Moda

Komu pasują krótkie spódniczki?

Komu pasują krótkie spódniczki

Najprostsza odpowiedź wydaje się brzmieć: każdemu, kto je lubi. Jednak jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego, czy powinnaś nosić krótkie spódniczki, spieszymy z podpowiedzią. Komu pasują krótkie spódniczki?

Kobietom, które mają zgrabne nogi

Nie ma znaczenia, ile masz lat i ile ważysz. Ważne, aby twoje nogi były zadbane i zgrabne. Jeśli są długie i stosunkowo szczupłe, noś krótkie spódnice bez obaw. Gładka skóra wolna od pajączków i cellulitu także świetnie prezentuje się w tych kreacjach. Jeśli masz zastrzeżenia co do swoich nóg, możesz skorzystać z pewnego triku. Masywniejsze uda  pomniejszysz optycznie, zakładając kryjące, czarne rajstopy. Kryjące pończochy lub rajstopy to także świetne rozwiązanie w przypadku pajączków i cellulitu, gdyż ukrywają niedoskonałości skóry.

Paniom, które dobrze się w nich czują

Jeśli odczuwasz skrępowanie, nosząc krótkie spódniczki, to znak, że nie są one dla ciebie. Ten stan nie ulegnie nagłej przemianie. Cały czas będziesz czuła się mocno niekomfortowo, mając na sobie krótką spódniczkę. Będziesz przejmowała się, że może się nieco podnieść, gdy chodzisz. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do swoich nóg, to minispódniczka może odebrać ci pewność siebie, zamiast ją dodać. Pamiętaj, że w danym stroju to ty masz czuć się komfortowo.

Niskim kobietom

Jeśli jesteś niską, drobną kobietą, to krótkie spódniczki są stworzone dla ciebie. Podkreślają bowiem nogi i sprawiają, że te w połączeniu ze szpilkami wydając się nieco dłuższe, niż są w rzeczywistości.  Jeśli masz niespełna 160 cm wzrostu, nie zakładaj długich spódnic ani tych midi, ponieważ skrócą twoją sylwetkę, zaburzając jej proporcje.

Wiek nie ma znaczenia

Nie daj sobie wmówić, że w twoim wieku już nie wypada chodzić w krótkich spódniczkach, bo co ludzie o tobie powiedzą. A niech mówią, co chcą. Ważne, że ty lubisz krótkie spódniczki, dobrze się w nich czujesz i dlatego chętnie je nosisz.

Dodaj komentarz