Kultura Styl życia

Lato wśród wydm – Agnieszka Krawczyk

Lato wśród wydm

Szukasz dobrej, wakacyjnej powieści, którą możesz ze sobą zabrać na urlop? Lato wśród wydm autorstwa Agnieszki Krawczyk pozwoli ci się zrelaksować i oderwać od rzeczywistości.  Akcja książki rozgrywa się w nadmorskich Dębkach.

Nie oceniaj ludzi po pozorach

Lato wśród wydm uczy, by nie oceniać po pozorach. Tak, jak człowiekowi ciężko zdarza się przypinać etykietki na podstawie cudzego wyglądu, tak też spokojne z pozoru morze bywa zwodnicze. Lato wśród wydm przybliża nam historię Aleksandry i jej dziadka. Pełna jest on zawiłości i sekretów.

Poszukiwanie skarbów i prawdziwa pasja w życiu

Na kartach powieści Agnieszki Krawczyk pt. Lato wśród wydm poznajemy archeologa, który wraz ze swoimi studentami szuka skarbów na dnie, gdzie znajdują wraki statków.  To właśnie dzięki temu wątkowi czytelnik jest w stanie zgłębić sekrety podwodnego świata, do którego normalnie nie mamy wstępu.

Przywdziewanie masek

Lato wśród wydm pokazuje, że bardzo często prawdziwy charakter człowieka skrywa się za maską. Zakładamy ją, aby ukryć wiele kwestii, których się wstydzimy lub zwyczajnie boimy – nieśmiałość, sekrety, wstyd, ból, rozpacz i niewyjaśnione tajemnice rodzinne.  Maska tylko kamufluje, prawdziwe emocje wciąż w nas drzemią i niszczą relacje międzyludzkich. Stają się źródłem konfliktów, bólu i cierpienia.  Sami wznosimy wokół siebie mur, z którego później nie potrafimy się wydostać. Tracimy to, co najcenniejsze i najpiękniejsze.  Agnieszka Krawczyk w swojej najnowszej powieści Lato wydm zmusza nas do zadania sobie pytania: kim jesteśmy w swoich oczach i jak traktujemy samych siebie?

Lato wśród wydm to powieść, która nie jest tak lekka i sielska, jak można by sądzić na podstawie okładki. Poruszono w niej temat alkoholizmu, który trawi wiele polskich rodzin. Zmienia życie bliskich osoby uzależnionej w piekło, pozbawia ich wiary w siebie i poczucia, że każdy zasługuje na miłość.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz