letnie-i-przewiewne-kreacje

Nastały prawdziwie letnie upały. Większość z nas nie ma jeszcze wakacyjnego urlopu i nie może rozebrać się do bikini i krótkich szortów. Jakie ubrania nosić, żeby ulżyć sobie w letnie dni? Jaka tkanina pozwoli skórze oddychać?

Letni dress-code

Wszyscy lubimy lato. Jednak upały w mieście szczególnie nam doskwierają. Z przyjemnością zmieniamy naszą garderobę na letnią. Sukienki, bluzki, spódnice to strój obowiązkowy. Odsłaniamy nogi, ramiona czy dekolt i nie ma w tym nic złego.

Koniecznie należy zachować przy tym umiar i dobry gust. Ważne jest, aby strój był stosowny do miejsca pracy czy miejsc publicznych czyli nie może być zbyt skąpy. Jednak, musi być na tyle przewiewny, żeby nie było Ci za gorąco. W takiej sytuacji najbardziej sprawdzają się lekkie, przewiewne tkaniny.

Idealne tkaniny na lato

Letni strój musi być lekki i przewiewny. W swoim ubraniu musisz czuć się komfortowo i swobodnie. Przeglądając swoją szafę kieruj się nie tylko tym, co jest teraz modne, ale i z jakiego materiału jest wykonane. Tą samą zasadą kieruj się na zakupach. Spójrz na metkę i sprawdź skład tkaniny. Najlepsze tkaniny na lato to: len, bawełna i wiskoza.

Len

Jest idealny na odzież letnią. Lniane kreacje są bardzo przewiewne oraz dają uczucie chłodu. Len uzyskiwany jest z rośliny zwanej lnem zwyczajnym. Często występuje jako mieszanka z innymi włóknami, co zapobiega nadmiernemu gnieceniu.

Zuzanna Górka