Styl życia

Jakie szafy loftowe wybrać do nowoczesnego salonu?

Jakie szafy loftowe wybrać do nowoczesnego salonu

pixabay

Rynek mieszkaniowy rozwija się bardzo dynamicznie i poza nowoczesną deweloperską, klimatycznymi  kamienicami bardzo dużym powodzeniem cieszą się budynki pofabryczne, które warto urządzić w stylu loftowym. Poprzemysłowe przestrzenie dają wiele możliwości aranżacyjnych, a z drugiej strony wykończenie, meble takie jak szafy industrialne i inne elementy wyposażenia utrzymane w dość surowym klimacie rewelacyjnie wpisują się w gust oraz potrzeby współczesnych ludzi.

Wnętrza i dodatki w stylu loft

Mieszkania w stylu loft początkowo zaaranżowano na strychach i poddaszach. Stąd nazwa oraz multifunkcjonalność mebli, które musiały się dostosować do specyficznej przestrzeni. Nie brakuje także inspiracji w postaci surowych materiałów, a poprzemysłowe klimaty rewelacyjnie sprawdzają się w rozmaitych miejscach. Królują szafy industrialne https://meblini.pl/pl/c/Szafy-industrialne-i-loftowe/343 oraz inne meble i dodatki, które zachwycają jakością wykonania, wykorzystywanymi materiałami oraz wykończeniem. A to sprawia, że wnętrze w stylu industrialnym po prostu przyciąga uwagę.

Czym wyróżniają się loftowe szafy?

Urządzając salon czy sypialnie w stylu loftowym trzeba bardzo uważnie dobierać dodatki. W niektórych przestrzeniach niekoniecznie sprawdzą się białe szafy https://meblini.pl/pl/c/Biale-szafy/319, a w innych warto zadbać o tak ważne w klimatach industrialnych elementy metalowe. Pojawiają się na przykład stalowe płozy stołów, solidne nogi szaf i komód, a także wyraziste ciężkie uchwyty drzwiczek. Tu nie ma miejsca na minimalistyczną biel, bo loftowe szafy to przede wszystkim ciemne gatunki drewna, które dodatkowo mogą być poprzecierane, celowo postarzane lub też bardzo surowe. Urządzanie wnętrz loftowych wymaga pewnej konsekwencji, ale z założenia ma się do wykorzystania dużą otwartą przestrzeń, a mebli w niej nie powinno się pojawić dużo. Celem jest to, by nie zagracić miejsca i jak najpełniej oddać jego poprzemysłowy klimat.

Jakie szafy do wnętrz loftowych?

W salonie warto postawić szafę loft z litego drewna. Rewelacyjnie będzie się też prezentować metalowy otwarty regał, a klimatu dopełni designerski kawowy stolik oraz skórzane kanapy. Styl loftowy łączy beton, surową cegłę nieobrobione drewno, metal i detale, które w innych miejscach chętnie byśmy zakryli. Tu wystające rury, elementy instalacji czy stare grzejniki po prostu będą rewelacyjnym tłem. Tym samym przestrzeń jest raczej chłodna niż przytulna, daje wrażenie, jakby nie została wykończona – stąd brak na przykład tynku na ścianach, a duża szafa loft może gra pierwsze skrzypce w wyjątkowej i oryginalnej aranżacji.

Dodaj komentarz