Higiena okolic intymnych Intymnie

Kobiece sposoby na kobiece problemy

kobiece-sposoby-na-kobiece-problemy

Kto najlepiej zrozumie kobietę? Oczywiście druga kobieta. My wszystkie przeżywamy podobne problemy i borykamy się z podobnymi schorzeniami – zwłaszcza intymnymi. Jakie są kobiece sposoby na kobiece problemy?

Kobieta intymnie

Mówiąc o problemach kobiecych mamy na myśli zwłaszcza kłopoty związane z miejscami intymnymi. Infekcje i podrażnienia zdarzają się każdej z nas. Choć w takim wypadku warto od razu udać się do lekarza, wiele kobiet próbuje leczyć się na własną rękę, wykorzystując domowe sposoby przekazywane od pokoleń. Czy warto bezgranicznie ufać takim ludowym mądrościom?

Mity o domowym leczeniu infekcji intymnych

Niektóre domowe sposoby radzenia sobie z chorobami układu moczowo-płciowego są nieskuteczne, a nawet mogą być szkodliwe. Warto wiedzieć na jakie kobiece porady patrzeć z przymrużeniem oka, a jakie brać na poważnie.

Irygacje pochwy – są skuteczne tylko wtedy, gdy kontroluje je lekarz. Nie warto robić irygacji bez konkretnych wskazań. Niezależnie czy do irygacji wykorzystujemy specjalne preparaty czy ziołowe mieszanki, grozi to wyjałowieniem środowiska pochwy i zniszczeniem pozytywnych bakterii kwasu mlekowego.
Okłady z jogurtu – nie mają najmniejszego sensu. Również te z kefiru czy maślanki. Choć sfermentowane produkty mleczne zawierają bakterie kwasu mlekowego, to jednak nie są one zgodne ze szczepami, które kolonizują pochwę. Niestety takie zabiegi mogą jedynie pogorszyć infekcję i wzmocnić dolegliwości.
Czosnek dopochwowo – nie pomoże, a wręcz zaszkodzi. Czosnek ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Jednak nie działa jak globulki dopochwowe! Umieszczenie go w delikatnym środowisku pochwy skutkuje podrażnieniem błony śluzowej a nawet może doprowadzić do rozwoju nadżerki.
Ziołowe płukanki i nasiadówki – niszczą naturalną barierę ochronną pochwy. Choć mogą zadziałać na szkodliwe bakterie wywołujące infekcje, to jednocześnie niszczą też pozytywną florę bakteryjną pochwy, co z kolei skutkuje jeszcze szybszym namnażaniem się złych bakterii.

Milena L.

Kto najlepiej zrozumie kobietę? Oczywiście druga kobieta. My wszystkie przeżywamy podobne problemy i borykamy się z podobnymi schorzeniami – zwłaszcza intymnymi. Jakie są kobiece sposoby na kobiece problemy?

Pierwsza pomoc w intymnych sprawach

Jakich sposobów użyć, by pomóc sobie w przykrych dolegliwościach układu płciowego? Oczywiście najlepszym sposobem jest skuteczne rozpoznanie wroga i kierunkowe leczenie. W warunkach domowych można jedynie złagodzić objawy dzięki przyjmowaniu probiotyku Profemin Intima{nofollow}. To preparat, który zawiera trzy szczepy pałeczek kwasu mlekowego, takich samych, jak w naturalnym środowisku pochwy. Dzięki temu łatwo zasiedlają pochwę i wspomagają walkę z niekorzystnymi bakteriami. Probiotyk jest dostępny w aptekach bez recepty.

Najlepszą radą, jaką może dać kobieta drugiej kobiecie, jest konieczność udania się do ginekologa. Żadne domowe sposoby nie zastąpią specjalisty, a niewłaściwe leczenie (lub brak leczenia) często kończy się dla nas gorzej, niż chwila spędzona na fotelu ginekologicznym.

Milena L.

Komentarze (9)

Emilly27k

6 lat temu

Patka , ale u mnie to była inna sytuacja. Miałam jakieś 25 lat i podczas badań on jako młody lekarz czuł się skrępowany. Dla mnie młodej dziewczyny to był problem. Zdecydowanie kobieta delikatna jest.

pati25

7 lat temu

W razie wystąpieniia jakichś problemów intymnych nie warto stosować podanych domowych sposobów..Można zaszkodziić zamiast pomóc.Trzeba udać się do ginekologa.

Emilly27k napisał(a):
> Osobiście wole Panie ginekolog, mam większe zaufanie nie krępuję się wizyt. Można poczuć się luzie podczas wizyty.

Ja mam ginekologa-mężczyznę i powiem,że u niego się nie krępuję.Czuję się na luzie.Jest bardzo delikatny.Z nim mogę o wszystkim porozmawiać.

sirena46

7 lat temu

Zgadzam się w 100% ze zdaniem, że żadne domowe sposoby nie zastąpią specjalisty, a niewłaściwe leczenie (lub brak leczenia) często kończy się dla nas gorzej, niż chwila spędzona na fotelu ginekologicznym.
Oczywiście można zastosować nasiadówkę lub podmywanie np. w rumianku czy korze dębu, ale razem z odpowiednim leczeniem 🙂

Emilly27k

7 lat temu

Zgodzę się z Tess,że w obecnych czasach jest ciężko o dobrego specjalistę ginekologa. Osobiście wole Panie ginekolog, mam większe zaufanie nie krępuję się wizyt. Można poczuć się luzie podczas wizyty.

drobina

7 lat temu

Problemy ze schorzeniami intymnymi zdarzają mi się tylko przy kuracji antybiotykowej. Jem wtedy jogurty i po sprawie. No, chyba, że czasami dolegliwości nie ustępują, to oczywiście maszeruję do ginekologa.:-X

Tess

7 lat temu

Kiedyś nie było tak łatwo dostać się do ginekologa, a jednak nie stosowałam takich dziwnych sposobów. Jedyne coś stosowałam to podmywanie rumiankiem, gdy było gorąco i miałam jakieś małe podrażnienie. Nie zaszkodziło 🙂

Emilly27k

7 lat temu

Zaskoczona jestem ,że właściwości ziół wpływają niekorzystnie na kobiece dolegliwości. Najlepiej jednak zaufać dobremu specjaliście-ginekologowi lub sprawdzonej pani ginekolog. :)))

Mindi

7 lat temu

Popieram, zapobiegawczo można stosować probiotyki, np. przy kuracji antybiotykowej. W stanach zapalnych trzeba wybrać się do specjalisty 🙂

stazyz

7 lat temu

Oj, oj, nie wiedziałam, że jeszcze takie tzw. „naturalne” sposoby funkcjonują… po co się męczyć, czy nie lepiej wybrać się do ginekologa i podjąć własciwe leczenie?:-X

Zostaw komentarz