książki na urlop

Urlop stanowi doskonałą okazję do wypoczynku i zapomnienia o troskach dnia codziennego. Dwutygodniową przerwę w pracy warto też wykorzystać na nadrobienie zaległości czytelniczych. Przedstawiamy książki, które warto zabrać ze sobą na urlop.

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus – John Gray mężczyźni są z marsa a kobiety z wenus

John Gray zyskał ogromną popularność jako autor poradników psychologicznych. Książki jego autorstwa stanowią efekt wieloletniego doświadczenia w roli terapeuty par.  Ponadto John Gray sam musiał ratować swoje małżeństwo, toteż jego rady nie są oderwane od rzeczywistości.  Jeśli nie przepadacie za suchymi, psychologicznymi mądrościami i długimi, naukowymi wywodami, to książka Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus powinna przypaść wam do gustu. Autor zadbał o to, aby przybliżyć nam problemy w komunikacji damsko-męskiej. Chyba każda kobieta czasem odnosi wrażenie, że jej partner jej nie rozumie. Z kolei on nie potrafi pojąć, o co w ogóle jej chodzi. Każda ze stron ma swoje racje, które pozostają zrozumiałe jedynie dla przedstawicieli tej samej płci. Aby uniknąć konfliktów w związku i zażegnać te, do których już doszło, należy uzmysłowić sobie jedną rzecz. Mężczyźni i kobiety w gruncie rzeczy posługują się zupełnie innym językiem.  Należy nauczyć się obcej dla nas mowy i za każdym razem, gdy ogarnia nas złość lub rozpacz, próbować rozkodować informację wysłaną przez partnera.

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus to poradnik, dzięki któremu dowiemy się wielu zaskakujących rzeczy. Czy wiedziałaś, że gdy jemu bardzo na tobie zależy, on może mieć ogromny problem, aby ci to okazać? Strach przed porażką i odrzuceniem sprawia, że trzyma cię na dystans, zamyka się w swojej jaskini  i próbuje przetrawić problem. Z kolei kobiety bardzo często chcą okazać mężczyznom pomoc, przez co stawiają ich w roli jednostek niekompetentnych. Dla pań przyznanie się do problemu nie stanowi żadnego szczególnego wyzwania.  Kobiety często opowiadają swoim przyjaciółkom, że nie potrafią znaleźć optymalnej diety, dobrego mechanika itp. Koleżanki im pomagają, a one są im wdzięczne za okazane wsparcie. Poradnik John Graya pt. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną lepiej poznać swoją drugą połówkę.

Przyjaciółki – Agata Przybyłek i Natalia Sońska 

Agata Przybyłek i Natalia Sońska to pisarki młodego pokolenia, które specjalizują się w powieściach obyczajowych. Ich historie poruszyły już serca tysięcy Polek.  Przyjaciółki to opowieść o wyjątkowej relacji, jaka połączyła Annę i Ludmiłę. Kobiety poznały się w trakcie studiów i w mig załapały ze sobą świetny kontakt. Ich losy nieustannie się ze sobą przeplatają. Obie w tym samym dniu poznały swoich przyszłych mężów.  Pomimo upływu czasu Anna i Ludmiła wciąż się wspierają. Gdy mąż Anny zostaje uprowadzony przez piratów u wybrzeży Somalii, to właśnie „Miłka” pędzi do niej na złamanie karku. Przyjaciółki to powieść obyczajowa, która pokazuje, że kobieca przyjaźń bywa trwalsza od niejednego małżeństwa.

przyjaciółki sońska przybyłek

Bezsenność na Manhattanie – Sarah Morgan bezsenność na manhattanie

Pamiętacie serial Seks w wielkim mieście, w którym w jedną z głównych ról wcielała się sama Sarah Jessica Parker? Przygody zwariowanych singielek,  miłośniczek butów od Blahnika  i kreacji od topowych projektantów z zapartym tchem śledziły miliony kobiet na całym świecie. Bezsenność na Manhattanie to historia trzech przyjaciółek, które przyjechały do Nowego Jorku robić wielką karierę. Paige dobrze się wiedzie, niestety, do pewnego czasu. Kobieta traci pracę, postanawia zatem założyć własną firmę eventową. Niestety, po drodze musi pokonać liczne przeszkody. W realizacji projektu Paige może pomóc tylko Jake – najatrakcyjniejszy singiel w mieście. Mężczyzna w przeszłości złamał serce głównej bohaterki. Czy Paige uda się skorzystać z jego pomocy, nie wplątując się po raz kolejny w sercowe tarapaty?

 

Irmina Cieślik