Styl życia

Jak robić tańsze zakupy w dobie inflacji?

Jak robić tańsze zakupy w dobie inflacji

freestocks z Unsplash

Galopująca inflacja to problem, który dość mocno odczuwają wszyscy Polacy. Wzrost cen gazu, prądu, paliwa, wody i ogrzewania przyczynił się do zwiększenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Aby ta nadal pozostawała rentowna, firmy oferujące produkty i usługi musiały podnieść ceny.  Niestety, ta sama pensja wystarcza nam obecnie na zakup mniejszego koszyka dóbr i usług. Zmniejszyła się siła nabywcza pieniądza. W naszym artykule podpowiadamy, jak robić tańsze zakupy w dobie inflacji.

Spis treści:

  1. Wysokie ceny żywności – nigdy tak dużo nie płaciliśmy za cebulę czy masło
  2. Karta lojalnościowa sposobem na oszczędność w dobie inflacji
  3. Wspólne zakupy z przyjaciółką – to się opłaca!
  4. Zimowe wyprzedaże to także doskonała okazja do zakupu ubrań na tegoroczne lato
  5. Jak robić tańsze zakupy w dobie inflacji? Z pomocą przychodzą kody rabatowe

Wysokie ceny żywności – nigdy tak dużo nie płaciliśmy za cebulę czy masło

Wysokie ceny żywności dość mocno odbijają się na kieszeniach Polaków. Mleko, chleb, masło, ziemniaki, cebula czy marchew podrożały tak bardzo, że dziś za podstawowe produkty spożywcze nierzadko płacimy 100 zł. Niestety, nie wystarczają one na długo. Jeszcze bardziej dotkliwa jest podwyżka cen ubrań, sprzętu AGD i RTV czy kosmetyków. Oczywiście, nie są to produkty, które znajdują się u podstaw codziennych wydatków, niemniej od czasu do czasu musimy wymienić elementy garderoby czy zepsuty komputer.  Podwyżki odczuwamy wszyscy i na każdym kroku. Jednocześnie każdy z nas chciałby kupować potrzebne rzeczy jak najtaniej. Czy w dzisiejszych czasach jest to możliwe? Okazuje się, że tak, trzeba tylko pamiętać o kilku przydatnych tipach.

Karta lojalnościowa sposobem na oszczędność
Dollar Gill z Unsplash

Karta lojalnościowa sposobem na oszczędność w dobie inflacji

Zapewne nie raz robiąc zakupy, ekspedientka zadawała ci pytanie, czy posiadasz kartę lojalnościową. Często nie przywiązujemy wagi do tego typu rzeczy, ponieważ wydają nam się zbędne. Tymczasem wiele sieciówek oferuje programy lojalnościowe. Nierzadko karta stałego klienta upoważnia do zniżek na wybrane artykuły. Czasem możemy się również dowiedzieć, że posiadając ją, mamy dodatkowe 20-30% na artykuły z wyprzedaży. Niektóre promocje są adresowane tylko do tych, którzy założyli kartę stałego klienta lub stosowną aplikację na smartfona. Nie uczestnicząc w programie lojalnościowym, sporo tracisz. To nie tylko dodatkowe rabaty, ale też, w przypadku sklepów internetowych, darmowa dostawa czy darmowy zwrot. Programy lojalnościowe różnią się między sobą, w związku z tym warto zaczerpnąć na ich temat więcej informacji i wybrać te, które wydają się najkorzystniejsze. Niektóre karty stałego klienta pozwalają gromadzić punkty za dokonane zakupy, które następnie można wymienić na bon. Zazwyczaj sklep wymaga od nas podstawowych danych kontaktowych takich jak imię i nazwisko, adres e-mail i/lub numer telefonu. Ich podanie często okazuje się korzystne dla samego klienta, bo otrzymuje on powiadomienia o dodatkowych zniżkach.

Wspólne zakupy z przyjaciółką – to się opłaca!                                                 

Jeśli zastanawiasz się, jak robić tańsze zakupy w dobie inflacji, to warto zwrócić uwagę na akcje w stylu 2+2 gratis. Same może nie potrzebujemy aż tak dużych zapasów, ale robiąc zakupy z przyjaciółką, możemy sporo skorzystać. Zdarzają się również promocje, w których premiowane są większe zakupy. Np. jeśli kupisz 4 pary butów, to otrzymasz rabat w wysokości 20% na całe zakupy. Sama raczej nie potrzebujesz aż tyle par obuwia, ale zawsze można porozumieć się z przyjaciółką czy sąsiadką. Wspólne zakupy są także bardziej opłacalne w przypadku zamówień online. Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje podobnych artykułów, np. karmy dla psa, to warto złożyć z nim wspólne zamówienie, ponieważ przy większych zakupach dostawa zazwyczaj jest darmowa.

Zimowe wyprzedaże
Markus Spiske z Unsplash

Zimowe wyprzedaże to także doskonała okazja do zakupu ubrań na tegoroczne lato

Wyprzedaże sezonowe stanowią również doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Ze względu na obecną sytuację firmy odzieżowe nie zmieniają radykalnie trendów. Nadal modne są te same kolory, fasony czy wzory. Zimowe wyprzedaże to nie tylko okazja do zakupienia tańszej kurtki czy swetra, ale też letniej sukienki czy lnianych szortów. Mało kto zagląda na koniec działu z wyprzedażą w sklepach internetowych, tymczasem można tam znaleźć letnie ubrania w atrakcyjnych cenach, które pochodzą z ubiegłorocznej kolekcji. Wiele z nich będziemy nosić także wiosną i latem 2022.  Czasem też z okazji Walentynek czy Dnia Kobiet ogłaszane są specjalne akcje rabatowe, z których warto skorzystać, gdy obejmują artykuły, które znajdują się w obrębie naszych zainteresowań.

kody rabatowe
Pickawood z Unsplash

Jak robić tańsze zakupy w dobie inflacji? Z pomocą przychodzą kody rabatowe

Waszej uwadze chcemy polecić również stronę internetową Rabatio.com, która oferuje atrakcyjne kupony rabatowe. Co najważniejsze, korzystanie z witryny jest całkowicie bezpłatne. Nie musisz też nigdzie się rejestrować, aby zyskać zniżkę. Rabatio.com oferuje kody rabatowe do wielu sklepów z różnych branż, w tym miejscu warto wymienić Lidl, Media Expert, eobuwie, Aliexpress czy CCC. Na wyżej wspomnianej stronie internetowej znajdziecie też wiele innych sklepów online, które cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Korzystając z kodów rabatowych oferowanych przez Rabatio.com, w niższej cenie kupicie nie tylko ubrania czy biżuterię, ale też kosmetyki, żywność czy artykuły przemysłowe. Zniżki są tutaj oferowane przez cały rok, nie tylko w ramach Black Week czy trwających wyprzedaży. Kody rabatowe z Rabatio.com pozwalają zrobić tańsze zakupy w dobie inflacji, która mocno odbiła się na kieszeni wszystkich Polaków. Oprócz atrakcyjnych zniżek, znajdziecie tutaj również kupony uprawniające do darmowej dostawy.  Produkty w sklepach online często wypadają dużo korzystniej cenowo niż stacjonarnie. Nie zamawiamy ich jednak ze względu na konieczność doliczenia kosztów dostawy. Gdy składając zamówienie, płacimy tylko za jego wartość, to zdecydowanie częściej decydujemy się na zakupy online. W ten sposób możemy też nieco zaoszczędzić.

Dodaj komentarz