Moda

Jak wybrać kolczyki ślubne?

Jak wybrać kolczyki ślubne

Zdjęcie autorstwa Kyle Roxas z Pexels

Ślub to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej kobiety. Nic dziwnego, że tego dnia chcemy wyglądać zjawiskowo niczym gwiazda filmowa. Aby podkreślić uroczysty charakter tej uroczystości, kupujemy piękną suknię, zamawiamy układanie włosów u najlepszego fryzjera, a swoją twarz powierzamy sprawdzonej makijażystce. Zależy nam też na odpowiednio dobranej biżuterii. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać kolczyki ślubne.

Spis treści:

  1. Srebrne kolczyki ślubne a może złote – które wybrać?
  2. Wielkość kolczyków, czyli jaka biżuteria na ślub najlepiej się sprawdzi
  3. Miejsce wesela a kolczyki na ślub

Srebrne kolczyki ślubne a może złote – które wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ zależy od wielu czynników. Wpływ na to, jak ostatecznie wyglądamy, ma odcień sukni ślubnej, nasz makijaż, typ urody oraz kolor dodatków. Warto zadbać o to, aby zarówno diadem/tiara, jak i kolczyki ślubne czy ozdoby na kreacji były utrzymane w tej samej kolorystyce.  Wybór kreacji, makijażu oraz dodatków, najlepiej rozpocząć od analizy kolorystycznej. Gdy ustalimy, jakim typem urody jesteśmy, możemy przystąpić do doboru poszczególnych elementów. Pozwoli nam to zachować spójną całość.  Jeśli mamy chłodny typ urody (zima, lato), postawy na śnieżnobiałą suknię ślubną ze srebrnymi ozdobami. Do tego dobierzmy srebrną tiarę, torebkę ze srebrnym łańcuszkiem oraz srebrne kolczyki. Nasz makijaż powinien być utrzymany w chłodnej kolorystyce – chłodny beż, szarości lub fiolety na powiece oraz fuksja, krwista czerwień czy malina na ustach.  Natomiast kobiety o ciepłym typie urody lepiej wyglądają w złocie. W ich przypadku sprawdzi się suknia ślubne w kolorze écru wzbogacona złotymi wstawkami. Stylizację na tę niezwykłą uroczystość niech zwieńczy złoty diadem, torebka ze złotymi elementami oraz złote kolczyki.

 Srebrne kolczyki ślubne
Zdjęcie autorstwa Scott Webb z Pexels

Wielkość kolczyków, czyli jaka biżuteria na ślub najlepiej się sprawdzi

Wielkość kolczyków ma znaczenie. Tutaj także nie ma jednej uniwersalnej zasady. Uwzględnić należy zarówno nasz typ urody, jak i długość szyi czy charakter sukni oraz diademu.  Jeśli jesteśmy zimą, ważne jest, aby rozświetlić twarz, w tej roli świetnie sprawdzą się kolczyki ślubne z cyrkoniami czy białymi perłami. Panie z dłuższą szyją mogą pozwolić sobie na większe kolczyki. Natomiast przy krótszej warto postawić na kolczyki wkrętki lub niewielkie kolczyki z zapięciem angielskim. Świetnie sprawdzą się geometryczne wzory – kwadraty czy koła (kolczyki w formie sztyftów) oraz kuleczki z pereł (kolczyki wkrętki).  Nawet jeśli mamy długą szyję i reprezentujemy typ urody zima, to przy bardziej strojnej sukni oraz ozdobie włosów, należy postawić na umiar. Zbyt duże kolczyki ślubne będą nadawać naszej stylizacji ciężkości lub wprowadzać wrażenie chaosu.

biżuteria na ślub
Zdjęcie autorstwa Glauber Torquato z Pexels

Miejsce wesela a kolczyki na ślub

Duży wpływ na to, jakie kolczyki na ślub, najlepiej sprawdzą się podczas tego uroczystego dnia, ma charakter samego wesela. Jeśli urządzamy wystawną zabawę, na którą zaprosiliśmy wielu gości, możemy pozwolić sobie na bardziej strojną biżuterię. Natomiast jeśli wesele ma postać obiadu w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, radzimy postawić na skromniejsze kolczyki ślubne. Dzięki nim nie będziemy odnosiły wrażenia, że nasza stylizacja jest przerysowana i za bardzo rzuca się w oczy.

Dodaj komentarz