Wybieramy lokówkę
Pexels

Wiele kobiet obdarzonych naturalnie prostymi włosami lubi od czasu do czasu nieco zmienić swoją fryzurę, kręcąc je. Lokówka to urządzenie, dzięki któremu z łatwością, w kilka minut nawet niedoświadczona osoba uzyska piękny skręt. Na co jednak zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Podpowiadamy.

Rodzaj lokówki

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów lokówek, które mogą różnić się sposobem działania i oferowanymi funkcjami. Pierwszym z nich jest lokówka tradycyjna, wyposażona w metalową lub ceramiczną końcówkę oraz boczny klips, który służy do podtrzymywania włosów. Bardzo często posiada ona wymienne końcówki, dzięki czemu możemy przy jej pomocy osiągnąć różne fryzury, a także kręcić każdy rodzaj włosów — od twardych i grubych po cienkie i delikatne. Jednak ze względu na stosowane w niej technologie istnieje ryzyko, że w rękach niezbyt doświadczonej osoby może przez wysoką temperaturę zniszczyć nasze włosy. Nie jest to urządzenie, które jest zalecane do codziennego użytku.

Drugim rodzajem jest lokówko-suszarka, która łączy dwa urządzenia w taki sposób, że kiedy suszymy włosy, jednocześnie je moderujemy. Posiada ona specjalne końcówki do nadawania włosom objętości lub formowania loków. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie nagrzewa się do tak wysokich temperatur jak tradycyjna, przez co nie niszczy włosów. Ma jednak pewne ograniczenia — przy jej pomocy ciężko będzie zrobić małe precyzyjne loczki. Służy raczej do nadawania włosom objętości lub delikatnych fal. Od jakiegoś czasu dostępne na rynku są lokówki automatyczne, które samodzielnie nawijają każde pasmo włosów, wciągając je do specjalnego mechanizmu. Ich zaletą jest to, że nie poparzymy sobie rąk i każde pasmo będzie wyglądało tak samo. Jednak musimy nauczyć się ich obsługi.

Rodzaj powłoki grzewczej

Ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest rodzaj zastosowanej w lokówce powłoki grzewczej. Mamy wiele możliwości do wyboru. Najczęściej spotykana jest lokówka z powłoką ceramiczną, która nie przykleja się do włosów i eliminuje możliwość ich spalenia, zapewniając równomierne nagrzewanie. Dostępne są również modele z powłoką tytanową, które są bardzo wytrzymałe, utrzymują ciepło i chronią włosy przed uszkodzeniem. Kolejnym modelem jest lokówka z powłoką turmalinową. Emituje naturalne jony ujemne, które zamykają łuski włosów, dzięki czemu modelowanie odbywa się bez niszczenia i elektryzowania naszej fryzury. Z kolei lokówki z powłoką teflonową okazały się kiepskim rozwiązaniem, ponieważ był to materiał nietrwały, który szybko ulegał zarysowaniu i nierównomiernie się nagrzewał. Dlatego takich urządzeń lepiej nie kupować. Ostatnim rodzajem są te z powłoką metalową lub aluminiową, które mają tendencję do przegrzewania się i tworzenia gorących punktów na powierzchni, przez co również nie są polecane. Szeroki wybór bezpiecznych lokówek znajdziemy na: https://hairpro.pl/.