Zdrowie

Dlaczego wydzielina z pochwy brzydko pachnie?

Dlaczego wydzielina z pochwy brzydko pachnie

Wydzielina z pochwy, gdy jesteś zdrowa i prawidłowo się odżywiasz, ma neutralny zapach. Jej woń nie powinna ci nijak drażnić i wprawiać w zakłopotanie. Dlaczego wydzielina z pochwy brzydko pachnie? Poznaj zaskakujące powody.

Nadmierne spożycie czosnku, cebuli i ostrych przypraw

Tego typu warzywa i przyprawy są trawione w organizmie. Są to jednocześnie produkty bogate w związki aromatyczne, których organizm usiłuje się pozbyć wraz potem i wydzieliną pochwy. Dlatego gdy do każdego posiłku dodajesz czosnek lub cebulę, zapach twojego ciała oraz jego wydzielin nie należy do przyjemnych.

Niegolenie miejsc intymnych

Wydzielina z pochwy początkowo pachnie neutralnie, ale gdy się rozkłada, jej woń staje się nieprzyjemna. To zasługa namnażających się bakterii. Aby tego uniknąć, należy regularnie brać kąpiel. Niestety, włoski porastające miejsca intymne sprzyjają zaleganiu wydzieliny, dlatego warto się ich pozbyć w wyniku depilacji. Wtedy łatwiej będzie ci zachować higienę.

Nieprzewiewna bielizna

Wiele kobiet popełnia ten sam błąd. Nosimy bieliznę z nieprzewiewnych, sztucznych materiałów. W rezultacie bakterie znajdują idealne warunki do namnażania. Aby tego uniknąć, należy kupić bawełniane majtki i prać je w delikatnych proszkach wolnych od potencjalnych alergenów.

Spanie w bieliźnie

Wydzielina z pochwy pachnie też nieprzyjemnie, gdy śpisz w majtkach. Ginekolodzy zalecają, aby się ich pozbyć na noc, ponieważ ułatwia to swobodny przepływ powietrza. W rezultacie unikasz namnażania mikroorganizmów beztlenowych, które odpowiadają za przykry zapach wydzieliny z pochwy.

Używasz zbyt mocnego proszku do prania bielizny

Perfumowane proszki do prania mają jedną wadę. Lubią podrażniać skórę, zwłaszcza w tak delikatnych miejscach jak pochwa. W rezultacie drapiesz się, bo odczuwasz świąd, powstają mikroranki, w których namnażają się bakterie i w wyniku infekcji wydzielina pochwowa zyskuje nieprzyjemną woń.

Dodaj komentarz