menopauza nie taka straszna

Menopauza jest dla niektórych kobiet jak zły sen, który pojawia się na pewnym etapie życia. Ale czy musi tak być w rzeczywistości? Udowadniamy, że menopauza nie taka straszna, jak o niej mówią!

Menopauza

Przekwitanie wzbudza u wielu kobiet niepokój i strach. Co to będzie? Jak będę się czuła? Jak zachowa się moje ciało? To całkiem zrozumiałe. W końcu menopauza to okres zmian, początek nowego etapu życia. Organizm zaczyna produkować znacznie mniejszą ilość hormonów, aż do całkowitego uśpienia aktywności jajników. Kobieta przestaje być płodna. Zmiany towarzyszące menopauzie mogą objawiać się w różny sposób. Jednak nie oznacza to, że każda kobieta będzie cierpieć z powodu uderzeń gorąca czy nocnych potów. Książkowe dolegliwości omijają niektóre z pań, a nawet jeśli się pojawiają, to zwykle nie są tak dotkliwe, jak się tego spodziewamy.

Menopauza nie taka straszna – sposób na przekwitanie

Kto powiedział, że menopauza musi być straszna? Przecież możemy potraktować ją jak dobrą przyjaciółkę, która wpadła w odwiedziny. Pamiętajmy, że menopauza to nie choroba. Jej objawy spokojnie możemy zmniejszyć lub całkowicie wykluczyć. Okres przekwitania to naturalna zmiana funkcjonowania naszego organizmu. Dlaczego więc mamy zamartwiać się czymś, co jesteś zwykłą częścią naszego życia. Kluczem do spokojnego przebrnięcia przez czas menopauzy jest nasze nastawienie. Pozytywne myślenie pomaga we wszystkim. Ludzie pełni optymizmu i dobrego humoru żyją dłużej, więc nie pozostaje nam nic innego jak żyć z wielkim uśmiechem na ustach, Wtedy wszystko wydaje się lepsze i łatwiejsze, nawet ta straszna menopauza. Podczas tego okresu warto mieć blisko siebie przyjaciółki. Nikt, tak jak one nie poprawią nas nastroju. Kobieta potrafi najlepiej zrozumieć drugą kobietę, więc przy wsparciu przyjaciółek, żadne objawy nie będą dla nas przeszkodą. Wiadomo, że niektóre dolegliwości menopauzy mogą wywołać dyskomfort i spadek nastroju. przekwitanieW takiej sytuacji najlepiej udać się do lekarza, który dobierze nam odpowiednie środki, zmniejszające przykre objawy. Oprócz wszelkiego rodzaju tabletek dostępnych bez recepty, skuteczną formą leczenia jest hormonalna terapia zastępcza, z której chętnie korzystają panie w okresie menopauzy. Warto zadbać także o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Sport to wspaniałe lekarstwo. Oprócz energii i zdrowia zapewni nam dużą dawkę endorfin i przy okazji piękną figurę. Nic, tylko korzystać i żyć aktywnie, nawet z menopauzą.

Katarzyna Antos