samopoczucie

Hormony są produkowane w naszym organizmie, ale wszelkie zaburzenia tej gospodarki, można uzupełnić. Przy menopauzie także stosuje się hormony. Jak hormonalna terapia zastępcza wpływa na samopoczucie kobiet?

Hormonalna terapia zastępcza – na czym polega?

Terapia hormonalna jest formą leczenia objawów menopauzy. Przekwitaniu często dotyczą dolegliwości, które są uciążliwe dla kobiet. Uderzenia gorąca czy nocne poty powodują dyskomfort. To wynik zmian hormonalnych, zachodzących w organizmie kobiety. Spada wtedy produkcja estrogenu i progesteronu, czego rezultatem są objawy menopauzy. Hormonalna terapia zastępcza niweluje oznaki, towarzyszące przekwitaniu. Hormony uzupełniają niedobory, usprawniając pracę organizmu. Lekarz dostosowuje kobiecie dawkę hormonów. Ta z kolei, przyjmuje je przez określony czas, będąc pod stałą kontrolą swojego lekarza.  Hormonalna terapia zastępcza jest najskuteczniejszym rozwiązaniem na menopauzę, dlatego wiele kobiet decyduje się na jej rozpoczęcie. Pozwala na komfortowe funkcjonowanie, bez żadnych uderzeń gorąca, nocnych potów czy innych przykrych dolegliwości zdrowotnych.

Jak hormonalna terapia zastępcza wpływa na samopoczucie kobiet?

Menopauza może powodować rozdrażnienie, poczucie zmęczenia i związany z tymi wszystkimi zmianami, stres. Nic dziwnego, że kobiety zachowują się jak wulkan, którego za chwilę zaobserwujemy erupcję. Uzupełnienie hormonów działa korzystnie nie tylko na objawy menopauzy, ale także na wygląd skóry i całego ciała. Dzięki temu, kobieta wygląda lepiej i atrakcyjniej. Nie musi przejmować się dokuczliwymi objawami przekwitania. Skoro wygląda dobrze, to także poprawia się jej nastrój. Samopoczucie zdecydowanie wzrasta, ponieważ kobieta widzi efekty działania hormonalnej terapii zastępczej. To bardzo ważny aspekt leczenia, ponieważ brak rezultatów zwykle zniechęca do kontynuowania leczenia, co niekorzystnie wpływa na psychikę człowieka. Optymistyczne nastawienie pomaga w osiągnięciu celu. Zdrowy organizm, pełen życia i energii to najlepsza wizytówka kobiety. Hormonalna terapia zastępcza poprawia jakość życia kobiety. Stres związany z menopauzą przechodzi na dalszy plan, ponieważ jej objawy, przestają być problemem. Hormony pozytywnie wpływają na samopoczucie kobiet w menopauzie, dlatego warto je stosować, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

hormonalna terapia zastępczaHormonalna terapia zastępcza przynosi korzyści nie tylko dla zdrowia fizycznego ale także psychicznego kobiety. To skuteczna forma leczenia objawów menopauzy, która może podnieść stan naszego nastroju, poprawiając komfort codziennego życia i pozwalając na jego pełen wykorzystanie.

Katarzyna Antos