Fitness Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na jędrny biust

cwiczenia-na-jedrny-biust

Symbolem kobiecości są nasze kształty. Poza bujnymi biodrami, marzymy o pełnym, jędrnym biuście. Czy są jakieś ćwiczenia poprawiające jędrność piersi? Są!

ABC ćwiczeń na biust

Przy zachowaniu samodyscypliny i wytrwałości, możemy niewielkim nakładem pracy poprawić nieco wygląd biustu i dekoltu. Trzeba jednak pamiętać, że do osiągnięcia pożądanego celu, tego czy jakiegokolwiek innego, potrzebna jest systematyczność. Warto więc zagospodarować sobie około piętnastu minut dziennie na ćwiczenia, jeśli wygląd naszych piersi spędza nam sen z powiek lub po prostu chcemy czuć się bardziej atrakcyjne. Dodatkowo, by efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący, można zastanowić się nad wyborem dopasowanej, dobranej indywidualnie, bielizny, oraz nad stosowaniem preparatów ujędrniających i podnoszących nasze atrybuty.

Ćwiczenia na jędrny biust czas zacząć

Jeśli jesteś kobietą zagonioną, cały Twój czas pochłaniają domowe i/lub zawodowe obowiązki, nie musisz wykonywać ćwiczeń codziennie. Jednak absolutne minimum stanowi przeznaczenie na nie co najmniej piętnastu minut, trzy razy w tygodniu. Elementarną zasadą przy wykonywaniu jakichkolwiek ćwiczeń to nie przemęczać się, ale jednocześnie podnosić poprzeczkę coraz wyżej ze względu na to, że nasze ciało nie lubi nudy podczas wysiłku fizycznego. Inną kwestią jest jego początek i koniec. Warto zacząć od pięciominutowej rozgrzewki, a zestaw ćwiczeń zakończyć dziesięciominutowym stretchingiem. Przy doborze określonego zestawu, by był on efektywny, należy powtarzać każde ćwiczenie 15-20 razy, cały cykl zaś zrobić trzykrotnie, zachowując między jednym a drugim minutową przerwę.

Piersi w górę!

Ćwiczenie 1.
Sprzęt: hantle lub półlitrowe/litrowe butelki z wodą
Stań w lekkim rozkroku, trzymając w rękach hantle lub butelki. Im większe obciążenie, tym lepsze efekty! Złącz łokcie równolegle na wysokości klatki piersiowej tak, by zachować kąt 90-ciu stopni z resztą ciała. Następnie ruchem odwodzącym rozłóż ręce (mają znajdować się po obu stronach ciała). Trzeba pamiętać o zachowaniu kąta prostego i nie opuszczaniu rąk. Wszystkie ćwiczenia lepiej wykonywać wolniej, a dokładnie, skupiając się na poszczególnych partiach mięśni.

Wiktoria Dębska

Symbolem kobiecości są nasze kształty. Poza bujnymi biodrami, marzymy o pełnym, jędrnym biuście. Czy są jakieś ćwiczenia poprawiające jędrność piersi? Są!

Ćwiczenie 2.
Sprzęt: ćwiczenie 1 i mata/miękkie podłoże
Połóż się plecami na macie lub innym miękkim podłożu, mając w rękach rekwizyty z poprzedniego ćwiczenia. Nogi mogą być ugięte w kolanach. Złącz przed sobą ręce na wysokości głowy, rozkładając je za chwilę szeroko na boki. Precyzja ruchów jest bardzo ważna. Ręce nie mogą być ani za nisko, ani za wysoko. Łokcie cały czas lekko ugięte.

Ćwiczenie 3.
Sprzęt: hantle/butelki i krzesło
Czoło oprzyj o krzesło. Nogi i tułów muszą zachować kąt prosty. By zadbać o komfort, na oparciu krzesła możesz położyć ręcznik. Tak jak w poprzednich ćwiczeniach, ręce rozłóż na całą szerokość po obu stronach ciała, następnie opuść je w dół. Łokcie i kolana lekko ugięte.

Ćwiczenie 4.
Sprzęt: ćwiczenie 3
Usiądź na krześle. Wyprostuj plecy. Z lekko ugiętymi łokciami ponownie rozkładaj ręce po bokach, następnie opuszczając je wzdłuż ciała.

Ćwiczenie 5.
Sprzęt: mata/miękkie podłoże
Oprzyj ręce i kolana o matę. Ręce muszą być rozłożone znacznie szerzej niż barki. Kolana znacznie dalej od reszty ciała, stopy uniesione. Tułów powinien być w jednej linii. Biodra delikatnie podciągnięte do siebie, a mostek ustawiony w dół, w stronę miednicy. Brzuch mocno napięty, a łokcie lekko ugięte. Opuść ręce w łokciach do uzyskania kąta prostego, a później wróć do pozycji wyjściowej.

Na początek tych pięć podstawowych ćwiczeń wystarczy. Pamiętaj o wspomnianej systematyczności i dokładności ich wykonywania. Przy każdym z nich, powinnaś mieć nieco napięty brzuch, ponieważ to on stanowi centrum naszej równowagi – dzięki niemu utrzymujemy balans działa i wykonujemy ćwiczenia poprawnie. Ręce zaangażowane w każde z ćwiczeń również muszą być cały napięte. Napięcie odpuszczamy jedynie w przerwach. Powodzenia w pracy nad jędrnym biustem!

Wiktoria Dębska

Komentarze (9)

Mindi

8 lat temu

Nadchodząca jesień to dobra pora aby poświecić sobie trochę wiecej czasu. Wypróbuję ten zestaw ćwiczeń bo jestem ciekawa czy naprawdę działają i przyniosą widoczny skutek
🙂

filodendron

8 lat temu

Nigdy nie lubiłam ćwiczeń . Za młodu miałam mały biust – nie miało co wisieć, a teraz za to na starsze lata mam takiej wielkości biust o jakim marzyłam i też nie wisi .Choć przyznam, że nigdy się tym nie ekscytowałam .Od czasu do czasu jak mi sie przypomni to robie pare ćwiczeń. Brak sytematyczności.

elle@elle

8 lat temu

ja co prawda nie ciwcze na biust,ale zawsze wcieram w niego po kapieli balsam ujedrniajacy z dobrym skutkiem :)))

Emilly27k

8 lat temu

Niezła propozycja ćwiczeń,można ćwiczyć czemu nie:)
Cieszę się ,że mam odpowiedni biust. 🙂

drobina

8 lat temu

Fajniutkie te ćwiczenia:-) A co mi szkodzi spróbować?:-X Systematyczność wprawdzie nie jest moją mocną stroną, ale może po prostu moją codzienną aktywność fizyczną uzupełnię chciaż trzema ćwiczeniami z tej listy:-X:P

elle@elle

8 lat temu

z tego co wiem, dobrze jest oplukowac biust osolona woda,podobno ujedrnia ,nie praktykuje bo nie mam powodow do narzekania na jedrnosc mojego na szczescie :)))

Danusiate

8 lat temu

Mnie też trudno się tak zmobilizować, ale postanowiłam, że będę regularnie ćwiczyć, bo moja kondycja jest ostatnio marniutka. Proponowany zestaw jest w sam raz dla mnie – na łagodny początek 🙂

dulcynea

8 lat temu

Dobry zestaw ćwiczeń , fajne ćwiczenia.
Systematycznie ćwiczenia dają efekty skuteczności.
Masz rację Sireno , najtrudniej z tą systematycznością:-X

sirena46

8 lat temu

Świetny jest ten zestaw ćwiczeń na jędrny biust. Ale czy ja bym codziennie ćwiczyła. Tak ja przeczytałam w artykule ćwiczenia wymagają systematyczności,a z nią nie zawsze mi po drodze.

Zostaw komentarz