Kultura Styl życia

Magda M. Ciąg dalszy nastąpił – Radosław Figura

magda m ciąg dalszy nastąpił

Na pewno większość z nas pamięta losy młodej prawniczki, Magdy Miłowicz, która była bardzo oddana sprawom społecznym.  W latach 2005-2007 jej życiem uczuciowym żyło  pół Polski. A wszystko to za sprawą serialu Magda M. emitowanego na antenie TVN.  W rolę Magdy  Miłowicz wcieliła się Joanna Brodzik, jej ukochanego, Piotra Korzeckiego, grał Paweł Małaszyński.  Radosław Figura był głównym scenarzystą serialu, który pokochały Polki. Po latach powrócił z książką Magda M. Ciąg dalszy nastąpił, która ma doczekać się filmowej ekranizacji. Czy powieść okazała się równie intrygująca jak serial?

Magda M. Ciąg dalszy nastąpił – znajomość serialu nie jest konieczna

Magda M. Ciąg dalszy nastąpił to historia bohaterów znanych z popularnego serialu, do których powracamy po 10 latach. Są oni dojrzalsi i mądrzejsi, ale pewne cechy ich charakterów nie uległy zmianie.  Choć znajomość  serialu nie jest konieczna do lektury książki, to wiele ułatwia. Można bowiem wyobrażać sobie konkretnych bohaterów, przypominając sobie aktorów, którzy wcielali się w ich role.

Szczęście jest ulotne

Mogłoby się wydawać, że skoro życie boleśnie doświadczało Magdę i Piotra w serialu, to Radosław Figura w swojej książce postanowi obdarzyć ich zasłużonym szczęściem. Tak jednak się nie stało. Autor pokazuje, że szczęście stanowi coś niezwykle ulotnego i nigdy nie jest dane raz na zawsze. O tej regule w sposób bolesny przypomniała sobie Magda Miłowicz.

Agata, Karolina i Sebastian wciąż są trójką oddanych przyjaciół Magdy, na których może ona liczyć niezależnie od okoliczności.  Choć wszyscy dojrzeli, pewne cechy nie uległy zmianie. Agata wciąż jest nieco zwariowana, Karolina opiekuje się domem, a Sebastian realizuje się jako fotograf, jednak po cichu wciąż śni o prawdziwej miłości.

Radosław Figura i jego ciekawa koncepcja

Choć pomysł na napisanie książki Magda M. Ciąg dalszy nastąpił jest dobry, to powieść byłaby z pewnością przyjemniejsza w odbiorze, gdyby skrócić niektóre filozoficzne rozważania. Sama fabuła jest intrygująca, dowiadujemy się bowiem, co słychać u Magdy, Piotra i Sebastiana, których doskonale znamy z popularnego serialu. Jednak książka momentami może sprawiać wrażenie przegadanej. Jej lekkie odchudzenie mogłoby przyspieszyć akcję, przez co sporo by zyskała w oczach czytelnika.  Po powieść Magda M. Ciąg dalszy nastąpił warto sięgnąć, aby dowiedzieć się, czy sympatycznej prawniczce, która walczy o prawa kobiet, w końcu udało się stworzyć szczęśliwy związek.  To dobra książka, która mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby skrócić niektóre opisy spowalniające akcję. Jednak dla tak wyrazistych bohaterów jak Magda Miłowicz i Piotr Korzecki można przez nie przebrnąć. Książkę polecamy wszystkim fanom serialu popularnego przed laty.

Komentarze

Zostaw komentarz