Kultura Styl życia

Macocha – Natasza Socha

Macocha Natasza Socha

Natasza Socha słynie z poruszania tematów społecznych, które są istotne a zarazem kontrowersyjne.  Autorka nie boi się niewygodnych kwestii, dlatego też oddała do rąk czytelników wznowienie kolejnej znakomitej powieści.  Dlaczego Macocha to lektura, po którą warto sięgnąć?

Córka męża z poprzedniego małżeństwa

Roma ma trzydzieści lat i właśnie wyszła za mąż z prawdziwej miłości. Bruno, jej małżonek, na co dzień pracuje jako weterynarz i świetnie sprawdza się w roli życiowego partnera. Sielanka nie trwa jednak długo. Pewnego dnia w drzwiach ich wspólnego mieszkania zjawia się 14-letnia Kasia, córka Bruna z pierwszego małżeństwa, która właśnie przechodzi przez okres buntu i naporów.

Macocha – historia docierania się dwóch kobiet

Macocha to historia dwóch kobiet, które muszą się dotrzeć, a nie jest to łatwe, ponieważ, jak się okazuje, obydwie mają mentalność nastolatki. Natasza Socha opisała problem patchworkowej rodziny w sposób bardzo humorystyczny. Czytając książkę, trudno nie wybuchnąć gromkim śmiechem. Historia ma postać pamiętnika pisanego przez Romę.

Zabawna książka z przesłaniem

Historię patchworkowej rodziny dopełniają zabawne anegdoty z udziałem sąsiadów i znajomych.  Macocha to książka nadzwyczaj lekka jak na twórczość Nataszy Sochy, ale jednocześnie poruszająca ważny temat społeczny.  Coraz więcej małżeństw się rozpada, wiele z nich ma dzieci, które potrzebują obojga rodziców.  Romie, która wyszła za mąż za Bruna, nie jest łatwo pogodzić się z obecnością jego nastoletniej córki. Z drugiej strony ona w przeciwieństwie do nastolatki sama dokonała wyboru, doskonale bowiem wiedziała, że jej ukochany jest rozwodnikiem i ma nastoletnią córkę.

Gdzie ci mężczyźni? Sprawcy całego zamieszania…

Macocha pokazuje też, że tam, gdzie pojawia się konflikt między dwoma kobietami – obecną żoną i córką z poprzedniego związku, bardzo często nie ma mężczyzny łączącego losy obu pań. On ulatnia się jak kamfora, by uniknąć konfrontacji z trudnymi tematami. Niestety, wielu mężczyzn kieruje się wygodnictwem, co pociąga za sobą określone konsekwencje.

Komentarze

Zostaw komentarz