Styl życia

Jak zorganizować sypialnię również na dzień?

Jak zorganizować sypialnię

Comfort4u.eu

Każda z nas zasługuje na to, co najlepsze. Niestety zazwyczaj własne potrzeby zaspokajamy na samym końcu. Przywykłyśmy bowiem do tego, aby dbać o bliskich. Dojrzałe kobiety, które mają już dorosłe dzieci, mogą wreszcie pomyśleć o sobie. Zasługują one na najwyższej jakości wypoczynek. To doskonała okazja, aby zadbać o odpowiednie wyposażenie przestrzeni przeznaczonej do tego celu. W naszym artykule podpowiadamy, jak zorganizować sypialnię również na dzień, aby cieszyć się zdrowiem i komfortem podczas wypoczynku.

Spis treści:

  1. Rola snu w życiu człowieka
  2. Skąd się biorą problemy ze snem podczas menopauzy?
  3. Sposoby na spokojny sen podczas przekwitania
  4. Jak jakość snu zależy od powierzchni spania?
  5. Materace do spania idealne dla kobiet podczas menopauzy
  6. Skarżysz się na zdrętwiałe kończyny? Postaw na sprężyny kieszeniowe lub multipocket!
  7. Łóżko ze stelażem elektrycznym kontra żylaki
  8. Jak zorganizować sypialnię również na dzień?
  9. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie łóżka? Zalety łóżek kontynentalnych
  10. Materace do spania i łóżka kontynentalne – gdzie możesz kupić te najwyższej jakości?

Rola snu w życiu człowieka

Sen stanowi podstawę naszego zdrowia, dobrego samopoczucia i funkcji poznawczych. Niestety często go nie doceniamy, przez co skarżymy się na ogólne rozdrażnienie, problemy z koncentracją, spadek odporności czy trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Podczas snu organizm przeprowadza procesy regeneracyjne. Pewne czynności życiowe ulegają spowolnieniu, vide trawienie, powstawanie moczu, a inne przyspieszeniu, w tym zastępowanie starych komórek nowymi. Niestety coraz więcej osób skarży się na problemy ze snem. Trudności z zasypianiem, wybudzanie w środku nocy, koszmary itp. – wszystko to sprawia, że rano budzimy się zmęczone, pozbawione energii i kreatywności. Cierpi na tym także praca, ponieważ spada nasza wydajność. Aby jakoś dodać sobie energii niezbędnej do działania, pijemy dużo kawy i spożywamy wysokokaloryczne posiłki, co wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Sprzyja to wypłukiwaniu magnezu i magazynowaniu tkanki tłuszczowej.

Skąd się biorą problemy ze snem podczas menopauzy?

Na problemy ze snem często skarżą się kobiety w wieku menopauzalnym. W tym czasie w organizmie pań obserwuje się wyraźny spadek syntezy żeńskich hormonów płciowych. Jest on związany ze stopniowym wygasaniem czynności jajników. To właśnie te narządy rozrodcze wytwarzają estrogeny i progesteron. Niedostateczna podaż estrogenów w organizmie prowadzi do ogólnego rozdrażnienia, uderzeń gorąca, nocnych potów problemów z zasypianiem. Natomiast niedostateczna ilość progesteronu może skutkować wybudzaniem w środku nocy. Kobiety w okresie menopauzy często skarżą się na to, iż nie są później w stanie zmrużyć oczu. Także uderzenia gorąca czy zlewne poty mogą przyczyniać się do zaburzeń snu.

Sposoby na spokojny sen podczas przekwitania

Czy istnieją jakieś sposoby na problemy ze snem w okresie menopauzy? Okazuje się, że tak. Przede wszystkim należy zadbać o jakość wypoczynku. W tym celu należy wietrzyć sypialnię, zasłaniać okna na noc, zadbać o regularny tryb życia, zrezygnować z używek takich jak alkohol, kawa czy papierosy. Dobre rezultaty przynosi także lekkostrawna dieta, spożywanie na noc ciężkich posiłków może utrudniać zasypianie i powodować wybudzanie w środku nocy.  Niektóre kobiety w celu poprawy jakości życia decydują się na hormonalną terapię zastępczą. Wśród tych, które nie mogą lub nie chcą stosować HTZ, dużą popularnością cieszą się suplementy diety zawierające fitoestrogeny. Pod tym terminem kryją się hormony roślinne, które pod względem swojej budowy strukturalnej przypominają żeńskie hormony płciowe. W związku z tym wykazują zdolność do przyłączania się do receptorów estrogenowych i łagodzenia dokuczliwych dolegliwości towarzyszących przekwitaniu.

Jak jakość snu zależy od powierzchni spania?

Jakość snu jest uzależniona także od tego, na czym śpimy. Mamy tutaj na myśli zarówno materace do spania, jak i pościel. W przypadku tej drugiej warto postawić na naturalne włókna. Pościel bawełniana, lniana czy jedwabna charakteryzuje się wysoką przewiewnością. Naturalne włókna wykazują też działanie termoregulacyjne, przez co zapobiegają przegrzewaniu się organizmu podczas snu, co odgrywa niebagatelną rolę w przypadku kobiet w okresie menopauzy.  Podkreślić należy również, iż kanapa z funkcją spania nie zapewni nam wypoczynku na takim poziomie, jak dobrze dobrany materac do spania czy łóżko kontynentalne. To ostatnie przypomina łoże królewskie i gwarantuje najwyższy komfort.

łóżko kontynentalne ze stelażem elektrycznym

Comfort4u.eu

Materace do spania idealne dla kobiet podczas menopauzy

Dokuczają ci uderzenia gorąca? Twojej uwadze chcemy polecić materace i nakładki na materac wykonane z przewiewnej pianki wysokoelastycznej lub chłodzącej Gelax. Produkty, które zostały z nich stworzone, świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku kobiet w okresie menopauzy, które skarżą się na dokuczliwe objawy przekwitania, ale też u osób cierpiących na nadmierną potliwość.  Pianki wysokoelastyczne oraz chłodzące Gelax znalazły zastosowanie także w dwustronnych materacach z systemem lato-zima.

Skarżysz się na zdrętwiałe kończyny? Postaw na sprężyny kieszeniowe lub multipocket!

Skarżysz się na problemy ze zdrętwiałymi, mrowiejącymi kończynami? Na szczęście można im zapobiec, przywracając tym samym komfort snu. Duży wpływ na nasze samopoczucie wywiera powierzchnia spania. Ta powinna w naturalny sposób dostosowywać się do anatomicznych krzywizn naszego ciała i odpowiednio je podtrzymywać. W związku tym radzimy postawić na materace zawierające niezależnie działające sprężyny kieszeniowe lub multipocket, których zagęszczenie na m2 powierzchni jest niezwykle wysokie. Zapewniając sobie komfortową powierzchnię spania, unikamy nacisku na naczynia krwionośne i tym samym umożliwiamy swobodny przepływ krwi oraz limfy. Pamiętajmy o  tym, aby nie bagatelizować problemu oraz w sposób przemyślany podejść do wyboru materaca. Jeśli ten będzie długotrwale uciskał naczynia krwionośne, w środku nocy mogą pojawić się problemy z krążeniem i marznięciem kończyn.

Łóżko ze stelażem elektrycznym kontra żylaki

Z wiekiem wiele kobiet skarży się na żylaki i zwiększoną tendencję do ich pojawiania się. Dlaczego tak się dzieje? Niestety wskutek zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety pojawiają się problemy z krążeniem. Te z kolei utrudniają swobodny przepływ krwi i limfy.  Dobrze dobrany materac ze sprężynami kieszeniowymi lub multipocket pozwala częściowo ograniczyć ten problem. Niemniej w celu zapewnienia prawidłowego krążenia w nogach zaleca się regularne podnoszenie i trzymanie nóg w górze. Czynność tę należy wykonywać dwukrotnie w ciągu dnia, najlepiej rano i wieczorem. Nogi należy utrzymywać w górze przez co najmniej kilkanaście minut. Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować sypialnię również na dzień i ułatwić sobie podnoszenie kończyn dolnych, twojej uwadze chcemy polecić łóżko ze stelażem elektrycznym lub łóżko kontynentalne z elektrycznym stelażem Mario Electric.  Dołączony do niego pilot pozwala w szybki i łatwy sposób zmienić ustawienie stelaża, podnosząc jego część zlokalizowaną po stronie nóg.

Łóżko ze stelażem elektrycznym

Comfort4u.eu

Jak zorganizować sypialnię również na dzień?

Wraz z wiekiem potrzebujemy więcej wypoczynku, aby wspomóc regenerację organizmu. Siłą rzeczy częściej zaczynamy korzystać z sypialni, ucinając sobie krótką drzemkę lub oddając się pasjonującej lekturze. Tutaj świetnie sprawdzi się łóżko ze stelażem elektrycznym, ponieważ na czas czytania książki, można podnieść część, na której znajduje się nasza głowa.  To także doskonałe rozwiązanie dla tych z nas, które wykonują swoje zawodowe obowiązki w ramach home office. Łóżko z elektrycznym stelażem pozwala pracować zdalnie w pozycji półleżącej. Wystarczy, że odpowiednio uniesiemy jego górną część za pomocą pilota dołączonego do mebla. Aby praca przebiegała w prawidłowych warunkach, które nie szkodzą zdrowiu, pod laptop należy postawić specjalny stoliczek, dzięki czemu komputer służbowy będzie znajdował się na odpowiedniej wysokości. W rezultacie nie ucierpi na tym nasz wzrok czy stawy dłoni.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie łóżka? Zalety łóżek kontynentalnych

Planujesz wymianę łóżka i zastanawiasz się, na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę? Spieszymy z podpowiedzią.  Wysokość łóżka ma ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy skarżymy się na powracające bóle kręgosłupa, nadwagę lub planujemy zakup mebli do spania dla seniora. Gdy powierzchnia spania znajduje się nieco wyżej, wstając lub siadając, nie obciążamy nadmiernie odcinka lędźwiowego.  Wpływa to korzystnie na zdrowie pleców i nasze samopoczucie. Łóżko kontynentalne charakteryzuje się nie tylko luksusowym designem, który cieszy oko, ale też ze względu na swoją specyficzną budowę jest wyższe od tradycyjnych.  To rozwiązanie kompletne, które pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu na doborze poszczególnych elementów. Łóżko kontynentalne otrzymujemy w pakiecie ze wszystkimi niezbędnymi częściami. Nie musimy osobno dokupywać np. materaca. Niektóre modele takie jak Mario Electric pozwalają na wybór twardości powierzchni do spania. Umożliwia to specjalna nakładka. Ta występuje w dwóch wersjach – Hard-Top, która została wykonana z przewiewnej pianki wysokoelastycznej oraz Soft-Top – miękka, delikatnie otulająca ciało – swoje właściwości zawdzięcza ona piance termoelastycznej zapamiętującej kształt ciała oraz wysokiej jakości lateksowi, który charakteryzuje się wysoką sprężystością.

Materace do spania i łóżka kontynentalne – gdzie możesz kupić te najwyższej jakości?

Wysokiej jakości materace do spania, jak również łóżka kontynentalne ze stelażem elektrycznym, zamówisz w sklepie internetowym Comfort4u.eu. Specjalizuje się on w meblach i akcesoriach do spania, które zapewniają niezakłócony a zarazem komfortowy wypoczynek. To doskonałe miejsce, jeśli poszukujesz rozwiązań, które pomogą ci zorganizować sypialnię także na dzień, w tym na czas home office czy czytania książki.

Dodaj komentarz