie w rozwoju serwisu Dojrzalakobieta.pl i Menopauza.pl Uzyskanie nagrody na jednym portalu w marcu, nie wyklucza przyznania jej w tym samym miesiącu (marcu) na drugim portalu. Rzeczywiste zaangażowanie w życie serwisu może ocenić tylko żywy człowiek, dlatego, jak zapewne już zauważyłyście, od pewnego czasu nie działa licznik automatycznie zliczający każdy dodany komentarz. Wyboru najaktywniejszych użytkowniczek serwisu Menopauza.pl każdorazowo będą dokonywały nasze redaktorki.

PS Trzeci raz z rzędu nie udało ci się zostać laureatką Menopuntowania? Nie przejmuj się!   Raz na pół roku spośród osób nienagrodzonych będziemy wybierać 1 użytkowniczkę zaangażowaną w życie naszego portalu, kierując się subiektywnym zdaniem naszych redaktorek.  Otrzyma ona od nas paczkę-niespodziankę.