Jak oprawić obraz malowany po numerach
unsplash

Malowanie obrazów po numerach jest bardzo popularne na całym świecie. Malowanie po numerach świetny sposób na relaks i na wyrażanie swojej kreatywności. Każdy w ten sposób namalowany obraz może stanowić ozdobę w domu. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zabrać się do samodzielnego malowania obrazów tą techniką i jak oprawić obraz malowany po numerach. 

1. Dla kogo malowanie po numerach?

2. Jak oprawić obrazy malowane po numerach?

W dzisiejszych czasach każdy może znaleźć idealny dla siebie sposób na spędzanie wolnego czasu. Wiele zależy od tego, kto ma jakie zainteresowania. Są osoby, które chcą tworzyć własne dzieła, ale uważają, że nie mają odpowiednich umiejętności. Takie osoby mogą zacząć od malowania po numerach. Dzięki Artimento – malowanie po numerach każdy może poczuć się jak prawdziwy artysta. Alternatywą może być haft diamentowy. Warto wypróbować swoje zdolności manualne. Wystarczy sięgnąć po farby akrylowe, by na moment wejść do świata sztuki. Szeroki wybór obrazów do malowania po numerach sprawia, że każdy może wybrać ulubione obrazki do namalowania, a następnie może swój obraz oprawić w ramy i powiesić na ścianie. 

Dla kogo malowanie po numerach?

Malowanie po numerach to świetna zabawa dla osób dorosłych i dla dzieci. Jest to rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Do malowania po numerach nie trzeba mieć talentu typowego dla artysty malarza. W sklepie internetowym można wybrać dzieło, które chce się pomalować po numerach. Można zacząć od najniższego poziomu trudności. Takie zajęcia manualne są polecane dla ludzi, którzy z różnych powodów porzucili swoje artystyczne aspiracje, a po wielu latach nie wiedzą, jak zabrać się za realizację dawnych pasji. Każdy, kto ma trochę wolnego czasu, może sprawdzić, jak będzie wyglądać własny pierwszy obraz namalowany po numerach. To dobre rozwiązanie dla osób, które twierdzą, że nie mają żadnych zdolności manualnych. Okazuje się, że każdy może w ten sposób malować na przykład krajobrazy, portrety lub abstrakcje. Osoby szukające odpowiedniego prezentu dla swoich bliskich, mogą wręczyć własny obraz, który powstał przez ponumerowane pola lub mogą zamówić zestawy do malowania tą metodą. 

Jak oprawić obrazy malowane po numerach?

Przede wszystkim rama musi pasować do wymiarów obrazu. Trzeba więc sprawdzić te parametry. Warto dopierać ramy pod kątem kolorystycznym (chodzi o to, by barwy wzajemnie się nie wykluczały). Pod uwagę należy brać aranżację wnętrz. Oznacza to, że bogato zdobiona rama może nie pasować do minimalistycznego wnętrza. Obrazy pomalowane po numerach przez dzieci jak najbardziej mogą mieć kolorowe ramy.