ABC menopauzy Menopauza

Menopauza naturalnie

menopauza naturalnie

Uciążliwe objawy przekwitania można zwalczyć także w sposób naturalny. Menopauza naturalnie stanowi część życia kobiety. Najwyższa pora, by poznać bezpieczne metody na dolegliwości tego okresu.

Menopauza – to już czas!

Okres, który według lekarzy przypada na menopauzę to okolice 45. roku życia kobiety. Należy jednak pamiętać, że menopauza równie dobrze może pojawić się wcześniej lub później. Ludzki organizm jest nieprzewidywalny, a wszelkie czynniki mogą przyspieszyć przekwitanie. Menopauza dla wielu kobiet jest czasem nieprzyjemnych dolegliwości, które doskwierają za dnia i w nocy. Zamiast łykać tabletki, które mają pomóc na pojawiać się objawy, kobiety mogą sięgnąć po naturalne metody walki z menopauzą. W czym tkwi ich sekret?

Melisa

Melisa działa uspokajająco. W okresie menopauzy kobiety często skarżą się na zdenerwowanie, bezsenność czy niepokój. Herbata z melisy złagodzi te objawy. Napar z melisy będzie doskonałym lekarstwem na ukojenie nerwów. Dzięki niemu kobieta szybko odzyska spokój. Zaleca się wypijanie trzech filiżanek melisy dziennie.

Sok z buraka

Sok z buraka połączony z miodem to sposób, które znają nasze babcie. Świeżo startego buraka mieszano z miodem, w proporcjach 1:1. Picie takiej mikstury dwa razy dziennie miało złagodzić nerwy i zaburzenia nastrojów podczas przekwitania. Sok z buraka jest bardzo zdrowy, więc jego włączenie do diety dostarcza wiele korzyści.

Szałwia lekarska

melisaSzałwia lekarska kojarzy się z lekiem na ból gardła czy krtani a tymczasem sprawdza się także w niwelowaniu objawów menopauzy. Sok ze świeżych liści szałwii lekarskiej pomoże w pozbyciu się uderzeń gorąca. Wystarczy pić po dwie łyżki soku trzy razy w ciągu dnia, by zauważyć zmiany.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Krsytyna

7 lat temu

Też jestem za naturalnymi sposobami. Dobrze, że można sobie pomóc tabletkami z wyciągami z roślin, bo nie chcę się faszerować chemią i hormonami z HTZ. Nie wiem dlaczego nikt nie wspomniał o lnie i zawartych w nich lignanach lnianych. Bardzo skuteczne i nie powoduje uczuleń.

filodendron

8 lat temu

Ja też uważam ,że naturalne metody są najlepsze. Dopóki można trzeba się nimi ratować.Choć w przypadkach ciężkich nie ma co się bać hormonów. Pięć lat specjalny hormon hamuje mi krawienia ( bo były zbyt wielkie),nie wiem co będzie potem, ale może juz ten czas krwawień minął bezpowrotnie.

pati25

8 lat temu

Zainteresował mnie ten sok z szałwii lekarskiej.Od kilku lat stosuję HTZ,ale powoli chcę kończyć stosowanie tej terapii.W raziie gdyby pojawiły się jeszcze uderzenia gorąca to będę stosować ten sok.

Mindi

8 lat temu

Zaciekawił mnie ten temat. Ponieważ nie mogę stosować terapi hormonalnej to ineteresują mnie naturalne metody pomagające w przykrych dolegliwościach okresu przekwitania. Mam melisę i buraka, więc od jutra mogę próbować jak zadziałają, ale najbardziej zainteresowało mnie działanie soku z szałwi, wiele obiecuje.

dulcynea

8 lat temu

Ja jestem , naturalnie, za metodami naturalnymi wspierania kobiet w dolegliwościach okresu menopauzy 🙂
Melisa , sok z buraka , szałwia – bardzo proszę !

Zostaw komentarz