Seks

Jak wzmocnić bliskość w związku i cieszyć się swoją obecnością?

Jak wzmocnić bliskość w związku

Kate Miheyeva z Unsplash

Bliskość w związku przekłada się na stopień zadowolenia z relacji, którą wspólnie budujemy. Jeśli jej brakuje, to znajomość nie posiada solidnego fundamentu. Przy braku bliskości wzrasta też ryzyko rozpadu związku. Pary, które nie pozwalają sobie na szczere i otwarte rozmowy, dużo częściej się rozstają. Ich więź ma niezwykle powierzchowny charakter, nierzadko w takiej relacji brakuje też zaufania. W naszym artykule podpowiadamy, jak wzmocnić bliskość w związku i cieszyć się swoją obecnością.

Spis treści:

  1. Zabieganie o partnera na początku związku
  2. Otwarta komunikacja, czyli podstawa udanego związku
  3. Brak bliskości w związku a perspektywa rozstania
  4. Bliskość w związku a udane życie seksualne
  5. Zanik życia seksualnego a obojętnienie na potrzeby partnera
  6. Spadek libido – najczęściej spotykane przyczyny
  7. Gadżety erotyczne sposobem na przegnanie rutyny z sypialni
  8. Wibratory dodające pikanterii w związku
  9. Bielizna erotyczna rozpalająca wyobraźnię partnera
  10. Dyskretny sex shop i wspólne zamówienie jako początek gry wstępnej

Zabieganie o partnera na początku związku

Początek związku charakteryzuje się tym, że obie strony zabiegają o siebie. Starają się zaprezentować z najlepszej strony. Nierzadko postępują zupełnie inaczej niż zazwyczaj, bałaganiara nagle zaczyna sprzątać każdy kąt w mieszkaniu, aby nowy partner nie wyrobił sobie negatywnego zdania na jej temat. Warto jednak podkreślić, że taki stan nie może trwać wiecznie. Bycie najlepszą wersją siebie stanowi spore obciążenie, wymaga bowiem przywdziewania maski oraz ogromnego wysiłku. Nic dziwnego, że po fazie zakochania, gdy mózg zalewa miłosny koktajl, zaczynamy ukazywać swoje prawdziwe oblicze. To rzadko ma tak idealny charakter, jak mogło się wydawać na samym początku znajomości. Zazwyczaj jednak druga strona też bardzo się starała i wcale nie postępuje perfekcyjnie w codziennym życiu.

Otwarta komunikacja, czyli podstawa udanego związku

Gdy ustaje miłosny haj, bliskość w związku wkracza na zupełnie inny poziom. Teraz konfrontujemy się z rzeczywistością. Kluczową rolę odgrywa tutaj otwarta komunikacja. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona w ogóle możliwa. Czy mogę powiedzieć partnerowi o wszystkim, co przeżywam – radościach i smutkach? Czy czuję, że druga osoba akceptuje mnie takim, jakim jestem? Czy partner szanuje moje zdanie i nie próbuje mnie zmusić do zmiany stanowiska?

Brak bliskości w związku a perspektywa rozstania

Związek znajduje się w obliczu zagrożenia, gdy bliskość w rzeczywistości nie istnieje. Często wydaje nam się, że zbudowaliśmy z kimś intymną relację. Jednak gdy ustaje miłosny haj, okazuje się, że była ona w dużej mierze oparta na seksualności i naszych ustępstwach. W rzeczywistości nie znamy dobrze potrzeb partnera i jego trosk. On również niewiele wie o naszych przeżyciach. Bliskość w związku stanowi jego fundament. Gdy jej brakuje, rozstanie staje się całkiem prawdopodobnym scenariuszem. Po czym rozpoznać brak bliskości? M.in. po tym, że znajomi mojego partnera są lepiej zorientowani w jego planach niż ja. O tym, że ta sfera relacji źle u nas funkcjonuje, świadczy również fakt, gdy sama wolę się zwierzyć przyjaciółce niż osobie, z którą od pewnego czasu tworzę związek.

Bliskość w związku a udane życie seksualne

We-Vibe Toys z Unsplash

Bliskość w związku a udane życie seksualne

Bliskość, oprócz otwartej komunikacji, w dużej mierze tworzy udane życie seksualne. W tym miejscu warto podkreślić, iż mówimy tutaj o sytuacji, gdy obie strony mogą wyrażać swoje potrzeby i fantazje erotyczne. Jednocześnie nikt nikogo nie zmusza do ich realizacji. Każdy z partnerów postępuje asertywnie – potrafi odmówić jakiejś formy aktywności seksualnej i szanuje brak zgody kochanka.  Udane życie seksualne stanowi najwyższą formę bliskości. Niewątpliwie jest to ta sfera życia, w której mentalnie i dosłownie obnażamy się przed drugim człowiekiem. Wymaga to od nas ogromnego zaufania. Seks to też sfera, w której niezwykle łatwo możemy zostać zranieni. Czasem wystarczy jakiś nieprzemyślany komentarz lub sugestia. Niewątpliwie otwarta komunikacja w życiu erotycznym powinna opierać się na empatii.

Zanik życia seksualnego a obojętnienie na potrzeby partnera

Naukowcy zauważyli, że regularny seks, który zaspokaja potrzeby obojga partnerów, a jednocześnie nie przyczynia się do naruszenia granic którejkolwiek ze stron, zapewnia bliskość w związku. Wystarczy, że współżycie zaniknie na kilka tygodni, a już zaczynamy oddalać się od partnera. Z czasem stajemy się wobec niego obojętni. Wbrew obiegowej opinii, przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść. W obu przypadkach mamy do czynienia z silnymi emocjami, które może wyzwolić tylko ktoś, kto zajmuje ważną pozycję w naszym życiu. Decyzja o rozstaniu staje się faktem zazwyczaj wówczas, gdy w związku pojawia się obojętność. Tutaj bardzo ciężko pracować nad relacją nawet z pomocą doświadczonego psychoterapeuty.

Spadek libido – najczęściej spotykane przyczyny

Skoro udane życie seksualne jest tak ważne dla bliskości w związku, to dlaczego z niego rezygnujemy? Przyczyny takiego stanu rzeczy mają zróżnicowany charakter. Spadek libido obserwuje się wówczas, gdy na świat przychodzi dziecko, gdy otrzymujemy awans w pracy, ale też wówczas gdy doskwiera nam zmęczenie.  Czasem jednak seks schodzi na dalszy plan, gdy nie zapewnia nam należytej satysfakcji. Taka sytuacja na ogół ma miejsce wówczas, gdy otwarta komunikacja nie występuje w naszym związku. Poruszanie tematów seksualnych dość mocno nas krępuje. Boimy się, co pomyśli druga osoba i jak zareaguje na nasze sugestie. Wiele osób nie rozmawia o seksie także dlatego, że fantazje erotyczne partnera wydają się im przerażające. Tymczasem każdy ma prawo o nich opowiedzieć. Wysłuchanie opisu fantazji seksualnych nie oznacza, że musimy wcielić je w życie, wbrew własnej woli. Każda strona ma prawo do własnych pragnień, ale też do wytyczania własnych granic i ich obrony. Otwarta komunikacja, także w sferze seksualnej, na ogół ma miejsce, gdy spotkają się dwie osoby asertywne. W takiej sytuacji żadna ze stron nie musi obawiać się obwiniania, przymuszania czy wyśmiewania.

Gadżety erotyczne

We-Vibe Toys z Unsplash

Gadżety erotyczne sposobem na przegnanie rutyny z sypialni

Często dostrzegamy, że na początku znajomości prowadziliśmy udane życie seksualne. Z czasem jednak coś zaczęło szwankować, a zainteresowanie erotycznymi igraszkami znacząco zmalało. To znak, że do naszej sypialni prawdopodobnie wkroczyła rutyna. Można ją dość łatwo przegnać. Wystarczy wprowadzić urozmaicenia w dotychczasowym życiu seksualnym. Jak tego dokonać i wzmocnić bliskość w związku? Choć może wydawać się to zaskakujące, niezwykle pomocne okazują się gadżety erotyczne.  Wdrożenie takich zabawek do miłosnych uniesień wymaga jednak obopólnego zaufania. Jeśli jednak wcześniej stworzyliśmy bliską relację z partnerem i teraz tylko pragniemy ją umacniać, gadżety erotyczne mogą okazać się naszym sprzymierzeńcem. Gdy jesteśmy w stałym związku, dużo łatwiej otwieramy się na eksperymenty seksualne. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę?

wibratory

We-Vibe Toys z Unsplash

Wibratory dodające pikanterii w związku

Dużą popularnością w Polsce cieszą się wibratory. Te otwierają przed nami morze możliwości. Przede wszystkim wibrator to gadżet erotyczny, który możemy stosować zarówno solo w celu samopoznania, jak i w parze, aby wnieść odrobinę pikanterii do naszej sypialni. Na rynku znajdziemy różne modele tych popularnych zabawek. Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z  gadżetami dla dorosłych, polecamy kompaktowe wibratory. Te mają jeszcze jedną zaletę, bardzo łatwo można zabrać je ze sobą w podróż ze względu na niewielkie gabaryty. Z czasem możecie sięgnąć po realistyczne wibratory oraz takie ze specjalnym zagięciem, które ma odpowiadać za stymulację punktu G. Wybierając zabawki erotyczne, warto zwrócić uwagę na ich specyfikację techniczną. Wibratory różnią się trybami wibracji oraz tym, czy można je stosować w wannie lub pod prysznicem. Jeśli lubicie seks w wodzie, postawcie na wodoodporne zabawki. Wibratory mają także bogaty design i kolorystykę. W związku z tym z pewnością znajdziecie gadżet odpowiadający waszym indywidualnym potrzebom.

Bielizna erotyczna rozpalająca wyobraźnię partnera

Jak wprowadzić odrobinę pikanterii do stałej relacji i rozbudzić w partnerze pożądanie? Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne zadanie. Mężczyźni w dużej mierze należą do wzrokowców. W ich przypadku bodźce wizualne odgrywają istotną rolę w kształtowaniu apetytu na erotyczne igraszki. Aby rozbudzić pożądanie w partnerze, warto przyjrzeć się, jaka bielizna erotyczna jest dostępna na rynku. W sklepie internetowym Gentlelover.pl znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Do wyboru mamy bodystocking, czyli kombinezon wykonany z siateczkowego materiału wykorzystywanego do produkcji pończoch, koronkowe body, seksowne koszulki nocne i komplety zmysłowej bielizny (staniki + majtki). Jeśli preferujesz określony styl, na Gentlelover.pl również znajdziesz coś dla siebie. Sukienka wykonana z lateksu stanowi idealne rozwiązanie dla dominy. Jeśli śmiała bielizna erotyczna na razie wychodzi poza twoją strefę komfortu, spróbuj oswoić się z nią, sięgając po seksowne pończochy lub rajstopy z ułatwionym dostępem. Czy wiesz, że kobiece nogi obleczone w tego typu dodatki stanowią najpopularniejszy męski fetysz?  Nic tak nie dodaje pewności siebie jak seksowna bielizna. Ta wcale nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet o idealnych kształtach. Każda z nas może znaleźć bieliznę erotyczną w swoim rozmiarze i wyglądać w niej zachwycająco. Trzeba tylko zapomnieć o kompleksach, które zamykają nas na modowe eksperymenty, w tym również te związaną z zakupem bodystocking czy koronkowego body.

bielizna erotyczna

Artem Labunsky z Unsplash

Dyskretny sex shop i wspólne zamówienie jako początek gry wstępnej

Dla wielu z nas dyskrecja przy zakupie gadżetów erotycznych i seksownej bielizny stanowi podstawę. Odczuwamy ogromny dyskomfort na myśl, że miałybyśmy przekroczyć próg stacjonarnego sex shopu i poprosić sprzedawcę o zaprezentowanie konkretnego wibratora czy lateksowego body. Na szczęście nie musimy tego robić, by móc cieszyć się z zabawek erotycznych i wzmacniać bliskość w związku, prowadząc udane życie seksualne. Z pomocą przychodzi nam sklep erotyczny Gentlelover.pl, który posiada bogatą ofertę gadżetów i seksownej bielizny. Możesz na spokojnie przejrzeć asortyment w domowym zaciszu. Jeśli do kompletowania zamówienia zaprosisz partnera, możesz w ten sposób rozpocząć ekscytującą grę wstępną. Sex shop internetowy Gentlelover.pl oferuje dyskrecję swoim klientom. Wszystkie przesyłki zostaną dostarczone w komfortowy sposób. Jeśli nie chcesz, aby paczka wpadła w ręce któregoś z domowników, możesz ją przekierować do wybranego Paczkomatu.

Dodaj komentarz