komunikacja-w-internecie-czyli-fora-i-czaty

Internet to ogromne źródło wiedzy i rozrywki. Jest również miejscem, w którym często nawiązujemy nowe znajomości i wyrażamy swoje zdanie. Możemy tu także znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania i zapoznać się z poglądami innych osób na interesujące nas tematy.

Jak korzystać z forum?

Aby stać się użytkownikiem forum należy zarejestrować się – na stronie www.forum (tak w przypadku forów, jak i czatów mamy instrukcje krok po kroku jak należy to uczynić). Wybieramy wówczas dla siebie jakiś pseudonim, zwany w języku internetowym nick i od tej pory możemy już brać udział w dyskusji i korzystać ze wszystkich udogodnień forum (dodawania zdjęć, udziału w ankietach, otrzymywaniu mailowych informacji o tym co dzieje się na forum, powiadomieniach o okolicznościach i uroczystościach związanych z aktywnością na forum). Dyskusja na forum polega na pisaniu wiadomości (tzw. postów), dzięki czemu utrzymana zostaje konwencja dialogu, w której uczestniczą ci uczestnicy, którzy chcą w danym temacie zabrać głos.

Wybierz odpowiedni temat

Dyskusje na forum podzielone są na działy tematyczne, w których możemy zabierać głos, zgodnie z zainteresowaniami. Każdy temat, którego nie czytaliśmy (w którym dodano posty po naszej ostatniej wiadomości) zaznaczony jest graficznie w szczególny sposób, dzięki czemu możemy szybko zorientować się, w których tematach dyskusja potoczyła się dalej od czasu naszego ostatniego logowania.

Joanna P.