Polecamy!

Jak utrzymać smukłą sylwetkę po menopauzie?

Jak utrzymać smukłą sylwetkę po menopauzie

Meghan Holmes z Unsplash

Każda kobieta w pewnym wieku przechodzi menopauzę. To proces, podczas którego zmienia się nasza gospodarka hormonalna. W tym przypadku możliwy jest spadek masy mięśniowej, zwiększona insulinooporność oraz zwiększenie wagi. W okresie przekwitania bardzo ważne jest to, aby zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe, ale także właściwą ilość ruchu. Według specjalistów zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna pozwalają zminimalizować negatywne skutki menopauzy. Chcesz wiedzieć, jak utrzymać smukłą sylwetkę po menopauzie? A może chcesz zabezpieczyć swój organizm jeszcze w jej trakcie? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

Menopauza – co to takiego?

Menopauza, czyli inaczej przekwitania to proces lub etap w życiu każdej kobiety, który jest wręcz nieunikniony. W tym czasie znacznie osłabia się aktywność jajników oraz drastycznie zmniejsza się produkcja estrogenu w organizmie kobiety. Wszelkie zmiany hormonalne związane z menopauzą mają ogromny wpływ na samopoczucie kobiety. Układ kostny, nerwowy, pokarmowy oraz gospodarka hormonalna przechodzą duże zmiany, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o zdrowe żywienie i aktywność fizyczną.

Jak zadbać o swoją sylwetkę w trakcie i po menopauzie? Kilka najistotniejszych uwag

Chcesz zadbać o swoją smukłą sylwetkę, kiedy przeszłaś już menopauzę? A może jesteś właśnie w okresie przekwitania i odczuwasz jego negatywne skutki? Poniżej znajdziesz kilka najciekawszych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać właściwą wagę i poziom witamin w Twoim organizmie. Poczuj się dobrze nawet w okresie przekwitania. Do najistotniejszych wskazówek, które są przydatne podczas menopauzy, jak i po jej zakończeniu, zaliczamy:

  1. Kaloryczność diety – w tym przypadku kalorie mają duże znacznie. W okresie przekwitania lepiej unikaj tłustych potraw. Ogranicz ilość kalorii, a unikniesz nadmiernego przybierania wagi.
  2. Unikaj węglowodanów prostych – kiedy zrezygnujesz z cukru, makaronów, słodkich napojów i wyrobów cukierniczych, na pewno poczujesz się lepiej. Kiedy musisz posłodzić kawę, korzystaj z erytrytolu lub innych zdrowych zamienników cukru.
  3. Dostarcz swojemu organizmowi odpowiednią ilość białka – białko jest podstawowym budulcem organizmu człowieka. Ochronisz w ten sposób mięśnie przed degradacją w czasie menopauzy.
  4. Unikaj soli, dostarczaj wapń do organizmu oraz spożywaj większe ilości warzyw.

Jak utrzymać smukłą sylwetkę po menopauzie? Sprawdź rowerki Airbike i inne formy aktywności!

Chcesz wciąż cudownie wyglądać nawet po menopauzie? Masz taką możliwość. Musisz jednak zadbać o odpowiednią ilość ruchu i zdrową, zbilansowaną dietę. Co ciekawe, zarówno w trakcie menopauzy, jak i po jej zakończeniu warto stosować dobrej klasy suplementy. Dzięki dostarczeniu odpowiednich ilości witamin i minerałów będziesz mieć pewność, że Twoje ciało jest właściwie zabezpieczone przed negatywnymi skutkami menopauzy.

Dobrą opcją na aktywność fizyczną są rowery stacjonarne Airbike, które umożliwiają wykonywanie ćwiczeń we własnym domu. Wystarczy, że zainwestujesz w profesjonalny rowerek, a menopauza nie będzie dla Ciebie problemem. Korzystając regularnie z domowego, treningowego rowerka, na pewno utrzymasz smukłą sylwetkę.

Dodaj komentarz