Styl życia

Kredyt na dowolny cel – jak znaleźć ten najbardziej korzystny?

Kredyt na dowolny cel

Kredyt gotówkowy stanowi świetne rozwiązanie, gdy nasze oszczędności oraz bieżące dochody nie pozwalają na remont mieszkania, umeblowanie salonu, organizację wesele czy wyjazd na wakacje. Wielu Polaków, by szybko pokryć duży wydatek, potrzebuje zaciągnąć pożyczkę. Jej spłacanie jest rozłożone w czasie. Comiesięczna płatność raty wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem, gdy nasza łazienka pilnie wymaga remontu, niż odkładanie na ten cel przez kolejny rok. W końcu nie wszystkie wydatki jesteśmy w stanie odroczyć w czasie. Jak znaleźć najbardziej korzystny kredyt na dowolny cel?

Kredyty gotówkowe kosztują więcej niż hipoteczne

Oprócz kredytów hipotecznych, które zaciąga się na zakup mieszkania, domu lub biura, istnieje możliwość ubiegania się o kredyt gotówkowy. W jego przypadku nie musimy wskazywać celu pożyczki. Uzyskane pieniądze możemy dowolnie spożytkować, np. kupując za nie nową pralkę czy telewizor. Niestety, kredyt gotówkowy jest często dużo wyżej oprocentowany niż hipoteczny. Spłaca się go bowiem w krótszym czasie, dlatego bank chce na nim jak najwięcej zarobić w przeciągu kilkunastu miesięcy, na które rozłożona jest jego spłata.

Jakie są koszty kredytu na dowolny cel?

Czy wiesz, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu gotówkowego różni się aż o 20% w zależności od banku, w którym zaciągasz pożyczkę?  Oprocentowanie nie jest jednak jedynym czynnikiem, który decyduje o koszcie kredytu. Zazwyczaj trzeba do niego doliczyć szereg opłat dodatkowych – prowizję od przyznanego kredytu, koszty polisy chroniącej interesy banku na wypadek utraty zdrowia, życia lub pracy przed kredytobiorcę. Bardzo często banki zachęcają do zaciągnięcia pożyczki poprzez niskie oprocentowanie kredytu czy minimalną prowizję. W rzeczywistości jednak zarabiają dużo więcej na obowiązkowych polisach, które pożyczkobiorca musi wykupić, by uzyskać kredyt.

Jak działają porównywarki finansowe?

Przeciętna osoba nie najlepiej radzi sobie z poruszaniem się po meandrach rynku kredytów konsumenckich. Większość z nas nie posiada stosownej wiedzy. Na szczęście nie musisz samemu wybierać kredytu. Kredyty gotówkowe na finanse.rankomat.pl zostały omówione w sposób czytelny. Na dodatek możesz skorzystać z porównywarki finansowej. Wystarczy, że wypełnisz specjalny formularz, w którym podasz swoje dane o dochodach i sytuacji mieszkaniowej. W oparciu o uzyskane informacje zostanie oszacowana twoja zdolność kredytowa. Porównywarka finansowa zaprezentuje ci aktualną ofertę 19 banków, przy uwzględnieniu twoich potrzeb i możliwości.  Przy każdej propozycji zostaną uwzględnione wszystkie koszty, dlatego też możesz wybrać dla siebie najtańszy kredyt gotówkowy.

Nie musisz się bać podawania danych, ponieważ nie zostaną one przekazane podmiotom trzecim bez twojej wyraźnej zgody. Służą one jedynie oszacowaniu twojej zdolności kredytowej. Wypełnienie formularza jest proste i intuicyjne. Zajmie ci 3 minuty. W przypadku pojawienia się pytań możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy konsultanta. Za korzystanie z porównywarki finansowej nie poniesiesz żadnych opłat.

Komentarze (4)

alibabka

7 miesięcy temu

Nie warto przepłacać za kredyt. Jednak wiele z nas nie umie się połapać w kosztach pożyczek. Dobre, że są takie porównywarki:)

Zostaw komentarz