Seks

Jak być lepszym w łóżku?

Jak być lepszym w łóżku

Podobne pytanie zadaje sobie wielu panów – a przynajmniej tych, którzy zdają sobie sprawę, że od ich umiejętności i starań zależy przyjemność partnerki. Rozwiązania są różne, od posiłkowania się odpowiednio dobranymi gadżetami, po… rozmowę. Co więc możemy polecić mężczyznom?

Zwiększ swoją sprawność

Kilkadziesiąt procent mężczyzn skarży się na problemy z erekcją i przedwczesnym wytryskiem. Brak możliwości osiągnięcia erekcji i utrzymania jej odpowiednio długo w sposób oczywisty rzutuje na jakość życia erotycznego. Nie dotyczy to wyłącznie warstwy fizycznej, czyli samych doznań, jakie mogą i powinny być związane z seksem. Cierpi również psychika obojga partnerów, bo niemożliwość stanięcia na wysokości zdania może sprawiać, że mężczyzna będzie czuł się niepewny, stronił od zbliżeń, odrzucał zainteresowanie partnerki. Specjaliści podkreślają, że przyczyny takich zaburzeń są w obecnym świecie trudne do uniknięcia. Winią za nie – między innymi – stres, przemęczenie, złą dietę, brak aktywności fizycznej… Te wszystkie czynniki mają wpływ na wiele aspektów życia codziennego, a sfera seksualna jest jednym z nich. Oczywiście zmiana złych nawyków na pewno będzie pomocna, ale co jeszcze można zrobić? Otóż rozwiązania podsuwają butiki erotyczne, w których można nabyć akcesoria poprawiające sprawność seksualną mężczyzn. Do oczywistych należą pompki. Nie chodzi tu o ich efekt powiększający, ten bowiem jest wątpliwy do stwierdzenia. Natomiast wytwarzane przez nie podciśnienie wpływa na ciała jamiste, a przez to erekcja staje się łatwiejsza do uzyskania. Może jest częściowo „wymuszona”, jednak efekt niewątpliwie wart jest starań (o takich urządzeniach traktuje artykuł https://www.erotino.pl/blog/wiedza/pompka-do-penisa-opinie-i-polecane-modele). Mniej oczywiste, aczkolwiek polecane przez część seksuologów, są ćwiczenia wykorzystujące masturbatory.  Chociaż część czytelników może być zdziwiona, ale służą one nie tylko dla samej przyjemności, ale także do treningu orgazmu – jego oddalania i przeciągania. Gadżety mogą być pomocne, ale zacząć chyba trzeba od czegoś trudniejszego.

Porozmawiajmy o seksie

Dlaczego trudniejszego? Bo nasze społeczeństwo nie jest nauczone rozmawiania o potrzebach dotyczących sfery intymnej. Chociaż seksuolodzy i edukatorki/edukatorzy seksualni podnoszą ciągle konieczność takich rozmów, stawiając je często na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skuteczne sposoby zwiększania satysfakcji z życia erotycznego. Co ma przynieść taka rozmowa? Otóż pomoże zidentyfikować potrzeby partnerki. Dzięki niej mężczyzna może dowiedzieć się, czego ona naprawdę pragnie, potrzebuje, co sprawia jej przyjemność, czego wolałaby uniknąć, czy ma fantazje i marzenia intymne, które pragnęłaby zrealizować? Wbrew męskim mniemaniom nie zawsze kobieca przyjemność wymaga zaangażowania w penetrację i kwestia problemów z erekcją może być rozwiązana innymi działaniami. Według badań przeważająca większość kobiet (75-90% w zależności od badania) za najbardziej pobudzające uznaje stymulację klitorisu, nie zaś samą penetrację. Zrozumienie tego faktu, rozmowa i otwarcie się na potrzeby i sugestie partnerki oraz mała pomoc ze strony akcesoriów może pozwolić na prowadzenie satysfakcjonującego życia erotycznego. Oczywiście nie od rzeczy będzie też konsultacja ze specjalistą seksuologiem. Zaburzenia erekcji mogą być objawami chorób towarzyszących czy też skutkami przyjmowania leków na nie. Te kwestie też wypada wyjaśnić, nie krępując się swoich dolegliwości, bo nie są one niczym rzadkim czy nietypowym.

Dodaj komentarz