Moda

Jak wyglądać atrakcyjnie za niewielkie pieniądze?

Jak wyglądać atrakcyjnie za niewielkie pieniądze

Andre Furtado z pexels

Wiele osób uważa, że na atrakcyjny wygląd składają się wysokopółkowe kosmetyki, ubranie od projektanta i markowa torebka. To jednak błędne przekonanie. Słynna wenezuelska projektantka, która zrobiła oszałamiającą karierę, zakładając w USA własny dom mody, stwierdziła, że dobra stylizacja nie zależy od budżetu, lecz poczucia estetyki. Jak wyglądać atrakcyjnie za niewielkie pieniądze?

Spis treści:

  1. Analiza kolorystyczna ma znaczenie!
  2. Jak wyglądać atrakcyjnie za niewielkie pieniądze? Poznaj swój typ sylwetki!
  3. Zainwestuj w ubrania dobrej jakości!
  4. Ukryj niedoskonałości cery!
  5. Zadbaj o włosy i paznokcie!

Analiza kolorystyczna ma znaczenie!

Aby wyglądać atrakcyjnie, nie trzeba dysponować ogromnym majątkiem. Klucz do sukcesu stanowi dokonywanie świadomych wyborów. Warto sięgać po ubrania ze swojej palety kolorów. Zima świetnie wygląda w chłodnych i nasyconych kolorach takich jak krwista czerwień, morska zieleń, kobalt i fuksja. Wiośnie pasują kolory ciepłe i kontrastowe, w tym koral, oranż i groszkowa zieleń. Natomiast lato powinno sięgać po chłodne i zgaszone kolory, w tym pastele. Urodę jesieni wyeksponują stonowane ciepłe odcienie. Znając swoją paletę barw, można udać się do lumpeksu, aby tam za niewielkie pieniądze skompletować swoją garderobę. Poruszając się w obrębie swoich odcieni, nie należy obawiać się złych połączeń kolorystycznych. Blady róż pasuje do pastelowego błękitu, natomiast kobalt świetnie współgra z fuksją.  Oranż można zestawić z koralem itp. Przestrzegając zaleceń analizy kolorystycznej, będziesz wyglądać świetnie nawet bez grama makijażu, gdyż odpowiednio dobrane odcienie niwelują sińce pod oczami.

Jak wyglądać atrakcyjnie za niewielkie pieniądze? Poznaj swój typ sylwetki!

Każda kobieta  reprezentuje inny typ sylwetki. Za najbardziej pożądany uchodzi klepsydra, jednak większość z nas nią nie jest. Przyglądając się Polkom, można dostrzec, że wiele z nas ma szersze ramiona lub wyraźnie zarysowane biodra. Najmniej kobiet może pochwalić się biodrami o tej samej szerokości co ramiona i wyraźnym wcięciem w talii. Na szczęście sylwetkę można delikatnie skorygować poprzez odpowiedni krój ubrań. Np. stożek, czyli kobiety o szerszych ramionach, powinny stawać na rozbudowane doły np. rozkloszowane spódnice czy spodnie o kroju marchewkowym. To prosty trik, aby poszerzyć biodra i uzyskać idealne proporcje sylwetki. Gruszki mogą „dobudować” sobie ramiona, nosząc marynarki z wszytymi poduszkami.

Zainwestuj w ubrania dobrej jakości!

Jak wyglądać atrakcyjnie za niewielkie pieniądze? Przede wszystkim warto zainwestować w ubrania dobrej jakości. Poliester zawsze wygląda mniej luksusowo niż mięsista bawełna czy wysokiej jakości tencel. To tkaniny o szlachetnej prezencji, które zapewniają prawidłową termoregulację i dodają pewności siebie. Ubrania dobrej jakości warto kupować na wyprzedażach, wówczas można sporo zaoszczędzić. Odzież wysokiej klasy można też nabyć w lumpeksie. W dniu dostawy niektórzy znajdują wełniane marynarki i jedwabne koszule. Trzeba tylko sprawdzić asortyment poszczególnych lumpeksów i nie zrażać się nieudanymi łowami.

Ukryj niedoskonałości cery!

Niewiele trzeba, aby dodać sobie atrakcyjności i zakamuflować na twarzy zmęczenie. Puder to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Dobrze, aby odpowiadał potrzebom cery. Niektóre kobiety decydują się na matujący i kryjący, dzięki czemu pozbywają się nieestetycznego blasku ze strefy T, jednocześnie tuszując zaczerwienienia.

Zadbaj o włosy i paznokcie!

Czyste włosy, które zostały starannie ułożone, zawsze dodają atrakcyjności. Warto poświęcić im uwagę. Czasem przydatne okazują się niepozorne gadżety takie jak opaski i spinki. Nie tylko one wpływają na nasz odbiór. Podczas poznawania nowych osób dłonie odgrywają ważną rolę. Z innymi witamy się poprzez podanie ręki, dlatego warto zadbać o stan paznokci i zawsze starannie je opiłować.

Dodaj komentarz