jak-pozbyc-sie-uderzen-goraca

Wiele osób utożsamia menopauzę z dokuczliwymi objawami tj. uderzenia gorąca, ogólne rozdrażnienie, suchość pochwy czy problemy ze snem. Istnieją sposoby, które pozwalają złagodzić dokuczliwe symptomy.

Za kiepskie samopoczucie pań, które przechodzą menopauzę, odpowiadają zaburzenia hormonalne. W pewnym wieku czynność jajników wygasa. Oznacza to, iż wspomniane narządy przestają produkować żeńskie hormony płciowe, w tym estrogeny. Ich niedobór sprawia, iż odczuwamy uderzenia gorąca itp. Ten trudny okres można przetrwać, stosując się do kilku prostych zasad.

Rola aktywności fizycznej

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż aktywność fizyczna łagodzi uciążliwe objawy menopauzy. Świetne rezultaty przynosi poranna gimnastyka. Ćwiczenia, które sprowadzają się do rozciągania mięśni, przyczyniają się do powstania endorfin, zwanych też „hormonami szczęścia”.

Spacer jako forma relaksu

W związku z tym, iż nie każda kobieta może sobie pozwolić na gimnastykę. Niektóre choroby nie pozwalają na forsujące ćwiczenia, warto udać się na długi spacer. Zapach wiosennych kwiatów i promienie słoneczne z pewnością poprawią humor.

Taniec źródłem dobrego nastroju

Wiele kobiet odczuwa satysfakcję, poruszając się w rytm piosenki. Taniec zwiększa świadomość ciała. Jednocześnie poprawia nastrój.

Irmina