konkurs-niepokoje-wychowanka-t-rlessa

Niepokoje wychowanka Törlessa to powieść Roberta Musila zadaje wciąż aktualne i fundamentalne pytania o źródła przemocy i w przejmujący sposób opisuje mechanizmy manipulacji człowiekiem.

Akcja rozgrywa się w internacie gdzieś na prowincji monarchii austro-węgierskiej i opowiada o przeżyciach czterech uczniów – Törlessa, Beineberga, Reitinga i Basiniego. Dwaj z nich przyłapują tego ostatniego na kradzieży i w zamian za przemilczenie całej sprawy przed dyrekcją poddają go coraz brutalniejszym prześladowaniom. Zwornikiem akcji czyniąc przeżycia Törlessa, książka przedstawia jego dorastanie duchowe, proces wydobywania się z gmatwaniny niejasnych i sprzecznych emocji związanych z własną osobowością, którą kształtuje między innymi stosunek do okrucieństwa własnego i innych oraz dwulicowość oficjalnego („dorosłego”) świata.

Wygraj powieść psychologiczną pt. Niepokoje wychowanka Törlessa!

Zaintrygowała cię historia ukazana w Niepokojach wychowanka Törlessa? Weź udział w naszym konkursie! Dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka mamy do rozdania 3 egzemplarze tej wyjątkowej książki. Aby zdobyć jeden z nich wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie.

Jakiej narodowości był Robert Musil, autor Niepokojów wychowanka Törlessa?

Odpowiedź znajdziesz w opisie książki.

Na zgłoszenia czekamy do 07.05.2015 r. do godziny 23:59. Odpowiedzi prosimy przesyłać za pomocą formularza kontaktowego.

Życzymy powodzenia!

Redakcja