jak-dbac-o-skore-by-spowolnic-procesy-starzenia

Każda z nas chciałaby odwlec w czasie moment, gdy przyglądając się swojemu odbiciu w lustrze, dostrzegamy pierwszą zmarszczkę. Czy można spowolnić procesy starzenia?

Luminoterapia, czyli terapia światłem LED

Inną lecz nadal nieinwazyjną metodą poprawy kondycji skóry jest luminoterapia, czyli terapia światłem LED (light emitting diode). Badania NASA wykazały, że światło LED usprawnia metabolizm oraz przyspiesza odnowę komórkową. Światło, w zależności do długości fali, wnika na różną głębokość skóry, co powoduje, że może ono oddziaływać w poszczególnych jej warstwach. Dzięki luminoterapii dochodzi do stymulacji fibroblastów, wzrostu odporności, łagodzenia podrażnień i stanów zapalnych, regulacji mikrokrążenia oraz zwiększenia biodostępności substancji odżywczych. Wszystko to stwarza optymalne warunki do regeneracji komórek i przyczynia się do szerokiego wykorzystania światła w zabiegach kosmetologicznych.

Pobudź krążenie dzięki krioplastyce

Kolejną metodą pozwalającą uzyskać zmianę w wyglądzie skóry jest krioplastyka, czyli modelowanie i ujędrnianie skóry za pomocą zimna. Niska temperatura wywołuje przemiany w naskórku i skórze właściwej. Dochodzi do poprawy mikrokrążenia. Naczynia krwionośne najpierw kurczą się, a następnie, w wyniku dłuższego oddziaływania zimna, ulegają rozszerzeniu. Naprzemienny skurcz i rozkurcz naczyń powoduje szybsze pompowanie krwi, co z kolei pozwala na bardziej efektywny transport substancji aktywnych. Ponadto pobudzenie mikrokrążenia zwiększa dotlenienie komórek, które optymalnie zużywają swoje rezerwy energetyczne.

Obok zimna wykorzystuje się w regeneracji skóry promieniowanie podczerwone (długość fali 750-1800 nm), które powoduje jednolite rozgrzanie skóry właściwej. Wytwarzana podczas zabiegu energia cieplna powoduje skurcz włókien kolagenu oraz stymulację fibroblastów do produkcji nowych białek. Efektem tego jest poprawa napięcia i elastyczności skóry. Zabieg ten polecany jest osobom, które chcą poprawić owal twarzy i zwiększyć jędrność skóry. Można go także przeprowadzać na innych obszarach, jak np. brzuch, ramiona, kolana, wewnętrzna strona ud i pośladki.

Dowiedz się więcej nt. zabiegów przywracających skórze jędrność na stronie SkinClinic.

Ekspert SkinClinic