menopauza-jak-poradzic-sobie-z-przekwitaniem

Menopauza to dla kobiet trudny czas. Jak poradzić sobie z przekwitaniem?

Menopauza – okres wielu zmian

W okresie menopauzy, u kobiety zachodzą zmiany. Przekwitanie wiąże się z zanikiem miesiączki oraz różnymi dolegliwościami, na które często skarżą się panie. Uciążliwe bóle głowy, uderzenia gorąca czy rozdrażnienie to tylko niektóre z nich. Kobiety mogą różnie przechodzić ten czas. Wszystko zależy od indywidualnych cech jednostki oraz podejścia do sprawy. Jak wiemy, wiele problemów tkwi w naszym umyśle, więc warto odpowiednio podejść do sprawy, także takiej jak menopauza. Panie bardzo często obawiają się tego czasu a przede wszystkim dolegliwości. Uważają, że to najgorszy moment w życiu. Zmiany zachodzące w organizmie kobiety wcale nie muszą być związane z przykrymi dolegliwościami. Pozytywne myślenie pomoże w przetrwaniu tego okresu. Niech to będzie czas zmian, ale tylko tych na lepsze.

Menopauza – jak poradzić sobie z przekwitaniem?

Menopauza to nieuchronny okres w życiu każdej kobiety. Bardzo ważna jest więc akceptacja. To natura jest tak stworzona, że każdy kwiat, musi kiedyś przekwitnąć. Nie oznacza to, że nie może ponownie narodzić się na nowo. Tak też powinno być w przypadku menopauzy. Ten ważny czas jest może być okazją do metamorfozy takiej jak zmiana fryzury czy garderoby. Wykorzystajmy go, dbając o siebie. Przecież każda kobieta skrywa w sobie piękno, wystarczy je odpowiednio wyeksponować. Wsparcie jest równie istotne. Rodzina czy przyjaciele to osoby, które powinny nas wspierać. Ciepłe słowa bliskich są jednym z najlepszych środków. Na objawy menopauzy, które mogą być wyjątkowo uciążliwe pomogą środki farmakologiczne, suplementy oraz zdrowa dieta. Skutecznym rozwiązaniem na kłopoty okresu menopauzy jest także hormonalna terapia zastępcza. Taki krok musi być skonsultowany z lekarzem, który dobierze właściwą dawkę hormonów.

Z menopauzą każda kobieta może sobie poradzić. Zmiana nawyków i odpowiednie nastawienie psychiczne umożliwią łagodne przejście przez okres przekwitania. Zamiast zamartwiać się dolegliwościami, cieszmy się życiem i korzystajmy z niego jak najwięcej.

Katarzyna Antos