Kultura Styl życia

Serce na sprzedaż – Dominika Smoleń

Serce na sprzedaż

Dominika Smoleń choć jest bardzo młodą pisarką, potrafi stworzyć niezwykle dojrzałe historie, które zmuszają człowieka do pokłonienia się nad poważnym problemem społecznym. Nie inaczej jest tym razem. Dlaczego warto sięgnąć po Serce na sprzedaż?

Poszukiwanie dodatkowego źródła dochodu

Aleksandra Jadowska zawsze marzyła o pracy w wydawnictwie literackim. Jej pragnienie w końcu spełnia się. Choć praca daje Oli stałe źródło dochodu, to zarobione pieniądze nie pozwalają pokryć wszystkich rachunków. Młoda kobieta musi poszukać dodatkowego źródła dochodu. Jej koleżanka ma dla niej pewną propozycję. Jednak czy jest ona dobra i do końca moralna?

Aleksandra, niestety, nie może liczyć na wsparcie finansowe rodziców, więc podejmuje kontrowersyjne decyzje. Matka kobiety zawsze była chłodna i zdystansowana. Ojca nigdy nie poznała. Jej dzieciństwo nie należało do szczególnie udanych. Może dlatego Ola tak bardzo zachłysnęła się możliwością łatwego zarobku?

Miłość do starszego mężczyzny

Praca w wydawnictwie nie tylko pozwala spełniać zawodowe marzenia Aleksandry, ale też prowadzi do poznania Kamila Mroczka. Przełożony staje się obiektem fascynacji młodej kobiety, choć jest od niej sporo starszy. Tych dwoje zaczyna spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Czy jednak to nie podejrzane, że przystojny, dobrze sytuowany mężczyzna nie ma żony i dzieci?

Sponsoring – czy rzeczywiście jest tak niewinny?

Serce na sprzedaż to powieść, w którym poruszono temat sponsoringu. Wiele osób spogląda na niego dość pobłażliwie. Sponsoring kojarzy się bowiem z białą prostytucją, która nie polega wyłącznie na świadczeniu usług seksualnych, ale też dotrzymywaniu towarzystwa.

Miks gatunków literackich

Serce na sprzedaż to powieść, która nie ogranicza się do czerpania z jednego gatunku literackiego. Znajdziemy tu elementy romansu, kryminału i dramatu. Dokąd doprowadzi Aleksandrę wikłanie się w podejrzane historie? Dlaczego książka rozpoczyna się dość nietypowo, bo od relacji z sali sądowej?

Dominika Smoleń pisząc Serce na sprzedaż, stworzyła historię, która rozpoczyna się z przytupem, mimo to napięcie cały czas  w niej narasta, kończąc się istnym trzęsieniem ziemi.

Komentarze

Zostaw komentarz