Styl życia

Czy kobieta MUSI to robić?

Czy kobieta MUSI to robić

Wydawać by się mogło, że już dawno minęły czasy, kiedy kobieta spędzała każdą minutę w domu, dbając o swoją rodzinę. Tymczasem sprzątanie, pranie, gotowanie i zajmowanie się dziećmi oraz szereg innych obowiązków często wciąż jest tylko i wyłącznie na głowie pani domu. Jak to zmienić?

Ustal priorytety

Jeśli jesteś kobietą pracującą, musisz tak zorganizować swój czas, aby oprócz pracy zawodowej, znaleźć czas dla bliskich, ale także na słodkie chwile relaksu. Rodzina wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze swojej kariery zawodowej oraz rozwijania pasji, ale wręcz przeciwnie, może być siłą napędową do  podejmowania wciąż nowych wzywań. Umiejętne pogodzenie tych trzech sfer pozwoli ci być kobietą spełnioną pod każdym względem. Jako matka, żona i pracownik firmy. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ wejście w  relację z osobą, która wyznaje inne poglądy, ale też brak próby weryfikacji swoich zapatrywań na różne kwestie, grozi niestety całkowitym brakiem wzajemnego zrozumienia.

Czas dla dziecka – to klucz do sukcesu

Maluch od najmłodszych lat powinien mieć zapewnioną troskliwą opiekę rodziców, a szczególnie ciepłej, kochającej matki. Wspólne czytanie bajek, zabawy, wyjścia na spacer czy do parku zabaw, pozawalają na zbudowanie trwałej więzi i budują poczucie bezpieczeństwa u dziecka. Ten czas jest bezcenny, dlatego tak zorganizuj swój dzień, aby choć dwie godziny spędzić właśnie z dzieckiem. Nauka przez zabawę, odkrywanie talentów malucha i uczenie go życia na pewno w przyszłości zaprocentuje. Resztę  czasu dziecka powinno wypełniać zabawy z tatą, babcią czy z rówieśnikami, np.  w żłobku lub przedszkolu. Wynajęcie niani to też całkiem dobry pomysł. Jeśli znajdziesz osobę kompetentną, możesz bez problemu powierzyć jej wychowanie swojego malucha.

Sprzątanie – to wyzwanie!

Między godziny spędzone z mężem, z dzieckiem i w pracy trzeba też włożyć czas na sprzątanie mieszkania. Na szczęście jest mnóstwo udogodnień, które znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Sprzątające roboty, elektryczne myjki do okien, nowoczesne pralki i wiele innych sprzętów znacznie skracających czas pracy. Oczywiście nie możesz robić tego wszystkiego zupełnie sama! Podział obowiązków miedzy tobą a mężem to gwarancja udanego związku, ale też twojego dobrego samopoczucia. Czas, w którym mąż wyręcza cię w odkurzaniu czy zmywaniu naczyń, możesz zagospodarować tylko i wyłącznie dla siebie. Dobrym pomysłem będzie stworzenie kolorowego grafiku z podziałem na dni, tygodnie i miesiące, w którym podzielicie się pracą, ale też doskonale ją zorganizujecie. Zainstalowanie sobie aplikacji na smartfonach, przypominającej o tym, kto i co dziś ma sprzątać, to bardzo ciekawy pomyśl i duże ułatwienie.

Zamów firmę sprzątającą!

Pomoc domowników (także dzieci) czasami nie wystarcza. Jeśli dom ma duży metraż, obydwoje dużo pracujecie, albo mąż jest wyjątkowo odporny na jakąkolwiek pomoc, wtedy trzeba pomyśleć o wsparciu  z zewnątrz. Nie wypada wykorzystywać rodziców do porządkowania domu, ale warto zwrócić się w stronę firmy wykonującej tego typu zlecenia. Sprzątanie mieszkania  w Warszawie, Krakowie czy innym większym mieście  – tak reklamują się przedsiębiorstwa oferujące usługi porządkowe w mieszkaniach i firmach. Internet jest wypełniony po brzegi ogłoszeniami z różnych miejsc – zarówno tymi od osób prywatnych, jak i zorganizowanych firm, które w sposób pewny i bezpieczny pomogą znaleźć ci kompetentną osobę do sprzątania. Zależnie od potrzeb zamawiasz pomoc  raz czy dwa razy w tygodniu, a może nawet częściej, a ty masz w końcu więcej wolnego czasu na swoje przyjemności.

Kobieta sukcesu to taka kobieta, która umie zadbać o siebie, o każdą sferę swojego życia. Daje z siebie dużo, ale również wymaga, aby inni ja obdarowywali. Cennym czasem, uwagą i wsparciem. Dbanie o dom, dzieci, ale też związek i pracę zawodową można umiejętnie połączyć, aby cieszyć się życiem w pełni.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz