Moda

Analiza kolorystyczna – stylizacje dla zimy

stylizacje dla zimy

Zdjęcie autorstwa Mikhail Nilov z Pexels

Analiza kolorystyczna pozwala lepiej dopasować ubrania i kosmetyki kolorowe do naszego typu urody. Bardzo często to, co znajduje się w bliskim sąsiedztwie twarzy, ma wpływ na to, czy wyglądamy na wypoczęte, czy może sprawiamy wrażenie zmęczonych. Przedstawiamy stylizacje dla zimy.

Czarno-białe wzory geometryczne idealne dla typu urody zima

Zima dobrze wygląda w bieli i czerni, dlatego też z reguły ożywiają ją bluzki oraz sukienki, które mają czarno-białe wzory geometryczne. Jeśli jesteś szczupła, możesz postawić na większy print. Wówczas uzyskasz efekt ożywienia, pomimo użycia bazowych kolorów. Niekiedy wzory geometryczne na ubraniach zostały tak dobrane, iż sprawiają wrażenie wprawionych w ruch.

Połączenie granatu z fuksją

Typ urody zima ma to do siebie, że dobrze wygląda w wyrazistych kolorach, także tych odważnie zestawionych. Połączenie granatu z fuksją jest idealne dla kobiet, które przypominają królewnę Śnieżkę. Oba kolory są chłodne, ale też intensywne. Przy czym granat nieco tonuje fuksję. W rezultacie stylizacja nie jest aż tak krzykliwa.

Połączenie koloru chabrowego z czarnym

Czerń to baza stylizacji,. Zima może nosić ją bez obaw, przy czym bardzo ciemne włosy w zestawieniu z czarną koszulą nie wyglądają dobrze. Tutaj radzimy usytuować czerń w dolnych elementach garderoby, a przy twarzy postawić na kolor, który ożywia i kontrastuje z naszymi puklami. Chabrowa koszula połączona z czarnymi cygaretkami zawsze wygląda dobrze w przypadku kobiet o typie urody Królewny Śnieżki.

Analiza kolorystyczna. Komu pasuje połączenie czerwieni z granatem

Czerwień niejedno ma imię. Typ urody zima powinien stawiać na tę w chłodnym wydaniu, czyli krwistą i malinową. Królewna Śnieżka wygląda w nich zjawiskowo, czerwień może być noszona zarówno przy twarzy, jak i w dolnych partiach ciała. Dobrze wygląda zestawiona z granatem, choć jest to już nieco bardziej odważne połączenie.

Stylizacje dla zimy. Czerwień i trawiasta zieleń

Czerwień to mocny kolor, który nas wyróżnia. Nie inaczej działa trawiasta zieleń, ona również przykuwa wzrok innych osób. Typ urody zima jest jednak tak stonowany, że może sobie pozwolić na nieco modowego szaleństwa. Krwista czerwień czy też ta w malinowym wydaniu świetnie wygląda, gdy połączymy ją z trawiastą zielenią. U innych typów urody takie zestawienie nie przejdzie, ale w przypadku zimy wygląda genialnie, ponieważ ją ożywia.

Stylizacje dla zimy dopełnią wyraziste dodatki

Duże kolczyki, efektowne naszyjniki, kilka bransoletek połączonych razem, opaska wysadzana perłami – wszystko to świetnie wygląda u zimowego typu urody. Królewna Śnieżka może zaszaleć z dodatkami, jeśli tylko ma na to ochotę. Może wybierać najbardziej oryginalne formy. Przy czym w przypadku biżuterii radzimy stawiać na srebro lub białe złoto. Żółte oraz różowe złoto nie zawsze wygląda dobrze, zwłaszcza przy twarzy. Dlatego kolczyki czy naszyjniki powinny być wykonane z metalu w chłodnym odcieniu. Wówczas sprawią, że typ urody zima będzie wyglądał świeżo. Złoto może dawać efekt odwrotny do zamierzonego.

Dodaj komentarz