Kultura Styl życia

Intruz – Marek Stelar

Intruz – Marek Stelar

Intruz stanowi połączenie kryminału, thrillera i powieści sensacyjnej. To książka, która wyszła spod pióra Marka Stelara. Czy jest równie intrygująca jak powieści political fiction autorstwa Remigiusza Mroza?

Kto zagraża planom Polski?

Intruz to historia dwóch braci, którzy znaleźli się po dwóch stronach barykady.  Jeden z nich jest zamkniętym w sobie cichym urzędnikiem. Drugi pracował jako funkcjonariusz ABW i tam dopuścił się zdrady.  Gdzieś na szczytach władzy znajduje się kret, który niweczy plany Polski. Nasz kraj zyskuje międzynarodową przewagę i ma szansę awansować na pozycję lidera dzięki produkcji grafenu, materiału przyszłości.

Dlaczego zginął ojciec głównych bohaterów?

Co wspólnego z zaistniałą sytuacją miała śmierć ojca braci, która nastąpiła ćwierć wieku temu? Dokąd prowadzą wszystkie ścieżki? W tle rozgrywa się starcie polskich służb specjalnych z przedstawicielem wywiadu Chińskiej Republiki Ludowej.

Świetna powieść political fiction

Intruz to dobrze skonstruowana powieść z gatunku political fiction, która trzyma w napięciu do samego końca. Jest to książka, która zmusza do refleksji. Marek Stelar tak kreuje akcję, że zmusza czytelnika do szukania rozwiązania zagadki, która wiąże się ze sprawami sprzed lat. Intruz spodoba się osobom, które lubią poruszać się po meandrach polityki i wielkiego biznesu.

Komentarze (3)

Goplana

3 lata temu

Lubię tego typu powieści, bo trzymają w napięciu, ale nie są zbyt brutalne tak jak niektóre skandynawskie kryminały.

Zostaw komentarz