Kobieta na rynku pracy Psychologia

Jak zarabiać w internecie?

jak-zarabiac-w-internecie

Internet to nie tylko rozrywka. To także świetny sposób na zarabianie pieniędzy. Gdzie szukać zysków w internecie i jak nie dać się oszukać?

Zysk bez wychodzenia z domu?

Zarabianie pieniędzy w internecie to nie mit. Dzięki globalnej sieci możesz dorobić do pensji lub zyskać dodatkowe pieniądze nawet, gdy zajmujesz się wychowywaniem dzieci. Jedynym ograniczeniem jest Twoja własna pomysłowość i umiejętności. Aby wejść w świat internetowego biznesu nie trzeba porzucać dotychczasowej pracy. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z zarabianiem online często łączą pracę zawodową z dodatkowym zajęciem. Można to zrobić zakładając własną działalność gospodarczą, wykonując pracę na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Praca w internecie ma wiele zalet. Pozwala na większą swobodę, niezależność i spełnianie swoich zawodowych ambicji. Bez zwierzchników i sztywnych norm.

Jak wykorzystać swój potencjał w internecie?

Zastanów się jakie są Twoje atuty i umiejętności. Masz nietypowe hobby? Jesteś ekspertem w danej dziedzinie? Pasjonujesz się rękodziełem? A może dobrze znasz języki obce? Sprawdź, w jaki sposób możesz zarabiać na swojej wiedzy:

  • Aukcje internetowe – to najprostszy sposób na zarabianie w sieci. Na aukcjach możesz łatwo sprzedać m.in. własne wyroby rękodzielnicze. Aukcje nie wymagają dużego wysiłku ani dodatkowej wiedzy. Bez problemu można je traktować jako dodatkowe zajęcie.
  • Sklep internetowy – to znacznie większe przedsięwzięcie niż aukcje. Opłaca się go otworzyć, jeśli myślisz nad własnym biznesem i chcesz ograniczyć koszty np. związane z wynajęciem lokalu. Dzięki internetowi Twój rynek zbytu rozszerza się na cały kraj. Zanim otworzysz swój biznes, musisz jednak dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania i obsługi e-sklepów.
  • Tłumaczenia – jeśli język to Twoja mocna strona, możesz poszukać zleceń na zdalne tłumaczenie tekstów. Bierzesz dowolną ilość zleceń, tłumaczysz w dogodnym czasie.
  • Korepetycje online – wystarczy program komputerowy, który pozwoli na połączenie wideokonferencji z drugim użytkownikiem sieci (np. popularny Skype). Dzięki temu możesz zdobywać uczniów bez względu na miejsce zamieszkania.

Monika Witczak

Internet to nie tylko rozrywka. To także świetny sposób na zarabianie pieniędzy. Gdzie szukać zysków w internecie i jak nie dać się oszukać?

  • Zarabianie na blogu – jeśli masz ciekawy pomysł na pisanie autorskiego bloga, możesz zarabiać na zamieszczanych tam reklamach czy wpisach sponsorowanych. Im popularniejszy i bardziej czytany blog tym lepsze możliwości zarobku.
  • Programy partnerskie – polegają na polecaniu produktów albo usług innych osób online i czerpaniu prowizji z ich sprzedaży.

Praca w domu

Coraz więcej pracodawców decyduje się zatrudniać pracowników zdalnie. Dotyczy to nie tylko zawodów związanych z informatyką. Dzięki przenośnym komputerom, szybkim łączom internetowym i telefonom komórkowym dziś pracę w domu mogą prowadzić księgowe, pracownicy marketingu, a nawet asystentki. Dla pracodawcy to duża oszczędność, a dla pracownika – wygoda i udogodnienie.

Wiele oferowanych form pracy w internecie to po prostu oszustwa. W sieci nie istnieje szybki sposób zarobku kilku tysięcy złotych bez wysiłku. Trzeba włożyć swój czas, wiedzę i zaangażowanie, by naprawdę coś zyskać.

Monika Witczak

Komentarze (9)

pati25

10 lat temu

Zarabiać w Internecie to byłoby coś fajnego.Jednak nie nadaję się do tych proponowanych prac.Dla mnie prraca w Internecie byłaby miłą formą spędzenia czasu.A jeżeli dostałabym za to jakieś pieniądze…to super B)

stazyz

11 lat temu

Ja również chętnie podjęłabym taką pracę…może jakieś artykuły, porady? Ale gdzie szukać? Kiedy już wszystko zajęte!!!!! o_O Obecnie pracuję na kilku etacikach i jestem już zmęczona… a i korzyści marneX( A praca w domu to jest to:P:P

Emilly27k

11 lat temu

Obecne chwilowo szukałam pracy w ten sposób. Danusiate widocznie Twoja córka ma szczęście,że trafiła na dobrą stronę z ogłoszeniami.

Mindi

11 lat temu

Jeszcze o tym nie myślałam, żeby w ten sposób zarabiać. Ale z ciekawością przeczytałam artykuł, bo kto wie co nas czeka i takie uwagi mogą się przydać.

sirena46

11 lat temu

Ja tak jak Danusiate tylko wydaję pieniądze robiąc zakupy w internecie. Niestety nie mam pomysłu na biznes internetowy, chociaż nie raz o tym myślałam. Sklepów internetowych jest mnóstwo więc coraz gorzej jest coś sprzedać B):

Danusiate

11 lat temu

Moja córka robi korekty on-line, czasami też udziela korepetycji – rzeczywiście jest to bardzo dobra forma pracy. Ja sama nie mam takich talentów, tylko często kupuję przez internet, czyli wydaję pieniądze, a nie zarabiam 🙂

mejgosia

11 lat temu

Słyszałam o takiej formie dorabiania, ba nawet próbowałam (aukcje), ale o korepetycjach nie pomyślałam, a to interesujące, może spróbuję? No ma się tą wiedzę i podejście do dzieci! :-d

filodendron

11 lat temu

Chyba jestem za malo sprawna komputerowo, potrzebowalabym kogos do pomocy. Podziwiam ludzi umiacych robic interesy,ja nie mam w tym kierunku zdolnosci ,a szkoda.

Zostaw komentarz