Jak taniej pożyczać pieniądze

Zaciągnięcie kredytu w banku dla wielu Polaków jest jedynym sposobem uzyskania pieniędzy na większe wydatki. Kredyt na remont, nowe meble lub na zakup samochodu z salonu jest dostępny niemalże w każdym banku, dlatego zanim się po niego sięgnie, powinno się sprawdzić, co zrobić, by skorzystać z możliwie najtańszego zobowiązania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, gdy zamierza się zaciągnąć kredyt.

 

  1. Porównanie kredytów to podstawa!
  2. Sprawdź warunki obowiązywania promocji
  3. Dokładnie zapoznaj się z umową i sprawdź harmonogram spłat

Zanim sięgnie się po kredyt gotówkowy w banku powinno się dokładnie sprawdzić, jakie są jego koszty. Dzięki temu uniknie się przykrego rozczarowania, że w innym banku pożyczyłoby się niezbędną gotówkę znacznie taniej. Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy? Sprawdź kalkulator kredytowy online i ciesz się niską ratą!

Porównanie kredytów to podstawa!

Przed podpisaniem umowy z którymkolwiek z banków powinno się dokładnie sprawdzić, która z ofert jest najtańsza na rynku w danym czasie. Można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z darmowego kalkulatora kredytowego, dzięki której pozna się oferty dostępne w poszczególnych bankach w danym czasie. Niemalże każdego miesiąca na rynku bankowym pojawiają się nowe promocje, a banki prześcigają się w pozyskiwaniu nowych kredytobiorców, kusząc ich ciekawymi obietnicami. Porównując kredyty przed zaciągnięciem jednego z nich, ma się możliwość sprawdzenia, która z ofert promocyjnych jest najatrakcyjniejsza. Dodatkowo kalkulator umożliwi szybkie poznanie warunków, na podstawie których przyznawane są kredyty gotówkowe.

Sprawdź warunki obowiązywania promocji

Zanim podpisze się umowę kredytową z jednym z banków powinno się wybrać kilka ofert, które spełniają oczekiwania potencjalnego kredytobiorcy, a następnie spośród nich wytypować najkorzystniejszą. Dzięki temu można dokładnie wczytać się we wszystkie warunki udzielenia kredytu o określonej wysokości i czasie spłaty. Może się okazać, że część ofert promocyjnych obowiązuje jedynie w przypadku zaciągnięcia kredytu o wysokości powyżej lub poniżej wskazanej kwoty. Niekiedy ograniczony jest również czas spłaty zobowiązania, przez co wysokość raty miesięcznej jest zbyt wysoka jak na możliwości kredytobiorcy. Brak zdolności kredytowej, by zaciągnąć zobowiązanie o określonych parametrach skutecznie uniemożliwia uzyskanie nawet najbardziej atrakcyjnych zobowiązań.

Dokładnie zapoznaj się z umową i sprawdź harmonogram spłat

Po wybraniu kredytu gotówkowego powinno się dokładnie przeczytać umowę, którą przedkłada pracownik banku. Jest to jedyny sposób, by uchronić się przed podpisaniem umowy, w której znajdują się niekorzystne bądź – co gorsza – niedozwolone klauzule. Jeżeli ma się wątpliwości co do któregokolwiek z zapisów w umowie, ich treść powinno się skonsultować z pracownikiem banku i poprosić o wyjaśnienie, o co chodzi w danym podpunkcie. Dzięki temu uniknie się wszelkich niejasności i gdy zajdzie taka konieczność, zrezygnuje się z podpisywania umowy na niekorzystnych warunkach.

Dodatkowo przed podpisaniem umowy o tani kredyt gotówkowy wskazane jest zapoznanie się z harmonogram spłat kredytu. Jest on obowiązkowo przedstawiany każdemu kredytobiorcy zanim zdecyduje się na zaciągniecie kredytu. W harmonogramie znajdzie się informacje o wysokości oprocentowania kredytu, wysokości raty kapitałowej i raty odsetkowej, a także o łącznej wysokości miesięcznej spłaty. Dzięki tym informacjom kredytobiorca jest w stanie podjąć rozsądną decyzję co do zaciągnięcia kredytu gotówkowego na wybrany cel.