Jak poprawić smak spermy

Istnieją osoby, które żyją w stałych związkach opartych na wierności, które lubią i chętnie uprawiają seks oralny. Pieszczoty językiem i ustami są bardzo przyjemne pod warunkiem, że pamiętamy o higienie intymnej. Niezwykle istotny jest też smak i zapach spermy oraz wydzieliny pochwowej. Czy można jakoś na niego wpłynąć ? Jak poprawić smak spermy oraz wydzieliny pochwowej ?

Co wpływa negatywnie na zapach spermy ?

Aby smak i zapach naszych wydzielin był zachęcający, należy wyeliminować ze swojego życia kilka czynników. Palenie tytoniu sprawia, że zarówno sperma, jak i wydzielina pochwowa może mieć odpychający smak czy zapach. Podobnie działa picie alkoholu, jedzenie czosnku, pora, cebuli i ostrych przypraw, w tym chilli i jalapeno. Nie wszystko, co rzutuje negatywnie na smak i zapach spermy oraz wydzieliny pochwowej, jest niezdrowe. W końcu cebula i czosnek wzmacniają naszą odporność. Problem leży w tym, że zawierają związki o przykrej woni, które w organizmie są rozkładane.

Jak poprawić smak spermy ?

Udowodniono, że sperma i wydzielina pochwowa smakują dużo lepiej, gdy jemy ananasa i pijemy sok świeżo wyciśnięty z grejpfrutów. Wówczas nasze wydzieliny stają się wręcz słodkawe i bardzo apetyczne.

Ponadto wykazano, że osoby jedzące dużo owoców i warzyw mają przyjemniejszą woń spermy czy wydzieliny pochwowej od typowych mięsożerców.  Korzystnie działa też picie dużych ilości wody i picie ziołowych herbat.

Higiena intymna to podstawa

Nie tylko jedzenie wpływa na właściwości spermy oraz wydzieliny pochwowej.  Kluczową rolę odgrywa higiena intymna. Należy codziennie zmieniać majtki na czyste. Kąpać się dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Przed stosunkiem pamiętaj o prysznicu. Do higieny intymnej stosuj specjalny żel do higieny intymnej o kwaśnym pH, gdyż stanowi ono naturalną barierę ochronną przed drożdżakami, które lubią zasadowy odczyn i doskonale się w nim namnażają. Kandydoza, czyli stan, w których mamy stanowczo za dużo drożdży z rodzaju Candida, skutkuje przykrą, drożdżową wonią spermy oraz wydzieliny pochwowej.

Pamiętaj, aby po kąpieli podcierać się czystym ręcznikiem przeznaczonym tylko do tej części ciała. Kobiety powinny pamiętać o noszeniu wkładek higienicznych, które można wymieniać w ciągu dnia na świeże i tym samym uniknąć zabrudzeń na bieliźnie.