Miłość i związki

Kiedy warto pójść za głosem serca?

Kiedy warto pójść za głosem serca

Dopadła cię miłość, ale nie wiesz, jak postępować, by się nie sparzyć i nie ośmieszyć?  Czasem podjęcie decyzji nie jest łatwe. Bijesz się z myślami i wahasz między dwoma skrajnymi rozwiązaniami, w międzyczasie pojawia się trzecie. Jakby tego było mało, w głowie aż roi się od wątpliwości i potencjalnych zagrożeń. Każde rozwiązanie ma tyle samo plusów co minusów. Kiedy warto pójść za głosem serca?

Kiedy czujesz, że naprawdę ci zależy

Jeśli ci zależy na drugiej osobie i czujesz, że po raz pierwszy zakochałaś się tak naprawdę mocno, to warto pójść za głosem serca. Miłość to zawsze pewne ryzyko, którego nie da się całkowicie wyeliminować, ale warto dać jej szansę, bo zdarza się czasem tylko raz w życiu. Spotykanie się z kolejnymi osobami nic tu nie pomoże, bo nie zapełni pustki w sercu. Tylko ta jedna osoba czyni nasze życie lepszym, wypełnia je niczym słońce. Naprawdę warto o nią powalczyć, nawet gdybyśmy mieli przegrać z kretesem. Warto znaleźć w sobie odwagę do działania, bo kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Ten też nie jest szczęśliwy, bo w jego życiu brakuje drugiego człowieka, którego można by szczerze pokochać.

Gdy masz do czynienia z wyjątkową osobą

Kiedy czujesz, że naprawdę trafiłaś na wyjątkowego człowieka. Dobrego, wrażliwego, takiego, który będzie o ciebie dbał, adorował cię, okazywał ci czułość. Wielu mężczyzn już na starcie nie spełnia naszych elementarnych oczekiwań. Naprawdę ciężko o inteligentnego, przystojnego i dobrego faceta, który  ma w sobie wystarczająco dużo wrażliwości, by umieć cię przytulić, gdy tego potrzebujesz. Ważna też jest wyrozumiałość i uważność. Jeśli on zapamiętuje każdy szczegół z waszych spotkań i potrafi zrozumieć, że źle się czujesz lub czegoś nie lubisz, to dobrze trafiłaś. Większość mężczyzn to egoiści zapatrzeni na czubek własnego nosa.

Gdy tak podpowiada ci intuicja

Kobiety mają świetną intuicję, tylko nie zawsze potrafią korzystać z jej podszeptów, a te rzadko okazują się mylne. Jeśli twoja intuicja mówi ci, że może wyniknąć z tego coś dobrego, że masz u niego szanse, że jemu też zależy, to może warto na chwilę odstawić koronę na bok i spróbować się z nim skontaktować.

Gdy tak radzą ci przyjaciele

Jeśli masz wątpliwości, czy działanie w przypadku tego faceta jest wskazane, pogadaj z przyjaciółmi.  Prawdą jest, że większość mężczyzn nie szanuje kobiet, które same wychodzą z inicjatywą. Faceci nie widzą w nich bowiem nic interesującego. Jednak nie zawsze odezwanie się do mężczyzny musi zakończyć się jakimś chamskim komentarzem z jego strony. Jeśli przyjaciele, którzy dobrze znają sytuację, radzą ci się do niego odezwać, to pewnie wierzą w to, że ma to sens. Oni z pewnością nie chcą cię skrzywdzić, ośmieszyć czy skompromitować. Nie radziliby ci, abyś do niego pisała, gdyby nie wierzyli w to, że to może naprawdę pomóc w waszej sytuacji.

Dodaj komentarz