Kultura Styl życia

Jaką niespodziankę przygotował dla widzów Sergey Lazarev?

Sergey Lazarev

Źródło: screen z serwisu YouTube

Sergey Lazarev powraca na Eurowizję w wielkim stylu. Po tym, jak w 2016 roku Rosjanin otarł się o zwycięstwo w konkursie, sporo mówiło się o wielkim powrocie artysty. Przypomnijmy, że Dima Bilan również nie wygrał Eurowizji za pierwszym razem, ponieważ w 2006 roku przyszło mu uznać wyższość fińskiej grupy Lordi. Jednak jego powrót w 2008 roku przyniósł Rosji upragniona i, jak dotąd, jedyne zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jaką niespodziankę przygotował dla widzów Sergey Lazarev? Czy powtórzy sukces Dimy Bilana i zapisie się złotymi zgłoskami w historii Rosji na Eurowizji?

Piękna power ballada z Rosji

Sergey Lazarev w 2016 roku wykonał taneczny i dynamiczny utwór You Are The Only One, w tym roku postawił na piękną power ballada, która nabiera mocy. Utwór początkowo zbierał krytyczne opinie w samej Rosji, gdyż rodacy Lazareva nie widzieli w nim radiowego hitu. Sam artysta przyznał, że tym razem chciał się zaprezentować z innej strony, ponieważ stawia na nieustanny rozwój. Utwór Scream został napisany dla Lazareva przez dream team z Philippem Kirokorovem na czele.

Zmultiplikowany Sergey Lazarev – nasi sąsiedzi stawiają na nowoczesne technologie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sergey Lazarev występuje na scenie sam. Swój chórek umieścił za sceną. Nie oznacza to jednak, że występ Rosji będzie nudny czy też statytyczny. Sergey Lazarev korzysta bowiem z platformy skłaniającej się z ekranów, na których emitowane są  nagrania stworzone z jego udziałem pełne pasji. Zmutliplikowany artysta  śpiewa czysto i w sposób budzący emocje, w Scream nie mogło zabraknąć tytułowego krzyku.

Rosja przegrywa u bukmacherów, ale goni Holandię

Przed próbami technicznymi bukmacherzy wysoko oceniali Rosję, ale uważali, że przegra ona z Holandią. Po dzisiejszych przymiarkach to może się zmienić. Po Holendrze spodziewamy się spokojnego, statycznego występu bez większych efektów specjalnych.

Sergey Lazarev ma spore szanse na zwycięstwo. W tym roku wielu faworytów zawiodło podczas prób technicznych. Jest on rozpoznawalny w krajach byłego ZSRR, skąd wartkim strumieniem popłyną najwyższe noty. Jego występ zaciekawi i wzruszy widzów w całej Europie. Czysty wokal i piękna ballada powinny spotkać się z udziałem jurorów.

Obecnie Sergey Lazarev jest na drugim miejscu w rankingu bukmacherów. Przed nim znajduje się wyłącznie Holender, jednak przewaga Duncana maleje z każdą godziną. Po próbie Holandii ranking może zacząć działać na korzyść Rosji.

Dodaj komentarz