globulki HydroVag
Zastanawiasz się, ile trwa wchłanianie substancji zawartych w globulkach? A może chciałabyś wiedzieć, czy stosowanie produktu HydroVag jest możliwe podczas hormonalnej terapii zastępczej? Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli ekspert ds. produktu HydroVag.

Czy globulki HydroVag mogą powodować niepożądane objawy po przebytych nowotworach narządów intymnych?

HydroVag jest bezpiecznym i przebadanym produktem, dlatego jego stosowanie w żadnym wypadku nie powinno wywoływać efektów niepożądanych, ze względu jednak na bardzo trudny temat, jakim są nowotwory narządów rodnych, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym i znającym historię choroby.

Jakie działanie ma kwas mlekowy, który znajduje się w składzie preparatu? Czy nie podrażni on delikatnych miejsc intymnych?

Bakterie probiotyczne z rodzaju Lactobacillus naturalnie wchodzące w skład mikroflory bakteryjnej pochwy mają zdolność do wytwarzania kwasu mlekowego. Zatem obecność kwasu mlekowego jest niezbędna do utrzymania fizjologicznego pH pochwy gdyż zapewnia skuteczną ochronę prze infekcjami intymnymi. Jednakże, w skrajnych sytuacjach, gdy w obrębie błony śluzowej pochwy występują urazy mechaniczne przerywające ciągłość nabłonka, podanie dopochwowo kwasu mlekowego może wywołać uczucie pieczenia. Dlatego też HydroVag zaleca się podawać gdy nie występuje krwawienie z dróg rodnych oraz po zabiegach takich jak usuwanie nadżerki, konizacja szyjki macicy gdy krwawienie nie występuje, a w połogu po ustąpieniu krwawienia.

Czy stosowanie globulek HydroVag może kolidować z przyjmowaniem hormonalnej terapii zastępczej?

Stosowanie HydroVag jest wręcz wskazane przy HTZ, gdyż u 40% pacjentek stosujących HTZ suchość pochwy jest efektem ubocznym terapii.

Czy przy stosowaniu globulek mogę zrezygnować z płynu do higieny intymnej z kwasem mlekowym?

HydroVag działa od wewnątrz, natomiast jeśli do zewnętrznej higieny intymnej był stosowany do tej pory specjalny płyn i okolice intymne są przyzwyczajone do tego rodzaju pielęgnacji, nie powinno się rezygnować z tej czynności.

Ile trwa okres wchłaniania się substancji zawartych w globulkach?

Globulka HydroVag rozpuszcza się po 30 min. od założenia do pochwy i od tego momentu następuje wchłanianie substancji czynnych. Proces wchłaniania jest natychmiastowy, a efekt utrzymuje się od 24 h do kilku dni. Dlatego też przy kuracji podstawowej zaleca się stosowanie 2-3 globulek tygodniowo

Czy HydroVag może być stosowany także u kobiet w ciąży, które mają problem z suchością pochwy?

HydroVag jest bezpiecznym i dobrze przebadanym produktem dlatego bez obaw może być stosowany również przez kobiety w ciąży. Ze względu jednak na wyjątkowość  ciąży warto jest skonsultować wszystkie przyjmowane leki z lekarzem ginekologiem.

Chciałabyś dowiedzieć się więcej nt. globulek HydroVag? Zajrzyj do panelu eksperta.

Artykuł sponsorowany