Kiedy można ubrać choinkę
Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Listopad to chyba najmniej lubiany przez Polaków miesiąc w roku, rozpoczyna się nostalgicznie, na dodatek z każdym dniem mamy coraz mniej słońca, ponieważ noc systematycznie się wydłuża. Nawet droga do pracy czy niedzielny spacer są pozbawione swojego uroku, wszystko to zasługa nagich drzew, które zdążyły już stracić liście. Dookoła brakuje kwiatów, które zachwycały nas wiosną i latem. Nic dziwnego, że wiele osób z utęsknieniem czeka na Boże Narodzenie i towarzyszącą mu atmosferę. Kiedy można ubrać choinkę i wyciągnąć świąteczne dekoracje?

Spis treści:

  1. Jak przygotowania do Świąt pozwalają przegnać jesienną chandrę?
  2. Czy przedwczesne ubieranie choinki niszczy bożonarodzeniową atmosferę?
  3. Kiedy warto wyjąć świąteczne dekoracje wcześniej?
  4. Dlaczego ubieranie choinki w Wigilię bywa problematyczne?
  5. Kiedy można ubrać choinkę i wyciągnąć świąteczne dekoracje?
  6. Dlaczego warto postawić na żywe choinki?
  7. Wspieraj rodzimy biznes! Okazałe choinki z polskich plantacji
  8. Zamówienie choinki online z bezpłatną dostawą na terenie Polski
  9. Kiedy sprawdzą się stroiki świąteczne?

Jak przygotowania do Świąt pozwalają przegnać jesienną chandrę?

Listopad to ponury miesiąc, który, mimo Święta Niepodległości i zabaw andrzejkowych, nie nastawia zbyt pozytywnie. Niewątpliwie brakuje mu dobrej energii, nic dziwnego, że próbujemy ją znaleźć, wybiegając myślami do Bożego Narodzenia. To najbardziej rodzinne i ciepłe święta, jakie obchodzimy w całym roku. Pod koniec grudnia spotykamy się w gronie najbliższych, aby celebrować ten wyjątkowy czas i cieszyć się swoją obecnością. Nic dziwnego, że przygotowania do Bożego Narodzenia rozpoczynamy już w listopadzie. Aby umilić sobie ten trudny, jesienny czas, poszukujemy świątecznych prezentów dla najbliższych. Chętnie kupujemy też świąteczne dekoracje i nastawiamy ciasto na pierniki. Wiele z nas odczuwa pokusę, aby nieco wcześniej ubrać choinkę i wyjąć świąteczne dekoracje. Powstrzymuje nas jednak opinia innych oraz tradycja.  Kiedy można ubrać choinkę i wyciągnąć świąteczne dekoracje? Przyjrzyjmy się tej kwestii.

przygotowania do Świąt

Zdjęcie autorstwa Julia Volk z Pexels

Czy przedwczesne ubieranie choinki niszczy bożonarodzeniową atmosferę?

Trudno udzielić wiążącej odpowiedzi na pytanie, kiedy można ubrać choinkę i wyciągnąć świąteczne dekoracje. Jedni twierdzą, że jeśli zrobimy to zbyt szybko, to magia świąt pryśnie. Zdążymy przyzwyczaić się do kolorowo ubranego drzewka i gdy przyjdzie Wigilia, zupełnie nie będziemy w stanie poczuć jej atmosfery. Dla niektórych świąteczne dekoracje, reklamy z Mikołajem czy popularna piosenka Last Christmas to elementy, które powinny pojawić się tuż przed Bożym Narodzeniem. Dzięki temu, iż są one przypisane do kilku dni w roku, zachowują wyjątkowość i niepowtarzalny czar.

Kiedy warto wyjąć świąteczne dekoracje wcześniej?

Jednak nie wszyscy podzielają to stanowisko. Niektórzy twierdzą, że Wigilia, I i II Dzień Świąt to za mało, aby nacieszyć się świąteczną atmosferą. Czas tak szybko pędzi, że zanim się obejrzymy, przyjdzie nam wrócić do pracy i codziennych obowiązków. Ci, którym klimat Bożego Narodzenia sprawia ogromną przyjemność i pozytywnie nastraja do życia w te krótkie, mroczne, a zarazem mroźne dni, chętnie wyjmują świąteczne dekoracje znacznie szybciej. Dzięki temu rozwiązaniu mogą nacieszyć nimi oczy i nasycić się magią świąt.  To także doskonałe rozwiązanie na przegnanie jesiennej chandry. Gdy zastanawiamy się, jak tym razem udekorować świąteczne drzewko, dajemy się ponieść zabawie i w rezultacie czas płynie szybciej. Szybko zapadający zmrok przestaje być taki straszny.

Kiedy warto wyjąć świąteczne dekoracje

Zdjęcie autorstwa Irina Iriser z Pexels

Dlaczego ubieranie choinki w Wigilię bywa problematyczne?

Tradycjonaliści ubierają choinkę w wigilijny poranek i cieszą się jej urokiem przynajmniej do 6 stycznia. Niektórzy trzymają świąteczne drzewko do 2 lutego, kiedy to należy je rozebrać i schować. Niemniej nie każdy może sobie pozwolić na ubieranie choinki w Wigilię. Niektórzy z nas 24 grudnia pracują. Nie brakuje też takich osób, dla których to ostatnia okazja na znalezienie świątecznych prezentów czy zakup artykułów spożywczych do świątecznych dań. Ze względu na dużą ilość zobowiązań, często to właśnie w Wigilię gotujemy i pieczemy tradycyjne potrawy. Nic dziwnego, że zdecydowana większość Polaków decyduje się na ubranie choinki i wyjęcie dekoracji świątecznych przed długo wyczekiwaną Wigilią.

 

Kiedy można ubrać choinkę i wyciągnąć świąteczne dekoracje?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy można ubrać choinkę i wyciągnąć świąteczne dekoracje, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Tak naprawdę każdy moment jest dobry. Tutaj należy uwzględnić własne preferencje.  Wiele osób ubiera choinkę w pierwszą niedzielę Adwentu, która w tym roku wypada 28 listopada.  Inni z kolei czekają na Mikołajki. Jeśli ubieranie choinki sprawia ci przyjemność lub prowadzisz własny biznes i chcesz stworzyć miłą, ciepłą atmosferę dla odwiedzających cię klientów, już teraz przyjrzyj się ofercie świątecznych drzewek i dekoracji.

świąteczne dekoracje

Zdjęcie autorstwa Brigitte Tohm z Pexels

Dlaczego warto postawić na żywe choinki?

Żywe choinki świąteczne posiadają swój urok. Wielu osobom kojarzą się z beztroskim dzieciństwem, czasem spędzonym z babcią na śpiewaniu kolęd i pieczeniu pierniczków.  Ogromnym atutem żywych choinek jest ich zapach. Za sprawą tej charakterystycznej woni możemy przenieść się myślami do lasu. Dziś żywe choinki możesz zamówić bez wychodzenia z domu. Internet ułatwia wiele rzeczy. Zamówienie choinki online stanowi doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych oraz tych, którzy nie posiadają własnego środku transportu. Żywe choinki do 4 metrów wysokości zamówisz w sklepie internetowym Choinka.online. Wybór jest ogromny. Klient, który pragnie poczuć niezapomnianą magię Bożego Narodzenia, może zdecydować się na jodłę kaukaską, świerk pospolity, świerk kłujący, cyprys żółty w świątecznej osłonce, świerk serbski czy świerk Conica.

Żywe choinki świąteczne

Choinka.online, JODŁA KAUKASKA CHOINKA WYS. 300 – 350 CM

Wspieraj rodzimy biznes! Okazałe choinki z polskich plantacji

Wszystkie drzewka oferowane przez sklep internetowy Choinka.online są zdrowe i intensywnie wybarwione. Pracownicy starannie dobierają choinki tak, aby te mogły pochwalić się odpowiednią okazałością i gęstością. Niezależnie od tego, na jakie drzewko się zdecydujesz, intensywny, zielony kolor igieł będzie cieszył twoje oczy, a zapach lasu rozbudzi zmysł powonienia.  Przepiękne choinki ze sklepu Choinki.online pochodzą z polskich plantacji, dzięki czemu wspierasz rodzimy biznes.

choinki z polskich plantacji

Choinki.online, ŚWIERK 'CONICA’ – Z ŻYCZENIAMI WESOŁYCH ŚWIĄT

Zamówienie choinki online z bezpłatną dostawą na terenie Polski

Sklep internetowy Choinki.online oferuje bezpłatną dostawę w dowolne miejsce Polski. Znajdziesz w nim zarówno drzewka do 4 metrów wysokości, jak i mniejsze. Postaw na takie, które najlepiej wpisuje się w specyfikę miejsca, które ma ozdobić. Jeśli dysponujesz rozległym salonem w domku jednorodzinnym, możesz pozwolić sobie na większą choinkę, niż mieszkając w bloku.

Zamówienie choinki online z bezpłatną dostawą na terenie Polski

Choinka.online, ŚWIERK POSPOLITY CHOINKA WYS. 200 – 225 CM

Kiedy sprawdzą się stroiki świąteczne?

Potrzebujesz tylko drobnego, bożonarodzeniowego akcentu? Nie masz miejsca na dużą choinkę, ponieważ mieszkasz w bloku lub pracujesz w niewielkim biurze? A może masz zwierzaka lub małe dziecko, które intensywnie eksploruje otoczenie? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem mogą okazać się stroiki świąteczne oferowane przez sklep internetowy Choinki.online. Zamówisz je bez wychodzenia z domu. Niektóre posiadają zabawny charakter, ponieważ zawierają pluszowego renifera. Inne z kolei mają postać niewielkiej choinki, którą można postawić na biurku czy komodzie. Część minidrzewek została już udekorowana świątecznymi ozdobami. Można też zamówić miniaturową choinkę bez bożonarodzeniowych dekoracji. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się w przypadku zabieganych osób. Drugie przypadnie do gustu miłośnikom samodzielnego dekorowania drzewek, którzy nie mogą pozwolić sobie na dużą choinkę. Niewątpliwie, w sklepie internetowym Choinki.online znajdziesz stroik świąteczny skrojony na miarę swoich potrzeb i wystroju wnętrza. Niektóre miniaturowe cyprysy i świerki są dostępne bez ozdób bożonarodzeniowych, można je udekorować we własnym zakresie lub postawić na biurku bez żadnych dodatków.  Natomiast jodłowe, okrągłe stroiki świąteczne sprawdzą się jako ozdoba stołu lub drzwi wejściowych.

stroiki świąteczne

Choinki.online, STROIK – WIANEK Z PLUSZOWYM Z RENIFEREM I