Menopauza Menopauza w umyśle

Menopauza to nie koniec kobiecości!

menopauza-to-nie-koniec-kobiecosci

Da wielu kobiet menopauza to trudny okres, którego się obawiają. Zachodzące zmiany nie oznaczają jednak końca kobiecości!

Menopauza – nieuchronny okres zmian

Menopauza to czas, kiedy kobieta przekwita. Zmienia się pod względem fizycznym ale także psychicznym. Okres ten może pojawić się wcześniej i niespodziewanie. Kobiety obawiają się tej nieuchronnej kolei rzeczy. Boją się wszelkich zmian i objawów menopauzy. Reakcje każdego organizmu to kwestia indywidualna, więc nie należy w tej kwestii generalizować. Panie boją się utraty kobiecości. Zmiany nie muszą być jego końcem. Menopauza może okazać się początkiem nowego, wspaniałego etapu życia każdej kobiety.

Koniec kobiecości kontra nowy początek

Przekwitanie to liczne zmiany hormonalne i towarzyszące im objawy. Menopauza to nie wyrok ani choroba. To tylko przejściowy czas, który reguluje natura. Niektóre kobiety twierdzą, że życie dopiero zaczyna się po 40-tce czy po 50-tce. Jest w tym wiele prawdy. Menopauza wcale nie musi być dla ans przykrym wspomnieniem, które chcemy wymazać z pamięci. Odpowiednie podejście sprawi, że będzie to czas pozytywnych zmian i w żadnych wypadku nie koniec naszej kobiecości. Kolejne lata życia powinny zapoczątkować nowy jego etap, w którym będziemy grać główną rolę.

Zadbaj o swoją kobiecość!

Zamiast zamartwiać się zbliżającą się menopauzą warto zadbać o swoją kobiecość, na którą składa się wiele aspektów. Uroda, wygląd, atrakcyjność – to elementy, które nieustanie należy pielęgnować. Skoro z menopauzą wiążą się zmiany, najlepiej zacząć wprowadzać je od siebie. Być może nowa fryzura czy zmiana kolory wydobędzie dawno skrywaną urodę i blask spojrzenia. Warto także zadbać o ciało. Wizyta u kosmetyczki czy w salonie SPA przypomni nam o kobiecości. Piękna skóra i nowa bielizna oraz ubrania z pewnością zostaną zauważone przez partnera. Poświęcenie czasu dla siebie od razu nas odmłodzi. Poczujemy się niezwykle kobieco i atrakcyjnie. Nikt nawet nie pomyśli o tym, że przechodzimy menopauzę. Kawa z przyjaciółkami czy kilkudniowa wycieczka też może okazać się małą, ale przyjemną odmianą i odpoczynkiem od codzienności. Nie musimy przechodzić całkowitej metamorfozy, bądź wywracać życia do góry nogami. Czasem wystarczą zakupy lub kolacja z ukochanym, aby przywrócić poczucie kobiecości, które z pewnością drzemie w każdej z nas.

Katarzyna Antos

Komentarze (9)

Forbidden_flower

8 lat temu

Każda z nas jest wyjątkowa, a menopauza powinna kojarzyć się tylko pozytywnymi zmianami 🙂

Mindi

9 lat temu

To czy czujemy się kobieco wiele zależy od naszego zdrowia. Jeśli dobrze się czujemy i dbamy o siebie to ten etap życia kobiety może być bardzo dobry :-X

Emilly27k

9 lat temu

Z obserwacji kobiet, które znałam czyli babcie okres menopauzy był dla nich pozytywnym czasem. Miały więcej czasu na życie towarzyskie, ale zdrowe były do momentu chorób lat 70.

elle@elle

9 lat temu

Filo ma racje ,ja tez bede czuc sei mlodo i kobieco do konca swoich dni ,a menopauza to nie choroba przeciez tylko natura!:)))nie trzeba z tym wlaczyc na sile ani podchodzic jak do choroby

filodendron

9 lat temu

Nigdy nie rozpatrywałam kobiecości w takich kategoriach, urodziłam się kobieta i będę nia do końca. Przeciez te kobiety ,które nie sa w okresie płodnym tez sa kobietami. A seks po menopauzie jest podobno lepszy niż przed.Ja zawsze się czuję młodo bez wzgledu na wiek.:P:-d

drobina

9 lat temu

Coś się kończy, coś zaczyna, a ja czuję się jak młoda dziewczyna:-X
Macie rację Babeczki – fajnie jest!:-):-):-*:-X

dulcynea

9 lat temu

Jak mądrze Sireno napisałaś !
Czuję to samo , myślę że to dla mnie dobry czas.
Oby zdrowie dopisywało:-X

sirena46

9 lat temu

Ciekawy artykuł, ja tak samo myślę.
Dla mnie menopauza jest bardzo dobrym etapem w życiu i czasem pozytywnych zmian. Na zdrowie nie mogę narzekać, ale wiadomo, że czym człowiek starszy tym więcej różnych dolegliwości. Staram się dbać o siebie.
Mam dorosłe dzieci, wnuki, męża, na którego mogę zawsze liczyć. Cóż mogę chcieć więcej.
Uroda fizyczna niestety przemija, a zostaje piękno, które każdy człowiek
może mieć w sobie :-X

Zostaw komentarz