Kultura Styl życia

Tajemnica z przeszłości – Sylwia Kubik

Tajemnica z przeszłości – Sylwia Kubik

Tajemnica z przeszłości stanowi kontynuację losów bohaterów, których poznaliśmy na kartach powieści Krok do miłości. Sylwia Kubik po raz kolejny zabiera nas w malownicze zakątki Żuław i ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie. Czy miłość jest w stanie przetrwać najgorsze zawirowania losu?

Ofiara przemocy, która powraca do psychicznej równowagi

Ewa, która w przeszłości była ofiarą przemocy ze strony byłego partnera i własnego ojca, powoli zaczyna uporządkowywać swoje życie. Na co dzień pracuje w gospodzie należącej do Kamila. Może nie jest to zajęcie, które generuje duże dochody, ale młoda kobieta cieszy się, że może uczciwie zarabiać na własne utrzymanie. Ewa mieszka w domu, który odziedziczyła po babci. Niestety, ten dopomina się remontu. Młoda kobieta nie dysponuje jednak stosownymi funduszami. Z trudem zakupiła materac, aby nie musieć już spać na podłodze na starym kożuchu po babci.  Ewa nikogo nie zaprasza do swojego domu, nawet Kamila.

Dom skrywający sekrety

Między nią a właścicielem gospody zaczyna się układać. Wprawdzie młoda kobieta ma za sobą trudne przejścia i nie potrafi mu tak łatwo zaufać, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Ewa wraz z Kamilem odwiedza stary dom, który teraz należy do niego. Podobno ma w nim straszyć. To miejsce doczekało się wielu legend, ponieważ dawny właściciel popełnił w nim samobójstwo. Ewa jednak nie boi się w nim przebywać. W owym starym domu znajduje starą fotografię atrakcyjnej dziewczyny. Czy ma ona coś wspólnego z Ewą? Dlaczego młoda kobieta nie potrafi nigdzie znaleźć zdjęcia swojej babci?

Napięte stosunki z pracownikami gospody

Choć życie Ewy powoli zaczyna się układać, to co pewien czas pojawiają się komplikacje. Młoda kobieta wciąż spotyka w gospodzie Antka, który urządza jej awantury. Mężczyzna jest zazdrosny o to, że Ewa ostatecznie wybrała Kamila. Na dodatek Rozalia wciąż pała niechęcią do młodej kobiety. Jak się później okazuje, ma jej za złe, że ta nigdy nie odwiedzała swojej babci. Nie rozumie, że Ewa została od niej odcięta. Jej matka zaginęła, zanim zdążyła pokazać wnuczkę szczęśliwej babci. Ta z kolei nigdy nie odwiedziła małej Ewusi, ponieważ miała napięte stosunki z zięciem.

Szantaż i tajemnice z przeszłości

Gdy wszystko zaczyna układać się w życiu Ewy, pojawia się Agnieszka, znajoma z przeszłości. Ma wobec koleżanki jasne oczekiwania. Gdy ta odmawia ich spełnienia, zaczyna ją szantażować. Czy Agnieszka wyjawi sekret, jaki skrywa Ewa? Czy stanowi on realne zagrożenie dla związku z Kamilem? Czy prawdziwa miłość przetrwa każdą burzą? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej powieści Sylwii Kubik pt. Tajemnica z przeszłości.

Tajemnica z przeszłości – świetna powieść obyczajowa

Tajemnica z przeszłości to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa, która wzrusza i trzyma w napięciu. Akcja toczy się dość wartko. Życie Ewy pełne jest zawirowań oraz wyzwań, z którymi musi się zmierzyć. To także książka pełna piękna i romantyzmu. Jeśli szukacie dobrej lektury obyczajowe, koniecznie musicie sięgnąć po powieść Tajemnica z przeszłości. Przed rozpoczęciem ww. książki, warto zapoznać się z pierwszą częścią cyklu, czyli Krokiem do miłości.

Dodaj komentarz