Porady Uroda

Trwały makijaż – o czym warto pamiętać?

make-up

Makijaż od razu kojarzony jest z kosmetykami kolorowymi, ale nie tylko one tworzą ten wspaniały efekt na naszej twarzy. Dużo zależy także od innych produktów. Makijaż pozostanie trwały, jeśli tylko będziemy o nich pamiętać.

Mistrzowski makijaż

Wcale nie musimy korzystać z usług profesjonalnej makijażystki, by wykonać prawdziwie mistrzowski make-up. Obecnie w sieci znajdziemy mnóstwo propozycji makijaży, z instrukcjami krok po kroku, jak je poprawnie wykonać. Niezliczone inspiracje i produkty umożliwiają zabawę makijażem. Dla kobiety to nieograniczone możliwości, by każdego dnia wyglądać inaczej, ale zawsze pięknie i atrakcyjnie. Kosmetyki kolorowe to nie wszystko, co jeszcze ma znaczenie w przypadku trwałego makijażu?

Nawilżenie skóry twarzy

To obowiązkowy i pierwszy krok w makijażu. Nie, nie pomyliłyśmy, odpowiednie nawilżenie gwarantuje nam trwały makijaż. Jeśli chcemy, by nasz make-up przetrwał cały dzień czy noc, wcześniej nie zapomnijmy o aplikacji kremu nawilżającego. Pod oczy nakładamy także kosmetyk, który nawilży i rozświetli te problematyczne okolice. Dobrym rozwiązaniem są maseczki nawilżające, które działają ekspresowo. Szczególnie przed ważnym wyjściem warto zafundować sobie taki zabieg. Skóra stanie się gładka i lepiej wchłonie kosmetyki, a my będziemy zachwycać wokół pięknym i modnym makijażem.

Akcesoria do makijażu

Najczęściej nakładamy kosmetyki przy pomocy palców, co nie jest złym rozwiązaniem. Jednak praktyczniejsze i bardziej higieniczne będą pędzle czy gąbki do makijażu. Dzięki takim akcesoriom, kosmetyki dokładniej rozprowadzane są po skórze twarzy. Stapiają się z nią, tworząc idealną powłokę. Pędzlami czy gąbką dojdziemy we wszystkie miejsca, a nasza skóra zyska jednolity kolor. Blendowanie również nie będzie problem. Należy tylko pamiętać, by regularnie dbać o czystość pędzli i innych akcesoriów do makijażu, co także ma wpływ na jakość cery i samego make-up’u.

Odpowiednia baza

Modne stały się bazy pod makijaż. Nie tylko pod podkład, ale cienie do powiek czy szminki. Wbrew pozorom, tak niepozorny kosmetyk może zdziałać wiele. Baza ma za zadnie wydłużyć trwałość makijażu. Sprawia, że kosmetyki przez długie godziny pozostają na swoim miejscu. Baza pod cienie zapewni nam brak zrolowań cieni, zaś ta pod szminkę, uwydatni jej kolor i zatrzyma na ustach na dłużej. A wtedy pozostaje tylko zabawa podczas nocnej imprezy, bez konieczności ciągłych poprawek. W końcu mamy ciekawsze zajęcia, niż bieganie co pięć minut do łazienki.

Fixery

trwały makijażWisienką na torcie trwałego makijażu są fixery. To kosmetyki, które mają formę mgiełki w sprayu. Wystarczy spryskać nimi gotowy makijaż, by zamknąć cały efekt i uzyskać niezwykłą trwałość. Lekka formuła nie jest odczuwalna na skórze. Nie czujemy więc efektu maski. Fixer sprawdzi się na weselu, imprezie czy innej uroczystości, podczas której pragniemy prezentować się nienagannie. W końcu rozmazany makijaż nie będzie dobrze wyglądał, a w czasie upałów, nawet najdroższy podkład szybko spłynie z naszej ślicznej twarzyczki.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Ania1961

3 lata temu

Fixer sprawdza się w 100 procentach.Będąc na weselu czulam się komfortowo,nie byłam spocona na twarzy i makijaż przetrzymał całą noc

pati25

3 lata temu

Chcemy długo cieszyć się makijażem,który długo utrzyma się na twarzy.Dobrym rozwiązaniem będzie nałożenie bazy pod makijaż i spryskanie na koniec tzw fixerem 🙂

dulcynea

3 lata temu

Latem , kiedy wysokie temperatury dobrze postarać się aby makijaż był trwały i nie spływał nam z twarzy.
Bazę pod makijaż już kupiłam , choć ograniczam makijaż do minimum.
A fixer to dla mnie nowość 🙂

Zostaw komentarz