Kiedy nadejdziesz – Anna Karpińska

Kiedy nadejdziesz to poruszająca powieść obyczajowa, w której poznajemy losy dwóch małżeństw. Anna Karpińska powiązała ze sobą ich historie, które przyjmują zaskakujący obrót. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Pragnienie bycia mamą

Aleksandra i Jan to szczęśliwe małżeństwo, które od lat bezskutecznie stara się o dziecko. Obydwoje realizują się zawodowo i zarabiają ogromne pieniądze. Aleksandra pracuje jako tłumaczka języka łotewskiego. Natomiast Jan piastuje wysokie stanowisko na budowie. Małżeństwo mieszka w luksusowym domku z ogrodem, którego wystrój  został starannie przemyślany i zaprojektowany.  Do pełni szczęścia brakuje im jednak dziecka. Aleksandra jest już po 6 poronieniach. Zawsze traciła ciążę ok. 12 tygodnia. Ma już 36 lat i zdaje sobie sprawę, że z każdym dniem coraz trudniej będzie jej ziścić marzenie o macierzyństwie. Aleksandra od lat odwiedza lekarzy, przebadała się już pod każdym możliwym kątem. Medycyna nie jest jednak w stanie wyjaśnić jej problemów z donoszeniem ciąży. Ginekolog uważa, że Aleksandra nie donosi także kolejnej ciąży. Jan sprawia wrażenie pogodzonego z sytuacją. Proponuje swojej żonie adopcję dziecka. Ta jednak pragnie urodzić własne, które pokocha.

Walka o zdrowie dziecka

Równocześnie poznajemy Marię i Władka. Tych dwoje wychowuje 15-letnią Kalinę. Nastolatka od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim. Straciła władzę w nogach wskutek nieszczęśliwego wypadku. Maria pilnuje, aby nie wydawać zbyt dużo pieniędzy na zbytki. Stara się oszczędzać, gdyby w przyszłości na horyzoncie  pojawiła się jakaś innowacyjna terapia, dzięki której Kalina będzie mogła odzyskać władzę w nogach. Władek czuje się poirytowany postawą żony. Uważa, że ta zamiast oszczędzać na wszystkim, powinna zmienić pracę. Opieka nad osoba starszymi nie jest bowiem zbyt dochodowym zajęciem.  Pewnego dnia dla Kaliny pojawia się cień nadziei. W Szwajcarii przeprowadzają operacje, które przywracają władzę w nogach. Niestety, te są całkowicie odpłatne i, jak przystało na innowacyjne technologie, dość kosztowne. Zabieg ma kosztować 250 tysięcy złotych. Dla Marii i Włodka są to pieniądze, których nigdy nie uzbierają. Dla  Aleksandry i Jana to kwota możliwa do uzbierania.

Czy pragnienia kobiet zostaną zrealizowane?

Gdy los połączy ścieżki obu małżeństw, pojawi się okazja na realizację marzeń każdej ze stron. Jan i Aleksandra nader wszystko pragną dziecka. Natomiast Maria i Władek chcą, aby ich córka mogła zacząć chodzić. Czy uda im się zawrzeć układ? Jak znajomość dwóch zdesperowanych kobiet wpłynie na losy wszystkich bohaterów? Czy zawsze warto za  wszelką cenę walczyć o szczęście i realizację swoich pragnień? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Kiedy nadejdziesz.

Kiedy nadejdziesz – poruszająca powieść obyczajowa

Anna Karpińska udowodniła, że nie boi się poruszać trudnych tematów. Kiedy nadejdziesz to niezwykle poruszająca powieść obyczajowa, która zaskakuje i wzrusza. Pokazuje, na jak wielkie poświęcenie jest gotowa kobieta, która pragnie mieć dziecko. Pokazuje też desperację matki walczącej o zdrowie dziecka. Czy istnieją układy, które przynoszą satysfakcję obu stronom? To pytanie, jakie nasuwa się po lekturze najnowszej książki Anny Karpińskiej pt. Kiedy nadejdziesz.