przejdz-przez-menopauze-naturalnie

W krainie kwitnącej wiśni menopauza jest nazywana „drugą wiosną”. Kobieta traci możliwość rodzenia dzieci otwierając się na nowy etap życia. Jest to czas na wykorzystanie nagromadzonej mądrości z całego jej życia.

Piękny czas, jednakże bardzo często kobieta musi przejść okres wzmożonej próby.
Towarzyszą jej bardzo często nieprzyjemne objawy tj. uderzenia gorąca, bezsenność, nadmierna nerwowość, bóle głowy, zaniki pamięci i inne. Niejednokrotnie bardzo uciążliwe i zmuszające do zażywania silnych hormonów. A wszystko za sprawą zmniejszonej ilości estrogenu w organizmie…

Jak wspomóc organizm?

Właściwym masażem receptorów, odpowiednim jedzeniem i ćwiczeniami.

  1. Proponuję pobudzić organizm poprzez masaż nerek i nadnerczy, przewodu moczowego i pęcherza moczowego (w ten sposób usuwamy toksyny). Receptor nerek i nadnerczy znajduje się na podeszwie obu stóp, tuż pod kłębem (poduszką) na wysokości 2 i 3 palca. Pęcherz moczowy znajdziecie tuż pod kostką po stronie wewnętrznej stopy (bardzo często opuchnięty) a przewód moczowy łączy oba w/w receptory.
  2. Bardzo pomocna będzie również stymulacja przysadki mózgowej (punkt odpowiedzialny za jej pracę znajdziecie na dużym paluchu u obu nóg w miejscu gdzie jest środek linii papilarnych).
  3. Tarczyca (znajduje się na obu stopach na stronie podeszwowej stopy w miejscu gdzie jest halluks).
  4. Jajniki (punkt w połowie odległości pomiędzy kostką a piętą (od strony zewnętrznej stopy).
  5. Odpowiednim jedzeniem.


(kliknij by powiększyć)

Beata Król