Alternatywna medycyna Natura i eko

Przejdź przez menopauzę naturalnie

przejdz-przez-menopauze-naturalnie

W krainie kwitnącej wiśni menopauza jest nazywana „drugą wiosną”. Kobieta traci możliwość rodzenia dzieci otwierając się na nowy etap życia. Jest to czas na wykorzystanie nagromadzonej mądrości z całego jej życia.

Piękny czas, jednakże bardzo często kobieta musi przejść okres wzmożonej próby.
Towarzyszą jej bardzo często nieprzyjemne objawy tj. uderzenia gorąca, bezsenność, nadmierna nerwowość, bóle głowy, zaniki pamięci i inne. Niejednokrotnie bardzo uciążliwe i zmuszające do zażywania silnych hormonów. A wszystko za sprawą zmniejszonej ilości estrogenu w organizmie…

Jak wspomóc organizm?

Właściwym masażem receptorów, odpowiednim jedzeniem i ćwiczeniami.

  1. Proponuję pobudzić organizm poprzez masaż nerek i nadnerczy, przewodu moczowego i pęcherza moczowego (w ten sposób usuwamy toksyny). Receptor nerek i nadnerczy znajduje się na podeszwie obu stóp, tuż pod kłębem (poduszką) na wysokości 2 i 3 palca. Pęcherz moczowy znajdziecie tuż pod kostką po stronie wewnętrznej stopy (bardzo często opuchnięty) a przewód moczowy łączy oba w/w receptory.
  2. Bardzo pomocna będzie również stymulacja przysadki mózgowej (punkt odpowiedzialny za jej pracę znajdziecie na dużym paluchu u obu nóg w miejscu gdzie jest środek linii papilarnych).
  3. Tarczyca (znajduje się na obu stopach na stronie podeszwowej stopy w miejscu gdzie jest halluks).
  4. Jajniki (punkt w połowie odległości pomiędzy kostką a piętą (od strony zewnętrznej stopy).
  5. Odpowiednim jedzeniem.


(kliknij by powiększyć)

Beata Król

W krainie kwitnącej wiśni menopauza jest nazywana „drugą wiosną”. Kobieta traci możliwość rodzenia dzieci otwierając się na nowy etap życia. Jest to czas na wykorzystanie nagromadzonej mądrości z całego jej życia.

Pamiętajmy, iż jesteśmy jak samochód dobrej marki.
Piękna, zadbana karoseria – my również nałożymy makijaż, założymy modne ubrania, zgrabne buciki… na zewnątrz sam miód. Samochód ma jednak nie tylko karoserię, ale też filtry – odpowiednikiem ich są narządy. Żeby wszystko działało sprawnie, musimy nalać dobrej jakości paliwa, jeśli wlejemy do baku słabej jakości paliwo, nasze autko będzie tracić moc, będzie zbyt wolno ruszać, a przede wszystkim pozatyka filtry. Podobnie jest u nas. Mając samochód jest to proste, wymieniamy to, co zostało zużyte… filtry są dostępne w każdym motoryzacyjnym sklepie, a co z nami? Czy nasze narządy wewnętrzne też tak łatwo naprawić? Doskonale wiemy, że nie. Dlatego dbajmy o nie najlepiej jak możemy.

Proponuję więc zadbać, by w naszej codziennej diecie znalazły się takie produkty jak: jabłka, marchew, rzepa, buraki, soja (chroni przed wczesnym starzeniem się i przed osteoporozą)oraz fasola (zwłaszcza czarną, czerwoną, mung, adzuki).

Ćwiczenia, które mogą pomóc usunąć dolegliwości menopauzy, to tai chi, qi kung, joga – spróbuj, poczuj rozkwit „drugiej wiosny” i podziel się z nami swoimi odczuciami.

Qi Gabinet Akupresury i Masażu
www.qi-akupresura.pl

Beata Król

Komentarze (3)

filodendron

11 lat temu

Interesujący sposób na leczenie,ciekawa jestem, czy któraś z Was stosowała te metodę i po jakim czasie pojawiały się rezultaty.

pati25

11 lat temu

Akupresura pomaga nam na wiele dolegliwości.Również na menopauzę i objawy z nią związane.Będę musiał znowu powrócic do tej metody

Zostaw komentarz