Moda

Jak dobrać kolczyki do stylizacji?

Jak dobrać kolczyki do stylizacji

Zdjęcie autorstwa Nicolas Postiglioni z Pexels

Kolczyki to dodatek, który jest w stanie podkręcić każdą, nawet najprostszą stylówkę. Nieważne, czy idziesz do pracy, czy na wesele, odpowiednio dobrana biżuteria potrafi zdziałać cuda.  W naszym artykule podpowiadamy, jak dobrać kolczyki do stylizacji.

Spis treści:

  1. Poznaj zalety kolczyków!
  2. Srebrne czy złote kolczyki?
  3. Kolczyki typu sztyfty idealne do casualowych stylizacji
  4. Jak dobrać kolczyki do stylizacji? Kolczyki wieczorowe

Poznaj zalety kolczyków!

Kolczyki to często ulubiony element biżuteryjny Polek, panie decydują się na niego, ponieważ przysparza najmniej trudności. Gdy włożymy je w dziurki, możemy o nich zapomnieć. Kolczyków nie trzeba ściągać przed pójściem spać, chyba że są bardzo duże i przez to niewygodne. Zazwyczaj jednak możemy o nich całkowicie zapomnieć i nosić przez pół roku, a nawet dłużej. Z bransoletką, pierścionkiem czy naszyjnikiem nie jest już tak łatwo. Te elementy biżuteryjne wymagają od nas tego, abyśmy pamiętały o ich zakładaniu i zdejmowaniu przed pójściem spać. Ponadto pierścionek czy bransoletka to dodatki, które mogą przeszkadzać w pracy. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku naszyjnika, na który na dodatek cały czas trzeba uważać. Jesienią czy zimą, gdy zakładamy szalik oraz płaszcz, bardzo łatwo można zerwać łańcuszek. W rezultacie wiele kobiet nosi wyłącznie kolczyki. Warto wiedzieć, jak dobrać je do stylizacji.

Srebrne czy złote kolczyki?

To pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć wiele z nas. Analiza kolorystyczna mówi, że ciepłe typy urody – wiosna i jesień powinny sięgać po złoto, natomiast chłodne – zima oraz lato po srebro, platynę lub białe złoto. Warto jednak podkreślić, że także nasza stylizacja ma tutaj znaczenie. Jeśli jest utrzymana w chłodnej kolorystyce, np. w fiolecie czy błękicie, lepiej sprawdzi się srebro. Natomiast przy ciepłej – brązowej, pomarańczowej czy beżowej, warto postawić na klasyczne złoto. To ostatnie także pięknie podkreśli opaleniznę oraz śniadą karnację. Pamiętajmy o tym, że choć dziś można eksperymentować z modą, to srebrne kolczyki najlepiej pasują do srebrnego naszyjnika i bransoletki. Natomiast złoto warto łączyć ze złotem. To tworzy harmonijną i spójną stylizację.

Srebrne czy złote kolczyki
Zdjęcie autorstwa Dhemer Gonçalves z Pexels

Kolczyki typu sztyfty idealne do casualowych stylizacji

Kolczyki można i warto nosić na co dzień. Nieważne, czy idziemy do pracy, czy na uczelnię, stanowią dopełnienie naszego outfitu. Kolczyki typu sztyfty wydają się najwygodniejszym rozwiązaniem do noszenia na co dzień. Często narzekamy na to, że biżuteria, na którą się decydujemy, powoduje dyskomfort. Jest za ciężka, zahacza o włosy czy ubranie. Tutaj żaden z tych problemów w ogóle nie występuje. Jednocześnie kolczyki typu wkrętki są na tyle małe,  iż nie rzucają się w oczy i nie powinny przeszkadzać nawet w firmach, w których obowiązuje ścisły dress code. Jeśli pracujesz w banku czy w urzędzie, postaw na klasycze rozwiązania. Srebrne sztyfty z cyrkonią czy perłą albo zwieńczone srebrną kuleczką zawsze wyglądają efektownie. Z drugiej strony mają w sobie trudny do uchwycenia element klasyki, który czyni je ponadczasowym rozwiązaniem.

Jak dobrać kolczyki do stylizacji? Kolczyki wieczorowe

Wybierasz się na galę rozdania nagród biznesowych? A może umówiłaś się z mężem na kolację z okazji rocznicy ślubu w waszej ulubionej restauracji?  To doskonała okazja, aby założyć kolczyki wieczorowe. W tej roli świetnie sprawdzą się koła zdobione perłami, cyrkoniami lub kamieniami szlachetnymi. Jeśli masz długą i smukłą szyję, co pragniesz uwydatnić, sięgnij po wiszące kolczyki wysadzane cyrkoniami lub ametystem. Te zawsze prezentują się bardzo efektownie. Pasują nawet do balowych stylizacji. Można je też śmiało założyć na wesele czy własny ślub.

Dodaj komentarz