menopauza naturalnie

Uciążliwe objawy przekwitania można zwalczyć także w sposób naturalny. Menopauza naturalnie stanowi część życia kobiety. Najwyższa pora, by poznać bezpieczne metody na dolegliwości tego okresu.

Menopauza – to już czas!

Okres, który według lekarzy przypada na menopauzę to okolice 45. roku życia kobiety. Należy jednak pamiętać, że menopauza równie dobrze może pojawić się wcześniej lub później. Ludzki organizm jest nieprzewidywalny, a wszelkie czynniki mogą przyspieszyć przekwitanie. Menopauza dla wielu kobiet jest czasem nieprzyjemnych dolegliwości, które doskwierają za dnia i w nocy. Zamiast łykać tabletki, które mają pomóc na pojawiać się objawy, kobiety mogą sięgnąć po naturalne metody walki z menopauzą. W czym tkwi ich sekret?

Melisa

Melisa działa uspokajająco. W okresie menopauzy kobiety często skarżą się na zdenerwowanie, bezsenność czy niepokój. Herbata z melisy złagodzi te objawy. Napar z melisy będzie doskonałym lekarstwem na ukojenie nerwów. Dzięki niemu kobieta szybko odzyska spokój. Zaleca się wypijanie trzech filiżanek melisy dziennie.

Sok z buraka

Sok z buraka połączony z miodem to sposób, które znają nasze babcie. Świeżo startego buraka mieszano z miodem, w proporcjach 1:1. Picie takiej mikstury dwa razy dziennie miało złagodzić nerwy i zaburzenia nastrojów podczas przekwitania. Sok z buraka jest bardzo zdrowy, więc jego włączenie do diety dostarcza wiele korzyści.

Szałwia lekarska

melisaSzałwia lekarska kojarzy się z lekiem na ból gardła czy krtani a tymczasem sprawdza się także w niwelowaniu objawów menopauzy. Sok ze świeżych liści szałwii lekarskiej pomoże w pozbyciu się uderzeń gorąca. Wystarczy pić po dwie łyżki soku trzy razy w ciągu dnia, by zauważyć zmiany.

Katarzyna Antos