Uroda

Jak zachować młodą cerę?

Jak zachować młodą cerę

Każda kobieta marzy o jędrnej, gładkiej skórze. Gdy mamy dwadzieścia lat, takową posiadamy. Z czasem jednak spada jej elastyczność i na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jak zachować młodą cerę?

Nie pij alkoholu i kawy

Alkohol wysusza skórę od środka, ponieważ odpowiada za odwodnienie organizmu. Kobiety, które go unikają lub piją okazjonalnie w niewielkich ilościach, dłużej zachowują młody wygląd. Po prostu nic ich nie odwadnia.  Kawa też wykazuje negatywny wpływ na skórę, ponieważ przyspiesza się do zwiększonego wydalania moczu z organizmu.

Nie pal papierosów

Podczas palenia papierosów z dymem papierosowym uwalnia się wiele toksyn. Substancje te wnikają do skóry poprzez obecne na jej powierzchni pory. Nie tylko zakłócają metabolizm, ale też uszkadzają DNA komórek skóry, przez co nasza skóra szybciej się starzeje. Dym papierosowy to skoncentrowane źródło wolnych rodników, które sieją tylko zniszczenie w organizmie.

Wysypiaj się

Kobiety, które cieszą się gładką, jędrną skórą zazwyczaj nie żałują czasu na sen. 8 godzin dziennie to absolutne minimum, jeśli chcesz mieć elastyczną cerę. Podczas snu organizm uruchamia mechanizmy naprawcze, te są obecne również w naszej skórze.

Zdrowo się odżywiaj

Postaw na dietę bogatą w owoce i warzywa, które stanowią bogate źródło antyoksydantów, czyli substancji zwalczających wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. W twojej diecie nie może zabraknąć także nabiału, produktów pełnoziarnistych i oliwy z oliwek, która stanowi naturalne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Pij wodę

Organizm należy nawadniać od środka i w tym celu pić minimum 1,5 litra wody każdego dnia. Ważne, wody nie zastępuj słodkimi napojami, alkoholem czy kawą, ponieważ mają one niekorzystny wpływ na nasz organizm.

Nie przesadzaj z makijażem

Kosmetyki kolorowe obciążają skórę. Staraj się unikać wysuszających podkładów i korektorów. Zwłaszcza produkty do makijażu twarzy, które słyną z właściwości mocno kryjących, prowadzą do silnego przesuszenia skóry.

Nie nadużywaj kosmetyków

Co za dużo, to niezdrowo. Im więcej kosmetyków nakładasz na twarz, tym mocniej ją obciążasz i zakłócasz działanie poszczególnych składników aktywnych. Poza tym osoby borykające się z trądzikiem muszą uważać, aby specyfiki, po które sięgają w celu pozbycia się pryszczy, były wolne od alkoholu, gdyż ten okrutnie wysusza skórę.

Nie opalaj się

Osoby, które się opalają wyglądają na dużo starsze, niż są w rzeczywistości. Opalenizna nie tylko postarza wizualnie, ale też przyczynia się do uszkadzania DNA komórek skóry, w tym skracania telomerów, które chronią materiał genetyczny.

Pamiętaj o regularnym peelingu

Regularny peeling mechaniczny nie tylko usuwa martwy naskórek z powierzchni twarzy, pozwala wnikać składnikom aktywnym zawartym w kremach w głąb skóry, ale też pobudza skórę do syntezy kolagenu. Ponadto peeling mechaniczny to doskonały masaż dotleniający dla naszej skóry.

Nawilżaj skórę wokół oczu

To jedyna część twarzy, która sama nie uchroni się przed zgubnym wpływem czynników zewnętrznych, gdyż nie zawiera gruczołów łojowych. Wokół oczu nie ma więc sebum, które pełni funkcje ochronne.

Dodaj komentarz