Uroda

Urządzenia HIFU – lifting twarzy i ciała

lifting twarzy i ciała

Valerie Elash z Unsplash

W ostatnim czasie technologia Hifu jest wykorzystywana w zabiegach liftingujących na twarz i ciało. Urządzenia Hifu od lat są wykorzystywane w różnych zabiegach medycznych. Zabiegi tego typu stosowane na twarz i ciało są zupełnie bezinwazyjne i nie wyłączają z codziennego życia, nazywane są z tego powodu liftingiem bez skalpela.

Czym jest zabieg Hifu?

Nazwa HIFU pochodzi z języka angielskiego, dosłownie high intensity focused ultrasound, w tłumaczeniu na język polski jest to wiązka fal dźwiękowych o wysokim natężeniu. Urządzenia HIFU służą do liftingu twarzy, szyi i dekoltu.

Emitują fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, które docierają na różne głębokości warstw skóry. Działanie fal polega na wywoływaniu procesów termicznych i mechanicznych. Dochodzi do tzw. kontrolowanych oparzeń pod wpływem temperatury osiągającej wysokość 60-70 stopni, ich średnica wynosi od o,5 do 1 mm.

Proces mechaniczny polega na powstawaniu wewnątrz komórek pęcherzyków gazu. Pod wpływem nagłego wzrostu ciśnienia zostaje zniszczona struktura komórek. Kontrolowane uszkodzenia komórek pobudzają do powstawania procesów regeneracyjnych.

W wyniku zabiegu urządzeniami HIFU zwiększona zostaje produkcja kolagenu i elastyny. Jest to metoda mało inwazyjna, ponieważ wierzchnie warstwy skóry pozostają nieuszkodzone, jest to zabieg ujędrniający skórę, który jest chętnie stosowany przez osoby, które nie chcą się zdecydować na zabieg chirurgiczny.

Wskazania do za zabiegu HIFU

Zabieg do którego stosowane są urządzenia HIFU, często jest stosowany u osób, które straciły szybko na wadze, w wyniku czego skóra straciła napięcie, inne najpopularniejsze wskazania to:

  • spłycenie zmarszczek na czole, wokół oczu i na szyi,
  • podniesienie opadających powiek,
  • poprawienie owalu twarzy,
  • zlikwidowanie rozstępów i zmniejszenie blizn,
  • zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki.
  • usunięcie blizn.

Pozytywne skutki zabiegu utrzymują się w zależności od indywidualnych preferencji organizmu od roku do półtora roku. Zabiegi wykonywane na twarzy powodują bardziej długotrwałe skutki, efekt utrzymuje się kilka lat. Specjaliści medycyny estetycznej łączą zabiegi, w których wykorzystywane są urządzenia HIFU z innymi zabiegami, np. laserem frakcyjnym, nićmi liftingującymi albo botoksem.

Urządzenia HIFU – zastosowanie

Urządzenia HIFU
Medikapoland.pl

Urządzenia HIFU mają wymienne końcówki, dzięki czemu mogą być stosowane nie tylko do zabiegów na twarz.

W zależności od rodzaju zabiegu dobierane są specjalne końcówki, które są przeznaczone do wybranych partii ciała i np. likwidują komórki tłuszczowe w zabiegach modelujących sylwetkę, efekty są zazwyczaj widoczne po godzinnym zbiegu.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii urządzenia HIFU mogą być wykorzystywane do zabiegów modelujących i liftingujących, co jest często łagodniejszą alternatywą dla obciążających organizm zabiegów chirurgicznych. Urządzenia HIFU są wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej i w salonach kosmetycznych.

Zalecenia po zabiegu HIFU

Czasami po zabiegu może występować ból, ale po kilku dniach ustępuje zupełnie, bezpośrednio po zabiegi na skórze można zauważyć zaczerwienienie, które po kilku godzinach znika.

U niektórych osób mogą pojawiać się zasinienia, które znikają w okresie dwóch tygodni, czasami mogą powstać niewielkie pęcherze, jeśli temperatura była zbyt wysoka. Bezpośrednio po zabiegu nie należy wykonywać żadnych peelingów i zabiegów złuszczających naskórek, należy też pamiętać, że po zabiegu może utrzymywać się wrażliwość na dotyk nawet do kilkunastu dni.

Do 24 godzin po zabiegu trzeba tez zrezygnować z ćwiczeń fizycznych, na skórę należy stosować jedynie łagodne balsamy i unikać szorstkich myjek do kąpieli oraz twardych ręczników.

Zalety stosowania technologii HIFU

Urządzenia HIFU wykorzystywane do zabiegów liftingujących sprawiają, że są one jednymi z najskuteczniejszych na rynku. Zabieg może być praktycznie stosowany na wszystkich częściach ciała, na brzuchu, szyi, biuście czy okolicach oczu.

Po zabiegu utrzymuje się naturalny efekt, który jest długotrwały, nie potrzeba też przeznaczać specjalnie czasu na rekonwalescencję. Zabieg HIFU to bardzo dobra metoda ujędrniania skóry i może być wykonywana niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, zarówno na opalonej skórze, jak i kiedy za oknem jest mróz.

Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, osoby po zabiegu nie uskarżają się na odczuwanie bólu, a jedynie na przejściowy dyskomfort, zabieg nie wymaga przerwania ciągłości skóry. Urządzenia HIFU są skierowane do zaspokojenia potrzeb najbardziej wymagających osób.

Źródło: https://medikapoland.pl

Dodaj komentarz